Kupno samochodu do 5tys. eur w Niemczech....

Kupno samochodu do 5tys. eur w Niemczech....

19 Sie 2010, 17:25

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i znalazłem to forum poszukując opinio samochodach.
Zastanawiam się nad kupnem samochodu do maxx 5tys euro w Niemczech.
Dodam iż obecnie przebywam w Niemczech i będę tutaj jeszcze przez jakiś rok i potrzebny mi jest tutaj samochód.
Co do wymagań:
-maxxx 5 tys eur
-benzyna(opłaty od diesli w niem. strasznie wysokie) planuje przyjechać do Polski i założyć gaz, aby wychodziło taniej
-dziennie do pracy muszę pokonywać około 20 km
-póki co jestem wraz z żoną także w grę nie wchodzą żadne wielkie samochody
-lubię podróżować i będę to tutaj też chciał wykorzystać wraz z żoną także zastanawiam się nad jakimś większym 3 drzwiowym/kombi/sedan
-odrzucam na samym początku wszystkie francuzy, bmw,merc,vw, hundai
-skłaniam się w kierunku audi, alfa, ford, honda, toyota, saab, volvo
-chciałbym mieć w miarę dynamiczny samochód także silnik gdzieś w okolicach 2.0 i wyżej
-standardowo klima
-skłaniam się w kierunku skrzyni automatycznej(ze wzg. na żonę która bardziej taką preferuje) choć nie wiem czy nie wpakuje się przez to w późniejsze wydatki z nią związane

Z góry dziękuje za wszelkie cenne uwagi i sugestie
Pozdrawiam
pbaranow
Nowicjusz

Miejscowość: Dortmund

Re: Kupno samochodu do 5tys. eur w Niemczech....

20 Sie 2010, 13:13

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

kolego troche pokreciles bo niby nie chcesz duzego samochodu ale lubisz podróżować wiec sie zastanawiasz na kombiakiem, przemysl jeszcze raz i sprostuj to a wyzej masz moje propozycje i mysle ze calkiem sensowne
domols1
Początkujący

Miejscowość: Sulechów
Prawo jazdy od: 01 01 2001

20 Sie 2010, 17:36

może audi a4 avant, masz do wybory różne silniki benzynowe np. 1.8T, 2.4, 2.6, czy 2.8 myślę że warto.
andrewb25
Początkujący

Miejscowość: małopolskie

25 Sie 2010, 07:51

Miałem na myśli że nie chcę żadnego vana, terenówki, czy czegoś w stylu ford cmax :)
Podoba mi się ten saab i honda. :) Jak wygląda sprawa części do saaba..?? kosztowo. Jest jakaś możliwość sprawdzenia ile będzie wynosił koszt ubezpieczenia i wysokość podatku od takiego samochodu w Niemczech..??
Audi a4 avant tez jest good zastanawiam się też nad nią...

[ Dodano: 6 Wrzesień 2010, 19:39 ]
hmm trochę jednak za duże :)
ograniczyłem sie do 3 samochodów
honda accord
volvo s/v 40
mazda 323f
któey będzie najlepszą opcją, jaki silnik ..??
a może alfa 147??
pbaranow
Nowicjusz

Miejscowość: Dortmund
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięćsetny, a zarazem ostatni Lexus LFA opuszcza fabrykę Pięćsetny, a zarazem ostatni Lexus LFA opuszcza fabrykę
    14 grudnia biały LFA w wersji z pakietem Nürburgring, ostatni z planowanych 500 supersamochodów, opuścił specjalnie wydzielony przez TMC zakład produkcyjny w fabryce Motomachi w japońskiej prefekturze Aichi. W ...
    Skoda Vision E - wnętrze samochodu koncepcyjnego Skoda Vision E - wnętrze samochodu koncepcyjnego
    Futurystyczny design modelu VISION E ukazuje charakter nowego języka stylistycznego ŠKODY dla przyszłych pojazdów elektrycznych. Najbardziej uderzające cechy nadwozia to m.in. brak słupka B czy nietypowo otwierane ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005