Kupno samochodu ciężarowego

19 Kwi 2012, 11:22

Witam, przymierzam się do zakupu samochodu osobowego z homologacją na ciężarowe, czyli potocznie samochodu ciężarowego. Sprawa wygląda tak, samochód został sprowadzony z niemiec i został zarejestrowany jako samochód ciężarowy 4os, tak więc został zakupioony bez akcyzy oraz odliczony VAT. Jest w Polsce już 2 lata. Ja chcę go kupić prywatnie nie na firme. Czy mogę nadal jeździć jako cięzarówka 4 osobowa, mając prywatnie to auto? Czy jest jakiś problem by ten samochód zrobić na osobowy? Kolejna kwestia to czy przypadkiem po jakimś czasie nie będą mnie ścigać o vat czy też akcyze? Jak to wszystko wygląda?
Z góry dziekuje za odpowiedzi.
stelm
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 03 2005
Auto: BMW 5er

19 Kwi 2012, 19:00

stelm napisał(a):Czy mogę nadal jeździć jako cięzarówka 4 osobowa, mając prywatnie to auto?

Oczywiście ze tak.Nikt Ci tego nie zabroni....
stelm napisał(a):Czy jest jakiś problem by ten samochód zrobić na osobowy?

Nie ma najmniejszego problemu...
stelm napisał(a):Kolejna kwestia to czy przypadkiem po jakimś czasie nie będą mnie ścigać o vat czy też akcyze?

Jezeli nawet to raczej tego co ten samochód sprowadzil i zarejestrował jako cięzarowy...
Jeszcze jedno pytanie:
1/ Samochód posiada kratke... :?:
2/ Czy przypadkiem nie ma orginalnie zamontowanego piątego pasa bezpieczeństwa... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Kwi 2012, 10:17

Dziekuje za odpowiedź!
Ad1
Tak posaida kratke ale, która w minute mozna zdemontować.
Ad2
Posiada zamontowany 5ty pas
stelm
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 28 03 2005
Auto: BMW 5er

20 Kwi 2012, 17:52

Czyli mozna byc pewnym ze przerobka została dokonana po to zeby nie płacic akcyzy... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Mitsubishi e-Evolution Concept
    MITSUBISHI e-EVOLUTION CONCEPT jest jeżdżącym prototypem, który odzwierciedla strategiczne kierunki, w których w przyszłości będzie się rozwijać marka Mitsubishi Motors. Łączy atuty samochodów typu SUV, ...