Kupno samochodu do około 25 tys. złotych

Kupno samochodu do około 25 tys. złotych

02 Mar 2019, 18:12

Dzień dobry,
Chyba nadszedł czas na zmianę samochodu. Szukam czegoś do 25 tysięcy w okolicach Bielska-Białej. Będzie to raczej benzyna, ponieważ przebiegi będą wynosiły do 13-14 tys. km rocznie. Jeśli trafi się coś dobrego w gazie to oczywiście nie pogardzę. Preferuję sedan/hatchback, nie chcę kombi. Mam 190 cm wzrostu, więc ważne, żebym się tam bez problemów zmieścił. Oczywiście jak większość ludzi chciałbym, aby samochód był jak najmniej awaryjny i żeby jego naprawy mnie nie zrujnowały finansowo.
Sam znalazłem coś takiego:
Tutaj wydaje mi się, że to jednak za słabe silniki i podobno słabe wykonanie wnętrza.
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... BKnj1.html?
[link wygasł]

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civ ... BBdUV.html?
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... BHXUF.html? - wydaje mi się, że jednak trochę drogo (ogłoszenie już chyba wisi z 2 tygodnie i póki co gość zszedł 700 zł z ceny, po 200-300 zł za każdym razem)
Myślałem jeszcze nad Fiatem Bravo. Kiedyś byłem na niego napalony, ale teraz wydaje mi się taki sobie. Oczywiście jestem otwarty na wasze propozycje. Z góry dziękuję za pomoc :)
MW9
Początkujący

Auto: brak

Re: Kupno samochodu do około 25 tys. złotych

02 Mar 2019, 23:38

MW9 napisał(a): Mam 190 cm wzrostu, więc ważne, żebym się tam bez problemów zmieścił.

Przy 186 bez najmniejszego problemu dopasowywałem się do firmowej fabii więc nie ma sensu przesadzać

Cruze to technicznie astra ale zaoszczędzono na jakości, przede wszystkim wnętrza więc jak chcesz. Generalnie, technicznie nie ma się do czego przyczepić, prosta, sprawdzona konstrukcja.
Civic może być jak Ci odpowiada.
Co do superba to osobiście mam mieszane uczucia. Pomijając cenę, szukasz czegoś z miarę niskimi kosztami a masz tu kilkanaście wahaczy w zawiasie i silnik z turbo, intrcooler'em+podciśnieniami itd., dwumasą i dwudziestoma zaworami. Trochę się to nie spina.
Bravo jest bardzo spoko, szczególnie w wersji 150ps z przyciskiem "sport".
Komfortowym, w miarę dużym autem, z rozsądnymi kosztami utrzymania + szansą na znalezienie fajnego egzemplarza w tej kasie będzie mondeo mk4 2.0/145. Możesz też zerknąć w stronę hjunaja sonaty/kia magnetis ale to mało popularne tematy na polskim rynku.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Mar 2019, 23:43

MW9
Początkujący

18 Mar 2019, 19:24

MW9
Początkujący

18 Mar 2019, 20:23

Focus z Kanady więc na pewno po dzwonie. Do tego silnik nieoferowany w Europie (zresztą nie wiem czym on tam jeszcze oprócz silnika się różni).
Civic wygląda w miarę spoko
Megane dość tani jak na silnik/przebieg. Brak opcji bezwypadkowy - wydaje mi się, że zdjęć prawej strony nie ma nieprzypadkowo. Masz VIN więc sobie sprawdź
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Typ: Kombi

18 Mar 2019, 20:30

Przy 1.4 tce z gazem ahtung, bo regulacja luzów zaworowych poprzez wymianę szklanek
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak samochody widzą nocą? Jak samochody widzą nocą?
    Podróżując po zmroku, baczniej wytężamy wzrok. Szczególnie jazda poza miastem szybko staje się w takich warunkach męcząca. Stopniowo obniża się koncentracja kierowcy i pojawia się senność. Wspaniale, gdyby samochód ...
    Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN
    Był marzec 2017 roku. Toyota Yaris WRC zdążyła już pokazać, na co ją stać, wygrywając Rajd Szwecji i docierając do mety jako druga w Rajdzie Monte Carlo. Wtedy na Salon Samochodowy w Genewie wjechał Yaris GRMN. Rasowy hot ...

