Kupno samochodu z zaleglym OC... mały kłopot...

Kupno samochodu z zaleglym OC... mały kłopot...

29 Gru 2008, 17:42

Witam:)
Mam takiego fanta i nie wiem co z nim zrobic... a wiec...
Kupilem niedawno od kumpla BMW...
w sierpniu skonczylo mu sie OC i auto stało bo mial do zaplaty 1900zł za rok i chcial tego uniknac... nie spisywałem z nim umowy bo nie chce placic takiej kwoty za niego... i kombinujemy co zrobic zeby to jakos ominąć...
Mam pytanie czy ktos wie jak mozna temu jakos zaradzic... ominąć to bo i tak chce zmieniac ubezpieczalnie...

Czy umowa spisana z fikcyjna data z sierpnia ponizej kwoty 1000zł zeby nie płacic podatku i odsetek pomoze?

Dzieki z góry!
Pozdro:)
Bandzior
Nowicjusz

Re: Kupno samochodu z zaleglym OC... mały kłopot...

29 Gru 2008, 19:57

Obawiam się że tej opłaty nie można uniknąć, kwota 1900zł + odsetki karne, które są bardzo duże. W tym przypadku sfałszowanie umowy kupna sprzedaży wymagałoby sfałszowanie polisy OC a tego zrobić się nie da.
Jest ryzyko, jest zabawa...
Smakoszek
Aktywny

Miejscowość: WPN

Re: Kupno samochodu z zaleglym OC... mały kłopot...

29 Gru 2008, 23:54

zmiana daty umowy nic nie da bo:
1. urząd skarbowy i tak liczy 14 dni od daty zakupu a cena na umowie jeżeli jest mocno zaniżona to też nie ma znaczenia bo podatek płacimy od wartości rynkowej a nie od ceny zakupu - taka jest przynajmniej teoria.

Nie wiem jak urząd skarbowy sprawdza czy ktoś kupił pojazd czy nie. Nie ma obowiązku pokazania zapłaty podatku jak to dawniej było w urzędzie komunikacji.

2. ubezpieczenia nie interesuje kiedy kupiłeś tylko czy masz ważne OC. Myślę, że możesz kupić auto bez OC i w dni zakupu od razu wykupić OC na siebie wtedy Ty unikniesz konsekwencji bo masz ważne OC cały czas jak masz ten pojazd.
Co do kolegi to musi chyba liczyć na szczęście i przedawnienie.
Sprawdźcie w ustawie kiedy i czy wogóle się przedawnia brak OC

http://www.ekademia.pl/blog/dariuszsawicki/3305

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu Ekologiczne taksówki elektryczne Nissan LEAF w Zurychu
    Po Amsterdamie, Nowym Jorku, Tokio, Meksyku i Sao Paulo także Zurych będzie dysponował flotą stuprocentowo elektrycznych taksówek Nissan LEAF oferujących przewozy w największym mieście Szwajcarii. Elektryczne taksówki ...
    Moto Session 2017 / relacja Moto Session 2017 / relacja
    Targi Moto Session wpisały się już na stałe do naszego kalendarza i odwiedzamy je regularnie przedstawiając Wam relację zdjęciową z tej imprezy W tym roku Targi odbyły się w pierwszy weekend kwietnia czyli dużo wcześniej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005