Kupno samochodu dalsza sprzedaż, a umowa.

Kupno samochodu dalsza sprzedaż, a umowa.

26 Lut 2010, 16:47

Witam kupiłem samochód w celu dalszej sprzedaży i tu mam pytanie. Oczywiście sporządziłem z sprzedającym umowę k/s ale zależy mi żeby uniknąć kosztów wiec czy mogę zrobić taki myk a mianowicie. Przy sprzedaży auta spisać umowę pomiędzy osobą od której kupiłem samochód, a osobą której sprzedaje auto tak żebym ja nie figurował na żadnej z umów? W tym przypadku umowa którą spisałem ze sprzedającym mi auto ląduje w koszu na śmieci.
adamus2111
Nowicjusz

Miejscowość: Jelenia góra

Re: Kupno samochodu dalsza sprzedaż, a umowa.

26 Lut 2010, 20:23

jest to nie mozliwe jak chcesz spisac umowe na poprzedniego wlasciciela i sie za niego podpisac????? musisz zrobic oplate w US i wtedy mozesz spisac umowe z nowym wlascicielem na siebie i jezeli kwota pomiedzy jaka ty zaplaciles a dostales za auto bedzie wynikac ze zarobiles musisz zaplacic podatek o ile sie dopatrzu US sprzedaz auta tak od razu nie jest taka super jak myski sobie byle lajk:) jest troche formalnosci
tower
tower
Początkujący

Miejscowość: kalisz

26 Lut 2010, 21:56

Tak ale jeśli jeszcze nie opłaciłem opłaty w US to czy mogę sprzedać auto i czy osoba która kupi ode mnie samochód będzie mogła go zarejestrować?
Drugie pytanie jeśli ja mam na umowie że kupiłem auto za 3500 zł i na następnej umowie napiszę że sprzedałem go za 3500 zł to chyba nie muszę płacić podatku od sprzedaży jako handlarz? Jak to jest?
adamus2111
Nowicjusz

Miejscowość: Jelenia góra

27 Lut 2010, 13:16

no nie bedziesz musial placic ale i tak podatek od wzbogacenia bedziesz musail zaplacic, tamta osoba bez problemu zarejestruje idzie z dwiema umowami do wydzialu komunikacji i wszystko gra
tower
tower
Początkujący

Miejscowość: kalisz
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hybrydy w górę, a diesle w dół - wynajem długoterminowy Hybrydy w górę, a diesle w dół - wynajem długoterminowy
    Na europejskim rynku samochody z napędem alternatywnym zdobywają coraz większą popularność i odnotowują kolejne rekordy kosztem modeli z silnikami zasilanymi olejem napędowym. Również w Polsce łączny udział diesli ...
    Mitsubishi L200 STORM - limitowana seria pickup’a Mitsubishi L200 STORM - limitowana seria pickup’a
    W polskich salonach Mitsubishi Motors zadebiutował właśnie napędzany na obydwie osie pickup L200 w specjalnej wersji STORM. Limitowana seria L200 charakteryzuje się bogatym wyposażeniem i bardzo korzystną ceną. Mitsubishi ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50