Kupno VW GOLf 4 rocznik 2003-2003

10 Wrz 2013, 10:05

Witam zdałem prawo nie dawno i planuje nad kupnem mojego 1 auta i tu zaczyna sie problem gdyz moje wymagania to:

- VW Golf 4 rocznik 2002-2003
- drzwi 4/5
- cena od ~10 do ~15 tys
- tak to wyglada ->

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

*Czy kupic 1,6 czy 1,4? 1,6 silnik mocny i spalanie nie oprozni mojej kieszeni inni ze znow 1,4 bardziej oszczedny ale slabszy hmm....

*Ile ma miec takie auto przebiegu zeby mnie bylo stac na jego utrzymanie ?- slyszalem od jednych ze ok 150 tys km - wtedy auto jest w kwiecie wieku. Inni znow mowia ze ok 200 tys bo wtedy czesci sa wymieniane i spokojnie moze pykac dalej hmm.... ( wedlug mnie to 150 tys bd dla mnie dobre bo czym wiecej przejechane tym gozej ze silnikiem i innymi czesciami, jednym slowem szybko sie moze dla to skoczyc przyjemna jazda )

*Co jeszcze musze wiedziec/znac zeby kupic tą idalna wersje ?

Licze na wasze opinie, sugestie i dobre rady bo szczerze powiem motoryzacja dopiero zaczyna mnie interesowac :D Dziekuje i pozdrawiam
tobik93
Nowicjusz

Prawo jazdy: 06 09 2013
Auto: VW GOLF 4

10 Wrz 2013, 10:37

tobik93 napisał(a):*Czy kupic 1,6 czy 1,4? 1,6 silnik mocny i spalanie nie oprozni mojej kieszeni inni ze znow 1,4 bardziej oszczedny ale slabszy hmm....

1,4 spali więcej niż 1,6 a lpg pali więcej niż mój Aven 2,0. Golf 1,4 jest porażką dla cierpliwych i bogatych poniewaz nie jedzie a pali jak smok.
Mój słuzbowy Golf 1,4 (miałem go od nowości) pobił fajny rekord czyli na autostradzie spalił więcej od prywatnej V8ki.

tobik93 napisał(a):*Ile ma miec takie auto przebiegu zeby mnie bylo stac na jego utrzymanie ?- slyszalem od jednych ze ok 150 tys km - wtedy auto jest w kwiecie wieku. Inni znow mowia ze ok 200 tys bo wtedy czesci sa wymieniane i spokojnie moze pykac dalej hmm.... ( wedlug mnie to 150 tys bd dla mnie dobre bo czym wiecej przejechane tym gozej ze silnikiem i innymi czesciami, jednym slowem szybko sie moze dla to skoczyc przyjemna jazda )

Golf 4 specjalnym psujakiem nie jest chociaż do ideału duuużo mu brakuje. Szukaj auta z prawdziwym przebiegiem czy to będzie 150 czy 200tyś.km. nie ma znaczenia liczy się stan.

Ogólnie jak dobrze trafisz z Golfem4 to pojeździsz bez wiekszych problemów, wersje proponowane przez Ciebie z naciskiem na 1,4 są cakowicie bez sensu. Jeżeli liczysz na mit Golfa za którym niemiec ryczał jak baran to sie przejedziesz. Jest to zwykłe auto które psuje sie jak inne podobne modele.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

10 Wrz 2013, 13:06

tobik93 napisał(a):1,6 silnik mocny i spalanie nie oprozni mojej kieszeni

To żart, tak? Jeździłem takim, 1.6 słabo sobie radzi, do tego pali ok. 9 litrów po mieście z włączoną klimą.
dwajeden
Początkujący

Prawo jazdy: 12 12 1991
Auto: Vectra C
Silnik: 2.0T
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

10 Wrz 2013, 14:45

potwierdzam 1.6 golfa to mulowaty paliwożerny silnik , z reszta jak wszystkie benzyny wv wolnossace
tomaczek4
Początkujący

Miejscowość: Internet

10 Wrz 2013, 15:24

A może Focus? Mniej przereklamowany od wieśwagena
[link do Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Wrz 2013, 21:43

Ze jak ? 9l ? To twoj to byl jakis zlom albo przesadzasz bo nie wieże ze AZ tyle ci palil...

Tak myslalem ze 1,6 bedzie dobry. Dziekuje za wnioski i opinie bardzo mi to pomoglo ;)
tobik93
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne powroty do szkoły i większości przedszkoli
    Początek roku szkolnego i powrót dzieci do szkół to czas nasilenia ruchu na drogach, zwłaszcza ruchu pieszych w okolicach placówek edukacyjnych. Kierowcy powinni być w tym czasie szczególnie wyczuleni ...
    [B] GP 1,4 / Rio II 1,4 / Clio III 1,4 / Yaris II 1,3 / Polo IV 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2006r. Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Grande Punto 1,4 16V - 95KM - Kia ...

