Kupno samochodu

Re: Kupno samochodu

22 Paź 2014, 12:47

Oczywiście jeżeli można wracać bo teraz każdy w komisie będzie Ci wciskał rejestracje niemieckie z allegro z ubezpieczeniem na VIN tylko jedziesz na podrabianych rejestracjach a i tak będziesz miał problemy mimo zgodności numerów z Briefu z rejestracją.
Nigdy nie jechałbym sam po auto :) po pierwsze:
1. pieniądze - bierzesz 50 tys. na samochód a ludzie za parę $ ginął
2. powrót - ta kwestia została poruszona
3. obiektywność - sam mam do czynienia z osobami kupującymi samochody i widzę jak są nakręceni przed zakupem, rysa robi się drobną rysą, wgniotka odpryskiem lakieru, uszkodzenie mechaniczne drobną usterką, najważniejsze w zakupie jest rozważne spokojne, podejście i ostudzony zapał - w tym pomoże kolega który choć trochę się zna, znam przypadki gdy ktoś przyjeżdża z kolegą a ten tylko mówi ładny lakier, ładne wnętrze :D teraz w komisach tylko takie stoją
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - http://www.moto-zakup.pl
Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 32
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

22 Paź 2014, 15:02

rozumiem ze do 300-350km po samochód czy przebieg samochodu>? Ale naprawdę czym coś ciekawszego to dalej, i nie wiem jak na to patrzeć.

300-350km to maksymalna odległość samochodu od Lublina żebym po niego jechał :)
Bedąc w Lublinie głównie szukam okolice Krakowa lub Warszawy. Ale jak widać po moim ostatnim zakupie - Krosno - w Polsce wschodniej też jest czasami coś wartego uwagi.

Teraz następna kategoria pytań. Jak już jechać te 200 km po samochód, to jak robić szukać drugiego kierowcy żeby na 2 samochody wrócić, czy szukać jakieś autolawety wypożyczyć, czy próbować jakoś lawetę do swojego samochodu dopinać, jak wy robiliście z tym?

Zakładając, że byś się trzymał moich wcześniejszych wytycznych, to oczywiście drugi kierowca. Wyjdzie taniej. Przed wyjazdem trzeba mieć oczywiście wszystko przegadane z właścicielem, - idealnie jak podeśle np. skany faktur przeprowadzanych remontów jeśli ma, sprawdzenie numeru VIN itp.

Przed wyjazdem należy też mieć umówionego mechanika na miejscu na przegląd.
Lukxxx
Początkujący

Miejscowość: Lublin

22 Paź 2014, 22:38

Domyślam się że napisałeś że do 300-350km że chodzi co żeby dało się tą trasę objechać w jeden dzień. Z tymi kolegami co się znają to nie łatwo znaleźć takiego znawce, a jeśli by się znalazło to może taka osoba by wyskoczyła do 100 km obejrzeć furę. A jeśli by to auto było 300km od domu to nie każda osoba by chciała jechać w taką trasę.
PiotrMSC
Początkujący

23 Paź 2014, 10:14

Szkoda jechac 300 - 500 km na darmo jesli nie jestes przekonany do zakupu
lepiej poszukac czegos blizej lub porownac 1 samochód z drugim :)
killerdex
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 03 1990
Auto: RS4
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Paź 2014, 12:43

Ostatnio przeglądam sam oferty w necie, bo szukam jakiegoś zadbanego wozu, a się trochę boję w sumie kupować, bo różne rzeczy się słyszy o komisach. Dużo jak na razie ciekawych propozycji aut udało mi się znaleźć na stronie autoauto.pl, ale jeszcze się nie zdecydowałem, szukam dalej, ale ta stronka wydaje mi się godna uwagi. ;)
Onedrzej
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 06 2011
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Paź 2014, 11:07

To teraz powiedzcie mi jakie są inne metody płatności, niż brać sztabel pieniędzy za pazuche i gdzieś jechać za samochodem??
PiotrMSC
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes-Benz S Coupe Mercedes-Benz S Coupe
    Jeszcze kilka lat temu klasa S w wersji coupe nazywana była modelem CL. Mercedes zmienia jednak nomenklaturę i jednocześnie stara się odświeżyć gamę. O stylizacji niemieckiego sportowca można mówić raczej pozytywnie. ...
    Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing Lexus LC luksusowe coupe otrzymało pakiet tuningowy TOM’S Racing
    Japońska firma tuningowa TOM’S Racing opracowała zestaw akcesoriów do tuningu luksusowego coupé Lexus LC. Jak można zauważyć na zdjęciach opublikowanych na oficjalnym profilu firmy, dodatki aerodynamiczne ...

• Re: Kupno samochodu

24 Paź 2014, 11:37

Onedrzej - autoauto :) żartujesz chyba ? byłeś tam kiedyś ? ostatnio oglądałem tam lexusa który miał być w 100% bezwypadkowy miał malowany cały przód - oba błotniki, para drzwi - pasażer, kierowca, maska wszystko malowane, błotnik sklejony na sylikon w garażowych warunkach - tego aso nie robiło :) sprawdzałem to auto dla klienta który na następny dzień miał je kupić .... reszty nie muszę dopowiadać
    motozakup
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

25 Paź 2014, 11:06

Więc powtórzę pytanko, jak można inaczej płacić za samochód niż gotówką, jakie są inne sposoby?
    PiotrMSC
    Początkujący

25 Paź 2014, 11:25

Podjeżdżasz pod bank w którym masz konto, wypłacasz z kasy pieniądze, które od razu przekazujesz sprzedającemu, lub też w tym banku zlecasz przelew na konto sprzedającego, a on dostaje potwierdzenie że przelew został wykonany. Pewnie jest taka opcja
    fiko7
    Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

25 Paź 2014, 11:59

fiko7 - uwierz mi że są oddziały banków że żeby wypłacić 5 tys. trzeba ich w przeddzień informować, większość handlarzy nie decyduje się na wpłaty na konto bo zaniża wartość na fakturach, złoty nie jest przystosowany do zawierania takich transakcji w DE płacąc za samochód 60 tys zł masz 30 papierków w ręku :) w Polsce można liczyć w kilogramach pieniądze :D
    motozakup
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

03 Lis 2014, 19:41

A jak by zabrać ze sobą laptopa i przy wypisywaniu dokumentów u handlarza wejść na konto internetowe i przelać na konto jakie poda handlarz, można tak zrobić?
    PiotrMSC
    Początkujący

03 Lis 2014, 20:09

Zapytaj jaki handlarz używa do sprzedaży konta ? :)
    Lepiej rozmawiaj żeby bardzo Ci na fakturze ceny nie zaniżył :) a nie o to czy przyjmie przelew jeszcze internetowy. Jaki masz limit przelewu internetowego bo chyba jakiś spory ?
    motozakup
    Autoexpert
    Awatar użytkownika

03 Lis 2014, 21:35

A dlaczego ma zaniżać kwotę na fakturze? Nie wiem jaki mam limit, jeszcze tego nie sprawdzałem. Myślę że by był to wygodniejszy sposób niż nosić kasę w reklamówce.
    PiotrMSC
    Początkujący

03 Lis 2014, 22:18

PiotrMSC napisał(a):A dlaczego ma zaniżać kwotę na fakturze?
    Żeby zapłacić mniejszy podatek a w razie Twoich roszczeń co do auta wszystkiego się wyprze bo "na fakturze było tyle, więc tyle oddam", naciągając Cię na kilka tyś :yes:
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

03 Lis 2014, 23:00

Nie rozumiem, z czym ma się wypierać, chodzi ci że jak później by się okazało wadliwe auto że kasy nie odda, czy o co ci chodzi?
    PiotrMSC
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda