Kupno samochodu a OC

Kupno samochodu a OC

18 Kwi 2014, 21:35

Witam. 2 dni temu kupiłem swój pierwszy samochód od handlarza. Dostałem do " zestawu " umowę kupna, dowód rejestracyjny i kwitek z OC do lipca. I tu moje pytanie. Samochód ma OC do lipca. Czyli mogę swobodnie jeździć do końca tego OC czy muszę się gdzieś zgłosić czy coś takiego ?

Dzięki za pomoc
Andrew7826893
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Kupno samochodu a OC

19 Kwi 2014, 07:54

Powinieneś zgłosić, ubezpieczyciel zrobi aneks do umowy pod twoje dane. Może być konieczna dopłata jeśli masz małe zniżki, a poprzednia osoba miała większe.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006

19 Kwi 2014, 10:36

No niestety ja nie mam zniżek to pierwsze auto i do tego mam 22 lata ;). A na zmianę tych danych i ew. rekalkulację mam 30 dni tak ?
Andrew7826893
Nowicjusz

19 Kwi 2014, 13:04

Też niedługo kupuję pierwszy samochód - Passat B3 '92 AAZ i ubezpieczenie jest do listopada tego roku. Poprzedni właściciel, a właściwie jeszcze obecny ma najniższe zniżki (bodajże 60%). Jeśli wziął bym samochód na siebie to firma ubezpieczeniowa dokonała by za pewne tzw. rekalkulacji składki i musiał bym sporo dopłacić w związku z tym, że to mój pierwszy samochód, mam zerowe zniżki i prawko niecałe pół roku... Więc samochód postanowiłem wziąć na ojca, który też ma największe zniżki, ubezpieczony samochód i mieszkanie. W tej sytuacji chyba nie będę musiał nic dopłacać jak myślicie?
befree
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: W-M
Prawo jazdy od: 12 11 2013
Auto: VW Passat B3
Silnik: 1.9TDI 90KM (AAZ+)
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

20 Kwi 2014, 12:17

befree napisał(a):W tej sytuacji chyba nie będę musiał nic dopłacać jak myślicie?

No może nie do końca... Nie wiadomo, czy ojciec nie dostanie reklakulacji składki za to, że jego samochodem będzie jeździła taka osoba jak ty. Ale podejrzewam, że i tak taniej to wyjdzie niż jakbyś miał tego nie robić.
Dodatkowo przypomnę, że Andrew7826893 musi w lipcu, a befree w listopadzie, czyli jak skończy się OC postarać się o wykupienie nowej polisy, ponieważ ta, po poprzednim właścicielu wygasa - nie przechodzi na następny okres automatycznie, tak, jak to było dotychczas.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Kwi 2014, 22:00

No może nie do końca... Nie wiadomo, czy ojciec nie dostanie reklakulacji składki za to, że jego samochodem będzie jeździła taka osoba jak ty. Ale podejrzewam, że i tak taniej to wyjdzie niż jakbyś miał tego nie robić.

Jeśli ojciec weźmie samochód tylko na siebie (bez współwłaścicielstwa ze mną) to kto dojdzie z firmy ubezpieczeniowej, że to ja nim będę jeździł? Raczej normalnie jest na niego, a jeździć może ten, którego wskaże właściciel, nie musi przecież zawiadamiać ubezpieczyciela o tym, że ktoś tam jedzie gdzieś jego samochodem.
befree
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...
    [E] Audi A6 C6 3,0TFSI / Mercedes CLS 350CGI c219 / Volvo S80 II 3,0T6 [E] Audi A6 C6 3,0TFSI / Mercedes CLS 350CGI c219 / Volvo S80 II 3,0T6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment E - silnik benzynowy o mocy około 300KM - automatyczna skrzynia biegów - modele z okolic 2008 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C6 3,0 TFSI - 290KM - Mercedes ...

• Re: Kupno samochodu a OC

21 Kwi 2014, 11:09

Podczas obliczania składki za OC, ubezpieczyciel pyta, czy samochodem będzie jeździł ktoś, kto ma prawko mniej niż chyba rok oraz mniej niż iles tam lat. Ojciec się potem pod tym podpisuje.
    Generalnie jest tak, że ojciec nie musi informować ubezpieczyciela, że w tym i tym dniu jego samochodem pojedzesz ty. Ale jak dojdzie do kolizji, wypadku, to ojciec może mieć problemy z ubezpieczycielem - podał wszak w umowie, że nikt taki tym autem nie będzie jeździł. A skoro dał auto tobie, to nie dotrzymał warunków umowy ubezpieczenia. I mogą zaczać się problemy.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

21 Kwi 2014, 19:24

Aha, jeśli tak to dzięki za informację, nie wiedziałem o tym :)
    Wszystko i tak chyba zależy od ubezpieczyciela (inna firma, inne warunki).
    A nie orientujesz się może ile wyniesie dopłata za coś takiego?
    Ile ogólnie może wynieść roczna składka za Passata, którego mam w profilu ze zniżkami 60% (maksymalne)?
    befree
    Początkujący
    Awatar użytkownika

23 Kwi 2014, 07:23

Zapytaj tutaj jest to można powiedzieć broker ubezpieczeniowy, który współpracuje z kilkudziesięcioma towarzystwami ubezpieczeń. Powiem Ci tak, rozpiętość cenowa w przypadku poszczególnych ofert potrafi być ogromna.
    pepa
    Początkujący

Prawo jazdy od: 17 05 1981
    Auto: Mazda

29 Lip 2014, 09:42

W alianz nie ma dopłaty za korzystanie przez niewlasciciela takze młodego
    Marcus124
    Nowicjusz

27 Paź 2014, 15:34

Ktoś z was sprawdzał jak sprawdzają się oferty ubezpieczeń od różnych instytucji finansowych powiązanych z koncernami? Opłaca się coś takiego?
    PanKanapka
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 07 2000
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Mazda
    Silnik: 1.8
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Liftback

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda