Ładowanie akumulatora prostownikiem

Ładowanie akumulatora prostownikiem

29 Paź 2014, 08:55

witam! mam prostownik 4A zaś akumulator 55Ah, auto długo stało pierwszy mały przymrozek i już auto unieruchomione :( więc po podłączeniu aku. pod prostownik wskazówka wskoczyła na 2A po jakiś 5 godz było już 1A, prostownik ma wskazania od 1 do 4A lecz gdy wyłączymy go z zasilania wskazówka spada poniżej 1A czyli jak by na zero... i teraz moje pytanie a w zasadzie pytania.. czy po podłączeniu rozładowanego aku pod prostownik ładowanie powinno zaczynać sie od 2A ? Druga sprawa w pełni ładowny aku to 1 czy 0 A. I trzecia sprawa czy to możliwe że w tak przedstawionej sytuacji to już akumulator jest na wykończeniu?
Martinez1987
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: rover 200

Re: Ładowanie akumulatora prostownikiem

19 Lis 2014, 10:54

1. Jak aku jest rozładowany, to prostownik może pokazać 2A. Nawet 3A a nawet 4A - podczas ładowania prąd spada.
2. Analitycznie do pierwszego, w pełni naładowany aku to wskazówka na 0
3. Bardzo prawdopodobne, ale to zależy od eksploatacji akumulatora - jak często uruchamiasz silnik, jak długie trasy pokonujesz po uruchomieniu silnika.
Ja jednak proponuję ci, żebyś kupił sobie aku automatyczny, czyli taki, który po naładowaniu aku przechodzi w tryb podtrzymania. chodzi o to, żeby nie przeładować aku. Zwykłe prostowniki ( prawdopodobnie twój też ) nie przerywają ładowania aku po jego pełnym naładowaniu - ładują cały czas małym prądem.I trzeba pilnować kiedy wyłączyć.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 15993
Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bentley EXP 100 GT - elektryczny luksus Bentley EXP 100 GT - elektryczny luksus
    Jak widać Bentley stawia na luksus w wydaniu samochodów elektrycznych. Na razie jest to prototyp ale w niedalekiej przyszłości może się okazać że takie samochody będą królowały na globalnym rynku. To nie tylko ...
    Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje! Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje!
    Przypominamy wszystkim kierowcom, że od 6 grudnia 2019 weszły w życie nowe przepisy dotyczące jazdy na suwak oraz tworzenia korytarza życia. Reguluje to ustawa z dnia 16 października 2019 roku o zmianie ustawy Prawo ...

  •