KUPNO SAMOCHODU

Re: KUPNO SAMOCHODU

03 Lis 2014, 08:27

ania83 napisał(a):Dzięki :) tak szukam szukam i wpadło mi takie autko :)
co o tym sadzicie??
[link wygasł]

Podoba Ci się yaris to pilnuj yarisa :D bo auta typu arosa/lupo/polo z zacnymi silnikami z ery kamienia łupanego powoli jadą i dużo palą a do tego ich mała awaryjność jest mitem.

Barol napisał(a):http://otomoto.forumsamochodowe.pl/skoda-fabia-i-1-4benz ... 60940.html

Wkleiłeś link do fabi 1 1,4 a jeździłeś tym padłem ???
W środku era dełuuu tico a spalanie około 8-9l pb...
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Lis 2014, 08:33

Czyli normalne spalanie dla tego auta...
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

03 Lis 2014, 08:45

Barol napisał(a):Czyli normalne spalanie dla tego auta...

To super masz podejście do tematu, więc zapodaj jeszcze jakiś inny wynalazek dla którego drugim domem będzie CPN tłumacząc że to normalne bo ten model tak ma... :D

W jednym temacie jedziecie po Golfie4 1,4/1,6 a później polecasz ten sam silnik tylko w starszej gen. który jeszcze więcej pali niż ten nowszy z golfa... :o

Dla mnie przelicznik jest prosty yaris spali około 6l w/w wynalazki spalą około 8l-9l co daje różnicy około 13zł na 100km. Więc jak w ciągu 3ech lat zrobisz 30tyś.km. ( cienkim ołówkiem pisane) to na samej stacji tracisz około 4k więc gdzie jest oszczędność???
szybki
Moderator - Tuning

03 Lis 2014, 09:54

Ja nie powiedziałam ze mi się podoba czy nie podoba yarisa :) nie znam się na samochodach wiec napisałam tu o pomoc, jak bym wiedziała co kupić ?? z jakim silnikiem ?? to nie było by pytania o Kupno samochodu. Ehh mam jeszcze większy mętlik w głowie
ania83
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 11 2000
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: nie mam
Typ: Hatchback

03 Lis 2014, 12:05

Pojawiało się punto o tyle można polecić to auto że płacisz w nim za jakość fiata a nie za ściemę jaką reprezentują auta typo polo/lupo/arosa. Więc wydasz mniej kaski na wstępie która pozostanie ewentualnie na drobne poprawki.

Yaris na potrzeby wyjazdu do sklepu dla kobiety wystarczy 1,0 jeżeli pochodzisz z miasta gdzie nie ma korków spokojnie zadowoli się paliwkiem do 6l. Awaryjność na niskim poziomie, jest kilka szczegółów na które trzeba zwrócić uwagę ale da się przeżyć. Z tyłu posiada belkę która jest bezobsługowa czego nie można powiedzieć np: o autach takich jak pug 206... gdzie będziesz musiała celować czy już belka była wymieniana czy nie była a jak źle wcelujesz to co... ?? to kaska baj, baj... :D

Polo/arosa/lupo/fabia/ibiza maja silniki 1,0/1,4 itd. są to silniki pamiętające króla świeczka oczywiście wśród użytkowników panuje zachwyt bo się nie psują i jest wielkie łał... :) no ale to że np: palą jak smok a włączanie się do ruchu na trasie wymaga podpisanego testamentu to się pomija bo to tak musi być... hmmm ... a w cale nie musi kwestia wyboru.
szybki
Moderator - Tuning

03 Lis 2014, 14:58

Superr pojawiły się marki samochodów powiedzmy, że coś już mniej więcej wiem :D teraz moje pytanie piszecie o silnikach 1.1, 1,0 , to nie będzie żółwie tempo?? tak jak wspomniałam na początku, wcześniej miałam 1.9 TDI 90 KM, a tak czytając teraz waszych wypowiedzi, i porad to ....., ja czasem lubię depnąć :twisted: np na trasie . Tylko proszę nie mówcie to kup sobie 2.0 lub 2.5.
Chciałbym, żebyście mi doradzili konkretna markę z danym silnikiem, żeby to jeździło, było takie w sam raz dla kobiety, ale nie taki " babcio - wóz " :naughty:
ania83
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 24 11 2000
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: nie mam
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Manualna czy Automatyczna - jaką wybrać skrzynię biegów? Manualna czy Automatyczna - jaką wybrać skrzynię biegów?
    Odpowiedź na tytułowe pytanie to jedna z ważniejszych decyzji, którą podejmuje się przy zakupie nowego samochodu. Za wyborem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów mogą przemawiać argumenty czysto pragmatyczne, ...
    Kia pro_cee’d GT - pierwszy szkic nowego samochodu Kia pro_cee’d GT - pierwszy szkic nowego samochodu
    Koncern Kia Motors opublikował wczoraj pierwszy szkic nowego samochodu o wyraźnie sportowym zacięciu - modelu pro_cee’d GT . Producent nie zdradza jeszcze wielu szczegółów dotyczących nowego modelu jednak ...

