Kupno oraz sprowadzenie auta z Belgii po 3-4 miesiącach

Kupno oraz sprowadzenie auta z Belgii po 3-4 miesiącach

05 Sty 2014, 21:24

Witam, mam pytanie odnośnie kupna auta w Belgii. Przebywam w Belgii od 3 miesięcy, przyjechałem do pracy zwykłym przewoźnikiem, lecz mam zamiar kupić tutaj auto, do powrotu zostało mi 3-4 miesiące, za autem rozglądam się już spory czas, jak wygląda sprawa kupna auta ponieważ jakby mi się trafiła tzw okazja dobrego auta i chciałbym je kupić już teraz to czy będzie później problem z rejestracją w PL? ponieważ jak wspomniałem do wyjazdu jeszcze 3 miesiące, po kupnie takiego auta po prostu byłoby odstawione do garażu i nie jeżdżone przed wyjazdem chcę wykupić tablice zjazdowe i tyle, lecz czy tak się da żeby auto stało? Bardzo proszę o pomoc
spidooo
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 09 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Kupno oraz sprowadzenie auta z Belgii po 3-4 miesiącach

06 Sty 2014, 14:14

Wydaje mi się, że nie powinieneś mieć problemu. Tylko oczywiście spisz umowę przy kupnie, bo nasze urzędy tego wymagają. Sam teraz bujam się z rejestracją samochodu sprowadzonego, ale to trochę inna sytuacja.
hickline
Obserwowany

Auto: VW

06 Sty 2014, 18:06

A co z datA na umowie? czy w Polsce nie bedzie problemu jak będzieprzy rejstracji auta wsteczna data o 3 miesiace na umowie?
spidooo
Nowicjusz

06 Sty 2014, 18:20

spidooo napisał(a): czy w Polsce nie bedzie problemu jak będzieprzy rejstracji auta wsteczna data o 3 miesiace na umowie?
Przy rejestracji nie będzie zadnego problemu.Bo sam fakt rejestracji pojazdu to twoja sprawa i nikt nikogo nie zmusi zeby zarejestrować-zglosic nabycie do WK zaraz po kupnie.Myślę ze jedynie mogą się czepiac w UC.Ale to wlasnie Ty wpisujesz datę przekroczenia granicy/która de fakto nie istnieje/i od tego momentu masz 14 dni na załatwienie spraw w UC//akcyza/....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

06 Sty 2014, 18:42

dziękuję za info :) to w takim razie w weekend jadę już coś oglądać :)
:ok:
spidooo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński
    Model koncepcyjny Mistra, najnowsza propozycja marki przygotowana specjalnie z myślą o chińskim rynku, debiutuje w Szanghaju podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej (2013 Shanghai International Automobile Industry ...
    Wodór receptą na zmiany klimatu Wodór receptą na zmiany klimatu
    Do 2050 roku rynek wodoru może osiągnąć poziom 2,5 biliona dolarów, co przełożyłoby się na redukcję rocznej emisji CO2 o 6 gigaton. To 20 procent redukcji koniecznej do tego, aby nie dopuścić do podniesienia się średniej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005