Kupno samochodu bez tablic rejestracyjnych po dyplomacie

Kupno samochodu bez tablic rejestracyjnych po dyplomacie

28 Sie 2009, 22:34

Witam,
mam kilka pytań dotyczące kupna samochodu, który był własnością dyplomaty. Samochód został oddany do salonu w rozliczeniu oczywiście bez tablic dyplomatycznych i jest do zakupienia od salonu a nie od dyplomaty.
1) Jak przebiega rejestracja takiego samochodu? Salon podobno posiada unieważniony dowód rejestracyjny - czy jest to do czegoś potrzebne?
2) Czy nie ma ryzyka zapłacenia jakiejś dodatkowej opłaty albo akcyzy?Samochód był zakupiony w polskim salonie - o ile to może mieć jakieś znaczenie
3) Chciałbym sprawdzić samochód w ASO ale ze względu na brak tablic rejestracyjnych nie mam takiej możliwości. Czy ewentualne usterki wykryte później mogą być podstawą do unieważnienia umowy?
Kashpir
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

29 Sie 2009, 21:34

jeżeli samochód był kupiony w Polskim salonie to nie będziesz płacić akcyzy.

Zobacz jak wygląda dowód rejestracyjny, trochę nie rozumiem co to znaczy, że dowód jest unieważniony.

Nie rozumiem czemu nie możesz sprawdzić samochodu w ASO, skoro sprzedaje go salon - nie mają swojego serwisu?

Jeżeli pojazd nie ma tablic to możesz go przewieźć do ASO na lawecie lub poprosić salon by wyrobili Ci czerwone - próbne tablice w celu przejazdu na badanie techniczne, koszt ok. 50 zł

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

30 Sie 2009, 20:21

Byłem, obejrzałem. Samochód kupiony 2 lata temu w salonie Renault, jeździł na niebieskich rejestracjach dyplomatycznych, odkupiony przez salon w rozliczeniu przy zakupie nowego samochodu przez nowego właściciela. Wyrejestrowany, obecnie bez tablic, salon posiada dowód z obciętymi rogami i samochód kupuję od salonu.
Z dowozem samochodu do ASO na szczęście nie ma problemu, salon dostarczy samochód do sprawdzenia. Problem polegał na tym, że salon sprzedaje samochód używany innej marki a mi zależy na sprawdzeniu Renault w serwisie Renault :-)
Dziękuję za odpowiedź.
Kashpir
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Transport ponadnormatywny i jego początki Transport ponadnormatywny i jego początki
    Pojazdy przewożące ciężkie i duże ładunki istniały już w XIX w., jednak dopiero pod koniec lat 20. ub. w. pojawiły się przyczepy, naczepy oraz odpowiednie ciągniki, które można uznać za protoplastów współcześnie ...
    Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw Nowy SEAT Leon zaprojektowany całkowicie od podstaw
    Nowy SEAT Leon to silna i emocjonalna osobowość oraz najpiękniejszy sposób by doświadczyć funkcjonalności płynącej z samochodu. Nowy Leon to zaprojektowany całkowicie od podstaw i pełen nowoczesnej technologii samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      Subaru Impreza STI