• Re: KUPNO SAMOCHODU

03 Lis 2014, 20:40

szybki coś tu nie halo jest,Yaris 6l spali w trybie mieszanym a Fabia 1.4 8-9l po mieście więc w trybie mieszanym będzie miała praktycznie zbliżone spalanie do Yarisa,nie mówie że również 6l ale różnica będzie nieduża.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

04 Lis 2014, 00:10

Barol napisał(a):szybki coś tu nie halo jest,Yaris 6l spali w trybie mieszanym a Fabia 1.4 8-9l po mieście więc w trybie mieszanym będzie miała praktycznie zbliżone spalanie do Yarisa,nie mówie że również 6l ale różnica będzie nieduża.

Fabią żeby mieć z przodu w spalaniu 7emke trzeba nawet nie dziadkować ale być holowanym :D
    Do tego autorka tematu mówi ze jednak lubi pocisnąć to czym to ma zrobić wieśwagenowym 1,0 albo 1,4 ...??? Yaris 1,3 ma fajnie odczuwalne zmienne fazy co daje mu przewagę na trasie na antykami wieśwagena a do tego jak go ciśniesz to spali około 7-7,5l pb tylko musi być ostrawo.
    Nawet jak kupisz 1,4 16V polo to ten silnik zachowuje się jak by chciał a nie mógł co widać przy tankowaniu.

P.S
    To jest zdjęcie z wakacji (o ile dobrze pamiętam) mójego rodzinnego Yarisa 1,3 używany tylko w mieście, bez korków ale na krótkich dystansach oczywiście spokojnie... a jak coś mam jeszcze zdjęcia innych aut... :wink:
    szybki
    Moderator - Tuning

04 Lis 2014, 06:18

Ja w to niestety nie uwierze (Yaris i 5.8l w mieście? no chyba że diesel) specjalnie czytałem opinie i takie spalanie ludzie mają własnie w trybie mieszanym.
    Barol
    Awatar użytkownika

04 Lis 2014, 07:13

Barol napisał(a):Ja w to niestety nie uwierze (Yaris i 5.8l w mieście? no chyba że diesel) specjalnie czytałem opinie i takie spalanie ludzie mają własnie w trybie mieszanym.

Zazwyczaj nie wierzą osoby korzystające z taniości motoryzacyjnej czyli dieselek i części w kiosku...
    Mówię Ci o tankowaniu pod korek które może być różne od tych wskazań o 0,2l ( w toledo tdi różniły się o 0,7l) więc chyba taki sposób pomiarów jest w miarę rzetelny.

P.S.
    Drugie moje auto mając turbo i będąc podkręcone ale Japońskie pali tyle co fabia przy normalnej jeździe ale mająca 1/4 pałera :D Jak coś to mam zdjęcie...
    Ewentualnie mogę Ci wkleić moją wycieczkę 900km fajną V8ką to też nie uwierzysz a CPN pokazał prawdę :ok:
    szybki
    Moderator - Tuning

04 Lis 2014, 17:19

szybki napisał(a):Drugie moje auto mając turbo i będąc podkręcone ale Japońskie pali tyle co fabia przy normalnej jeździe ale mająca 1/4 pałera Jak coś to mam zdjęcie...
    Ewentualnie mogę Ci wkleić moją wycieczkę 900km fajną V8ką to też nie uwierzysz a CPN pokazał prawdę
    wrzucając floty, Twoje auta są b. interesujące :ok: niewiele to wniesie do tematu spalania Yaris vs VAG ale przynajmniej sobie popatrzymy :mrgreen:
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda