Kupno samochodu do 25tys zł ,coś konkretnego

19 Cze 2016, 20:38

Witam

Chciałbym was drodzy forumowicze zapytać o poradę co wybrać w kwocie 25tys zł

Będzie to mój drugi samochód obecnie zasuwam Space Starem 1.3 ;) i chciałbym coś lepszego ale mam mega mętlik w głowie co wybrać a ludzie z którymi rozmawiałem nie ułatwili mi wyboru ,w dodatku naciskająca na zmianę samochodu dziewczyna :)

A wiec do rzeczy

Budżet: 25 tys im taniej tym lepiej wiadome :) ale jeśli było by warto mogę te 25 tys przekroczyć

Rejon: Śląsk a dokładniej Bielsko-Biała

Użytkowanie : głównie dojazd do pracy jakieś 6km (jak będzie brzydka pogoda)czasem miasto ,i czasem jakaś trasa bo moim space staram troszkę nie pewnie było gdzieś dalej jechać koniecznie 5 drzwiowy ,

Własne potrzeby: kolor nie gra roli oprócz jaskrawych i różowego :) wyposażenie raczej coś na bogato :) bo obecne mam tylko klime i centralny zamek :) silnik benzynowy z automatyczna klasyczną skrzynią biegów chyba tyle jak coś to będe dopisywał :)

Typy aut : i tu jest problem mam mętlik ogromy sam skłaniałem się do audi A3 Sportbeck ,a4 b6 to byli faworyci ale poczytałem forum posłuchałem znajomych i już sam nie wiem :( polecano mi też Toyote verso -puki co nie mam rodziny,Toyote rav4 ale nie podoba mi się, Passata ale jest tego tyle że na parkingu mógłbym się zgubić ,

sam myślałem o
Lexus is200 ale chyba ciężko dorwać dobry egzemplarz i nie wiem jak z serwisem raczej u znajomego mechanika
Saab 9-3 nic o tym aucie nie wiem choc mi sie podoba :)
Mitsubishi Lancer ale budżet nie puszcza chodzi mi o nowszą wersje
Bmw ale nie mam pojęcia jaki model
Volvo s60 i wspomniane a3 i a4
Godlike20
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 02 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Było BMW e61
Silnik: 3,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

19 Cze 2016, 20:42

Godlike20 napisał(a):Lexus is200 ale chyba ciężko dorwać dobry egzemplarz i nie wiem jak z serwisem raczej u znajomego mechanika

Podaż mała to fakt ale w tej cenie możesz myśleć nawet nad IS 300. Dobry mechanik ogarnie ten samochód bez żadnego problemu.

Godlike20 napisał(a):Saab 9-3 nic o tym aucie nie wiem choc mi sie podoba :)

Też jest ok. Bazuje na Oplu Vectrze C. Silniki udane oprócz diesli od Opla. Wada to marnej jakości wnętrze ale w tej cenie może jakiś poliftowy się znajdzie gdzie jest ono trochę lepsze.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

19 Cze 2016, 20:58

Co do Lexusa to mam dobrego mechanika ,tylko nie wiem jak z częściami ich dostępnością ten is300 mi się bardzo podoba ale cena trosze duża :)
Godlike20
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 18 02 2010
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Było BMW e61
Silnik: 3,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

19 Cze 2016, 21:13

Z częściami nie ma problemu. Ja np. wszystko zamawiam na iparts
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Cze 2016, 17:54

Przy S60 musisz bardzo dbać o automat, reszta samochodu jak najbardziej ok
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Chika Kako i Lexus zmieniają reguły gry
    Chika Kako należy do najbardziej inspirujących kobiet w branży motoryzacyjnej. Stanowisko głównego inżyniera zajęła jako pierwsza kobieta nie tylko w Lexusie, ale w całej Japonii. To kobieta, która zmieniła ...