Kupno samochodu od obcokrajowca, który nabył go w Polsce

Kupno samochodu od obcokrajowca, który nabył go w Polsce

05 Lut 2016, 19:52

Witam, chciałbym uzyskać pomoc w jednej sprawie, otóż jestem zainteresowany kupnem samochodu, nadarzyła się okazja otóż problem jest w tym, że nie wiem na jakich zasadach musi zostać auto zakupione oraz zarejestrowane. Problem wygląda tak: samochód kupiony przez Słowaka w Polsce, umowa kupna-sprzedaży między Polakiem a Słowakiem, auto "prawdopodobnie" wyrejestrowane w Polsce, niezarejestrowane na nowego właściciela(Słowaka). Chcę kupić samochód od Słowaka, czy samochód będzie traktowany jako sprowadzony? Na jakich zasadach ma się odbyć kupno? Na co zwrócić uwagę? Proszę o pomoc.
lukito2008
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 09 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty
    Od dnia premiery w 2010 roku model Mitsubishi ASX sprzedał się w 250 tyś. egzemplarzy, z czego 140 tyś. znalazło nabywców w Europie i Rosji. Tym samym pojazd stał się globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors ...
    Jak przygotowano Toyotę GT86 do programu Top Gear? Jak przygotowano Toyotę GT86 do programu Top Gear?
    Nowa Toyota GT86 została obsadzona w roli samochodu dla celebrytów w programie Reasonably Fast Car firmowanym przez Top Gear. Żeby samochód dobrze się spisał na słynnym torze testowym Top Gear, Toyota postanowiła ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Skoda Felicia, silnik i ciasteczkowy potwór
      Men's Day 2009
      H-D WLA, 1942 rok, przód
      DAF XF Lauder Truck