Kurs prawa jazdy - ale przedtem...........

Kurs prawa jazdy - ale przedtem...........

22 Wrz 2008, 19:56

Witam . Wysyłam swoją córke na kurs prawa jazdy ( taki mój i żony prezent na 18-stke , nie tylko ) i tak myśle że trzeba by było jakoś przygotować zawczasu , troche poduczyć z jazdy . Czy nie - pozostawić to instruktorowi ? Jak myślicie ? Jeśli tak , to od czego zacząć ?
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Kurs prawa jazdy - ale przedtem...........

22 Wrz 2008, 21:31

hmm... może najpierw niech on "wybada teren" że tek powiem i niech Ci powie co możesz z Nią przećwiczyć/co jej najgorzej idzie - w końcu jest profesjonalista i najszybciej zauważy z czym ma problemy takie jest moje zdanie
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wałbrzych

Re: Kurs prawa jazdy - ale przedtem...........

04 Paź 2008, 23:44

A na jakim etapie znajomości samochodu jest córka? ruszać umie? Moim zdaniem na początek mozna ćwiczyć ruszanie, jeżdżenie, zmienianie biegów. Potem bawić się w parkowanie tyłem, przodem, etc. Gdzieś na placu, opuszczonym lotnisku, podwórku, etc.
Można poustawiać butelki z wodą, które mogą robić za pachołki.

Dobrze jest, żeby ktoś kto chce iśc na kurs prawa jazdy gdy wsiądzie przed kierownicę samochodu instruktora nie był kompletnie zielony. Mniejszy stres.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] C4 I 1,6HDi / Cerato 2,0CRDi / Leon II 1,9TDI / Corolla e12 2,0D4D [C] C4 I 1,6HDi / Cerato 2,0CRDi / Leon II 1,9TDI / Corolla e12 2,0D4D
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C4 I 1,6 HDI - 109KM - Kia ...
    Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto Nie daj się zaskoczyć zimie i zadbaj o swoje auto
    Szron na szybach, temperatury spadające poniżej zera i pierwsze opady śniegu oznaczają jedno – to ostatni dzwonek, aby przygotować swoje auto do zimy. Okres zimowy jest nie tylko testem dla aut, ale w szczególności ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Jaguar