Kurs

22 Cze 2017, 22:35

Witam, wiem ze pisze w złym dziale o tym Ale nie znalazłem takiego na forum i prosilbym o nie usuwanie tego postu tylko o przeniesienie w dobry dział. Więc przejdę do rzeczy. Na pewno ktoś z Was ma ukonczony kurs na mechanika. Chcialbym sie dowiedzieć czy warto to robic czy nie. Pytam się o to bo kiedyś pracowałem jako mechanik za granicą i umiem co nie co :D. Więc prosiłbym o odpowiedz. Pozdrawiam
DPWmustang
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 23 06 2015
Auto: Ford Mustang 1998
Silnik: 3.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

23 Cze 2017, 18:19

Ogólnie jak Cię do tego nie ciągnie i nie masz smykałki do dłubania to daj sobie spokój. Ja poszedłem do szkoły z zamiarem ukończenia technikum z profilem mechanika. Jako że chciałem nauczyć się zawodu a nie jakiegoś pieprzenia głupot i na praktykach malowania ogrodzenia przez 2 lata i serwisowanie dużego Fiata Sora od Fizyki. Po 4 miesiącach przeniosłem się do zawodówki a jako że był problem ze znalezieniem praktyk na mechanika trafiłem na lakiernictwo. Po 3 latach ukończyłem szkołę jako lakiernik i dziękuję Bogu że tak się stało mocno odnalazłem się w tym fachu i po praktykach już 9 lat pracuje w tym zawodzie. A potrafię też wiele innych rzeczy, potrafię trochę budowlanki, sporo mechaniki i jeszcze bardzo wiele innych rzeczy. Ale do żadnych innych zawodow nie ciągnie mnie tak jak do tego. Czasami nie śpię w nocy bo myślę jak można było by coś zrobić w inny sposób lub jakiego komponentu dodać żeby uzyskać oczekiwany kolor a do pracy idę z uśmiechem na twarzy nie marudzac że nie mam ochoty iść do roboty.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Cze 2017, 01:30

Powiem tak ze mnie bardzo ciągnie do tego zawodu, jak mieszkałem w stanach to potrafiłem wstać o 2 w nocy aby wymienić filtr powietrza :D. Czy w Polsce są jakieś darmowe dobre kursy na mechanika?
DPWmustang
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 23 06 2015
Auto: Ford Mustang 1998
Silnik: 3.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998

25 Cze 2017, 07:57

Darmowych raczej nie. Jako uczen masz 3-letnie praktyki i to jest najlepszy wybor jak ktos chce poznac zawod ze strony praktycznej a nie z ksiazeczek i tabelek
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...