Kupno samochodu od obcokrajowca, który nabył go w Polsce

Kupno samochodu od obcokrajowca, który nabył go w Polsce

05 Lut 2016, 19:52

Witam, chciałbym uzyskać pomoc w jednej sprawie, otóż jestem zainteresowany kupnem samochodu, nadarzyła się okazja otóż problem jest w tym, że nie wiem na jakich zasadach musi zostać auto zakupione oraz zarejestrowane. Problem wygląda tak: samochód kupiony przez Słowaka w Polsce, umowa kupna-sprzedaży między Polakiem a Słowakiem, auto "prawdopodobnie" wyrejestrowane w Polsce, niezarejestrowane na nowego właściciela(Słowaka). Chcę kupić samochód od Słowaka, czy samochód będzie traktowany jako sprowadzony? Na jakich zasadach ma się odbyć kupno? Na co zwrócić uwagę? Proszę o pomoc.
lukito2008
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 09 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty Jak jeżdżąc skracamy sobie drogę - jazda na skróty
    Jazda wyznaczonym torem wydaje się kierowcom jedną z oczywistych zasad ruchu drogowego. Tymczasem wielokrotnie można zaobserwować niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach.
    BMW Concept Z4 Coupé 2005 BMW Concept Z4 Coupé 2005
    BMW Concept Z4 Coupé zostało stworzone z myślą o kierowcach ze sportowym "zacięciem", którzy cenią wysokie osiągi, dlatego samochód zapewnia podróżującym uczucie przebywania tuż nad nawierzchnią, ...

•  
    • Polski Fiat 508 Łazik
      Honda Civic V, wyścigi równoległe
      BMW E21 - Rekin, STW Drift Team, 2
      Poczwórny wydech, Chevrolet Corvette