• Re: Kupno samochodu do około 25 tys. złotych

18 Mar 2019, 21:31

Na Mazdę 3 Mk2 popatrz, np 1.6 105KM silnik niezniszczalny, na łańcuchu rozrządu, pali tyle co nic, pracuje tak kulturalnie że jak obok niego przechodzisz to go nie słyszysz że jest uruchomiony, ja mam 186cm 95KG i spokojnie miejsca jest dużo, poza tym odpycha się całkiem żwawo, no i nie psuje się,całkiem dobrze trzyma cenę.
    Właśnie taką Madzie testuję :lol: i jestem mile pozytywnie zaskoczony

Wiem że silnik nie ma 200KM, wiem że znajdą się maruderzy narzekający że mazda ma słabe blachy, (aczkolwiek mogę obalić ten mit) wiem że mazdy są drogie i wiem że jest tysiące innych powodów żeby nie proponować takiej mazdy, ale jest to z krwi i kości prawdziwy japoniec który jest po prostu bardzo dobrze wykonany.

Wszelkiego rodzaju tandetne szewrolety bym odpuścił.
    andrewb25
    Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

18 Mar 2019, 22:38

Maruderzy?
    Jak zobaczyłem swoją 5-letnią Mazdę 3 od spodu na podnośniku to nie dowierzałem, ruda, ruda, wszędzie ruda.
    Jak masz hatchbacka to podnieś klapę bagażnika i obejrzyj sobie otwory - odpływy, w moim 5-latku było już tam nieciekawie.
    Fakt, że pozostałości blachy na zewnątrz prezentowały się całkiem dobrze - bez rdzy, ale sprzedałem jak miała 7 lat, także nie wiadomo co później, ale podwozie to masakra.

I też miałem 1.6 105 koni, ale ... pali tyle co nic? :shock:
    Na trasie do Polski przy prędkości na tempomacie 150km/h pali tyle co 2.0 147 koni w Maździe 6 ... 5-biegowa skrzynia w 3-ce niestety robi swoje.
    Civic 1.8 140 koni brał średnio 0,5-1l mniej na 100km niż 3-ka 1.6 105 koni, to jak tutaj 3-kę nazwać ekonomicznym autem?

A miejsca dla pasażerów z tyłu tyle, co nic. Za mną (mam 183cm) w 3-ce żadna dorosła osoba się nie mieściła, w Civicu VIII mogła spokojnie za mną dorosła siedzieć.

Dlatego nie wiem skąd takie pozytywne opinie andrew, bo ja mam całkiem odmienne, a Mazdę użytkowałem przez 2 lata.

A najgorszą rzeczą były chyba fotele, a dokładnie to zagłówek bez regulacji pochylenia ... który jest pochylony do przodu tak mocno, że po długiej trasie głowa odpada ze względu na niefortunne ułożenie podczas jazdy, nawet zakładałem o tym wątek na forum Mazdy :D
    https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 4#p3180299

Nie przesadzajmy też z jakością wykonania - skrzypiąca tylna półka doprowadzała do szału wielu właścicieli 3 BL.

Ale to wszystko nie znaczy, że to złe auto, po prostu po pewnym czasie użyutkowania wychodziły pewne rzeczy, Ty taką teraz testujesz.
    Mechanicznie to żyleta, biegi wchodzą świetnie (miałem 5-latka z przebiegiem 75000km), 105 koni też daje radę ze względu na niezbyt wysoką masę auta, fajnie zestrojony układ kierowniczy, ale trzeba prześwietlić ją dokładnie ze względu na rdzę, no i usadowić się w fotelu i sprawdzić ten nieszczęsny zagłówek, bo ja przez niego bym takiej 3-ki za darmo nie wziął, bo nie chodzi o to by się w aucie męczyć, a ból karku miałem po każdej dłuższej jeździe.
    tomekdk
    Stały forumowicz

Miejscowość: Dania
    Auto: Civic VIII, C4 II, C5 III

19 Mar 2019, 18:10

tomekdk napisał(a):Jak zobaczyłem swoją 5-letnią Mazdę 3 od spodu na podnośniku to nie dowierzałem, ruda, ruda, wszędzie ruda.
    Jak masz hatchbacka to podnieś klapę bagażnika i obejrzyj sobie otwory - odpływy, w moim 5-latku było już tam nieciekawie.