• 10 Wrz 2013, 22:16

Z tym spalaniem wcale nie przesadal. Golf 1.6 potrafi tyle palić
    Koniu
    Forumowicz VIP

11 Wrz 2013, 05:27

Jeszcze mnie cos nie da spokoju a mianowicie - jak wyglada niewiecej cena oplat za ten 1,6? Czy naprawde sa tak duze? i Czy czesci do tej marki sa w granicy ceny rozsadkowej ?
    tobik93
    Nowicjusz

11 Wrz 2013, 10:16

Spalanie na poziomie 9l w mieście to można każdym autem w benzynie osiągnąć, kolega nie napisał gdzie się będzie poruszał więc po co tak straszyć?
    Miałem okazję się przejechać takim Golfem 1.6 i wcale nie uważam że jest to muł, ja nie wiem czy na tych forach siedzą sami właściciele dwulitrówek że wszędzie ci napiszą "100 koni to mało, bierz 1.8 turbo". Ludzie! :x Gość świeżo po prawku, chyba wiele mu nie trzeba. Wiem jak jest bo mam Seja i z takiego 1.6 byłbym przeszczęśliwy.
    Wracając do tematu części raczej tanie niż drogie i każdy mechanik to zna bo jeździ tego od groma.
    Dodam tylko że kolega przejechał w A4 1.6 właśnie (to ten sam silnik) 350000km bez żadnej ingerencji w silnik z czego połowę na gazie. 8)
    stark
    Nowicjusz

Prawo jazdy: 10 10 2010
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Citroen C4
    Silnik: 1.6 16V 109KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2005

11 Wrz 2013, 12:05

Ale ten Golf pali 9l przy normalnej jeździe. Ja też nim jechałem i osiągi ma gorsze niz moje Mondeo które ma 90km
    Koniu
    Forumowicz VIP

11 Wrz 2013, 12:31

stark napisał(a):Spalanie na poziomie 9l w mieście to można każdym autem w benzynie osiągnąć, kolega nie napisał gdzie się będzie poruszał więc po co tak straszyć?
    Miałem okazję się przejechać takim Golfem 1.6 i wcale nie uważam że jest to muł, ja nie wiem czy na tych forach siedzą sami właściciele dwulitrówek że wszędzie ci napiszą "100 koni to mało, bierz 1.8 turbo". Ludzie! :x Gość świeżo po prawku, chyba wiele mu nie trzeba. Wiem jak jest bo mam Seja i z takiego 1.6 byłbym przeszczęśliwy.
    Wracając do tematu części raczej tanie niż drogie i każdy mechanik to zna bo jeździ tego od groma.
    Dodam tylko że kolega przejechał w A4 1.6 właśnie (to ten sam silnik) 350000km bez żadnej ingerencji w silnik z czego połowę na gazie.

Ale o czym ty piszesz jeżeli moja 2,0 16V pali w trasie przy 120km/h bez szaleństw 7l a w mieście 8l pb bez eco głupot a golfa objedzie trzy razy to chyba cuś jest :no:
    Nie chodzi o szaleństwa tylko o to że trzeba nie raz wyprzedzić TiRa albo dla wygody nie redukować biegu bo jest troche KMów i NM.
    Silniki 1,4/1,6 w wieśwagenie są badziewiem gdzie naprawdę trzeba być bezwarunkowym miłosnikiem Golfa żeby takie g...o kupić.
    Logiczne jest że jeżeli auto dużo pali, nie jedzie i nie jest orłem bezawaryjności to mozna pomysleć o czymś innym.
    szybki
    Moderator - Tuning

11 Wrz 2013, 14:56

[link do Otomoto wygasł]
    Przyzwoicie jedzie, mało pali i jest mało awaryjna
    Koniu
    Forumowicz VIP

11 Wrz 2013, 15:01

tobik93 napisał(a):Tak myslalem ze 1,6 bedzie dobry. Dziekuje za wnioski i opinie bardzo mi to pomoglo ;)

A kto napisał, że 1,6 jest dobry? wszystkie odpowiedzi tyczyły się tego, że jest zamulony i paliwożerny. Po prostu stwierdziłeś, że kupisz a tutaj szukałeś tylko potwierdzenia decyzji. Innych wiadomości nie przyjmujesz do siebie. Także nie rozumiem po co ten temat.
    DauK
    Początkujący

Prawo jazdy: 08 01 2005
    Auto: BMW e92
    Silnik: 335i
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2008

11 Wrz 2013, 16:48

tobik93 napisał(a):Ze jak ? 9l ? To twoj to byl jakis zlom albo przesadzasz bo nie wieże ze AZ tyle ci palil..

To po co pytasz skoro wiesz najlepiej.
    Golf4 1,4 był moim pierwszym autem służbowym więc uwierz ale wiem co się sypało i ile palił bo byłem z tego rozliczany.
    Jeżeli potzrebujesz znaczka i "prestiżu" pod remizą to pomyliłeś fora.
    szybki
    Moderator - Tuning

11 Wrz 2013, 19:23

Nie chce zadnych "znaczkow" itp tylko chce znac wszystkie opinie na ten temat... chce te auto kupic i go kupie (tak mysle przynajmniej) to w benzynie duzo pali macie racje, to moze jakis diesel ? Mniej pali ale ?
    tobik93
    Nowicjusz