Kupno samochodu od obcokrajowca, który nabył go w Polsce

Kupno samochodu od obcokrajowca, który nabył go w Polsce

05 Lut 2016, 19:52

Witam, chciałbym uzyskać pomoc w jednej sprawie, otóż jestem zainteresowany kupnem samochodu, nadarzyła się okazja otóż problem jest w tym, że nie wiem na jakich zasadach musi zostać auto zakupione oraz zarejestrowane. Problem wygląda tak: samochód kupiony przez Słowaka w Polsce, umowa kupna-sprzedaży między Polakiem a Słowakiem, auto "prawdopodobnie" wyrejestrowane w Polsce, niezarejestrowane na nowego właściciela(Słowaka). Chcę kupić samochód od Słowaka, czy samochód będzie traktowany jako sprowadzony? Na jakich zasadach ma się odbyć kupno? Na co zwrócić uwagę? Proszę o pomoc.
lukito2008
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 09 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży
    W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, ...
    Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
    Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Rajd Portugalii 2013, Esapekka Lappi i Jane Ferm na podium
      tak to wygląda
      Skoda Octavia Combi RS
      Targi AutoSalon, bass i tuning