Kupno samochodu a przeniesienie obecnego OC

Kupno samochodu a przeniesienie obecnego OC

14 Gru 2015, 22:30

Witam,
mam pytanie do Państwa, otóż, zakupiłem samochód tydzień temu, OC oraz przegląd ważne do czerwca i tutaj mam pytanie, co muszę zrobić, aby "przepisać", nie stracić owego OC przy przerejestrowaniu samochodu? Samochód kupiony na dwie osoby, wcześniej był na jedną. Zarejestrowany będzie na dwie osoby, jedna ze zniżkami, druga licząca na to, że zniżki z biegiem lat będą wzrastać. Czy da radę aby OC przeszło na nowych właścicieli bez problemu?
damiaan123
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2015
Auto: Nie mam

Re: Kupno samochodu a przeniesienie obecnego OC

16 Gru 2015, 23:17

OC przechodzi z automatu na nowego właściciela lub właścicieli. W twoim przypadku ważne może być to kto pierwszy jest w umowie jako właściciel. Dobrze by było żeby tą pierwszą osobą była ta która ma większe zniżki. Trzeba zgłozić w towarzystwie ubezpieczeniowym nabycie nowego auta żeby przepisali na Was polisę. Z tego co wiem firmy ubezpieczeniowe żadko robią rekalkulację w takim przypadku.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Kupno samochodu a przeniesienie obecnego OC

17 Gru 2015, 11:49

Kacper napisał(a):Z tego co wiem firmy ubezpieczeniowe żadko robią rekalkulację w takim przypadku.

Rzadko robią, ale czasami się zdarza dostać informację pod koniec polisy z koniecznością dopłaty. Dlatego najlepiej zgłosić się z prośbą o rekalkulację od razu po zakupie auta. Jeśli nie ma dopłaty/jest niewielka to jeździć na tym do końca, jeśli duża to wypowiedzieć i kupić nowe OC gdzie indziej :)

@damiaan123 OC przy zakupie automatycznie jest na Was i wszelkie szkody lub ich brak pracują na zniżki/zwyżki.

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczeństwo pieszego na drodze Bezpieczeństwo pieszego na drodze
    Według statystyk, w 2012 roku doszło do 10 309 wypadków z udziałem pieszych, w wypadkach tych zginęło 1 167 osób, a rannych zostało 9 945 osób. Wypadki z udziałem pieszych stanowią prawie 33% wszystkich ...
    Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe Łańcuchowe rozrządy nie są bezobsługowe
    Jeśli nie chcesz mieć problemu z łańcuchowym napędem rozrządu, powinieneś nauczyć się dbać o nowoczesny silnik. Myślisz, że skoro kupiłeś nowy lub kilkuletni samochód, to nie musisz nawet zaglądać pod maskę pomiędzy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      GTP Light