Tak wiem to czułe miejsce mazdy ...ale moja akurat była konserwowana więc jest OK. z każdego otworu na odpływ wypłaywa takie czarnawe mazidełko, od wewnątrz zawosokowana.
    Mało tego miałem z pół roku temu taką mazdę 3 z DK z roku 2007 i naprawdę była bardzo OK. Też była konserwowana więc zależy jaki się trafi egz. Moja od spodu była o dziwo CZARNA, jedynie na wahaczach nalot, ale wahacz to akurat można też ładnie pomalować lub nawet go wymienić.
    Dzisiaj takie są samochody , mam w rodzinie toyotę avensis z PL salonu z 2011 R i też wypadało by ją zakonserwować bo ruda wychodzi na podłodze.

Więc dalej uważam że dla są maruderzy którzy i tak nawet na nówkę merca będą narzekać i marudzić
    Są ludzie którym wszystko się podoba i po 2 godzinach oględzin i nie znalezieniu przy aucie Nic odchodza bo jednak mu się felgi nie podobają. :shock:

Civic UFO też ich miałem kilka egz. . Fakt silnik 140KM lepiej się zbiera, mechanika na wysokim poziomie ale żeby to aż takie cudo to też jakoś na kolana mnie nie powaliło. Ogólnie jak dla mnie sylwetka UFO mi nie podchodzi bo się w nim troche śmiesznie wygląda.

Krótko mówiąc widywałem nowsze ople w gorszym stanie blacharskim niż starsze mazdy i na odwrót, więc wszystko zależy od konkretnego egzemplarza.
    andrewb25
    Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

20 Mar 2019, 15:13

Tak jeszcze w temacie Megane, nie wiem jak jest w III ale w II dla osób z Twoim wzrostem może być trochę za mało miejsca na głowę.
    ciesiel
    Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Reanult Megane II
    Silnik: 1.4
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback

20 Mar 2019, 16:27

Moim zdaniem w takim wariancie warto rozważyć auto w abonamencie np. na 2 lata. Nie ma się co oszukiwać, że auto za 25 tys. po 2-3 latach i tak będzie praktycznie bez wartości, a w dodatku nie wiadomo ile będzie jeszcze w tym czasie kosztownych napraw. A tak można sobie wziąć jakieś 2-3 letnie w abonamencie i nie przejmować się żadnym dodatkowymi kosztami jak opony, serwis, ubezpieczenie, itp. Zostaje Ci tylko tankowanie. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że na rynku jest tylko jedna firma oferująca samochody używane w abonamencie. To jest chyba Master1.pl, ale to musiałbyś sobie sprawdzić.
    Kosmyk
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 02 1980
    Auto: Skoda Octavia

20 Mar 2019, 21:07

Nie ufam handlarzom, ale wrzucam, bo może jednak raz na jakiś czas coś się uczciwego trafi. Chociaż te przebiegi dziwne :/
    https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BLvNb.html?
    https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-brav ... BJzO5.html?

Nie wiem czy się opłaca :?:
    [link wygasł]
    https://www.otomoto.pl/oferta/renault-l ... BMD9X.html?

Jak myślicie, bo sam już nie wiem. Chyba wolałbym coś w gazie, tylko czy warto zwracać uwagę na auto z np. 8 letnią instalacją lpg?
    MW9
    Początkujący

23 Mar 2019, 14:16

Ktoś, coś? Kurcze albo ja wybrzydzam, albo naprawdę ciężko coś sensownego znaleźć :/
    MW9
    Początkujący

23 Mar 2019, 15:26

A coś ze "SUV" by Cię zainteresowało. Hyundai Tucson albo kia sportage. Silniki dobre zawias prosty jak budowa cepa.
    legler
    Aktywny

Prawo jazdy od: 04 05 2005
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
    Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
    Typ: Inny
    Rok produkcji: 2007

23 Mar 2019, 16:25

Raczej SUV-y odpadają. Chyba nie zostaje mi nic tylko cierpliwie czekać, aż pojawi się coś ciekawego :(
    MW9
    Początkujący