Laguna 2 1.8 16v - szarpie przy ok 2tyś obrotów 2,3,4 bieg

Laguna 2 1.8 16v - szarpie przy ok 2tyś obrotów 2,3,4 bieg

14 Lis 2017, 22:02

Witam.
Otóż wczoraj jadąc do pracy zauważyłem, że samochód szarpie i od samego uruchomienia nierówno pracuje. Podjechałem do mechanika po pracy i po odpaleniu uznał, że to raczej cewka zapłonowa. A więc kupiłem i zacząłem przekładać. Myślałem, że znalazłem która to (nr 2). Wracając dzisiaj z Łodzi znowu zaczął szarpać. Potem przy ok 120km/h również co jakiś czas szarpał, aż kontrolka lambdy zaczeła na chwile mrugać po czym zgasła.

Mówię..pewnie nie tą cewke wymieniłem. To zacząłem znowu sprawdzać i w rezultacie na każdej czy starych wszystkich czy nowej szarpał przy ok 2tyś obrotów na 2 3 4 biegu.
Dodam, że gdy odpale samochód to wszystko jest dobrze silnik pracuje równo.

No i pozostaje pytanie co dalej: filtr paliwa wymieniany ok rok temu,
Czy to mogą być świece albo sonda lambda?

Jak to sprawdzić?

Dodam, że to 1.8benzyna+gaz i nie ważne na którym jade problem występuje.

Dziękuję za pomoc.
Exilled
Początkujący

Zdjęcia: 1
Auto: Citroen Xsara
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Laguna 2 1.8 16v - szarpie przy ok 2tyś obrotów 2,3,4 bieg

15 Lis 2017, 18:42

Exilled napisał(a):Czy to mogą być świece albo sonda lambda?

Tak, świece mozesz kupic jedna i podmieniac ale to niewielki koszt niezaszkodzi wymienic jak nigdy tego nie robiles
RIDE or DIE
fate
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: BMW E90
Silnik: 3.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

Re: Laguna 2 1.8 16v - szarpie przy ok 2tyś obrotów 2,3,4 bieg

15 Lis 2017, 20:24

Miałem kiedyś podobny problem po tym jak zainstalowałem gaz.
Wymieniłem świece (zalecenie mechanika) i problem nie ustąpił, bo jak świece mogły działać gdy przewód od jednej z nich był przerwany ? :) Sprawdź przewody najpierw bo ze starości coś im się też mogło stać, po co wydawać niepotrzebnie kasę.
Deivid179
Nowicjusz

Auto: Daewoo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka
    Brytyjski oddział jednej z wiodących marek zaprosił swoich klientów do przeprowadzenia szeroko zakrojonego testu samochodów hybrydowych. Okazało się, że samochody hybrydowe poruszały się na samym silniku elektrycznym ...
    Seat Leon - kompaktowy hatchback do miasta Seat Leon - kompaktowy hatchback do miasta
    Najniższym spalaniem może poszczycić się Seat Leon z 1,6-litrowym silnikiem Diesla o mocy 115 KM i pięciobiegową, manualną skrzynią biegów. W mieście wynosi ono 4,6–4,7 l/100 km, w trasie 3,8–4,0 l/100 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005