Laguna I 2000r. a OBDII

Laguna I 2000r. a OBDII

18 Mar 2015, 22:56

Cześć wszystkim.

W sumie moje pytanie nie pasowało do żadnego innego działu.

Posiadam Lagunę I, 2000r., 1.9 DCI phII. Kiedyś kupiłem sobie kabelek do interfejsu OBDII , głównie po to, żeby za pomocą DDT2000 zmienić język komunikatów i faktycznie mi się to wtedy udało. Pamiętam jednak, że wtedy w programie DDT2000 nie wyświetlały mi się żadne parametry pracy samochodu, jednak nie chciało mi się w to bawić, bo skoro udało mi się zmienić język komunikatów, to w resztę się nie bawiłem.

Teraz miałem okazję dostać odbiornik OBDII na Bluetooth - po podłączeniu go w samochodzie i połączeniu ze smartfonem, korzystając z prostej apki to odczytu danych z czujnika okazało się, że poprawnie z samochodu odczytywana jest tylko prędkość. Obroty są odczytywane jako 8700, reszta parametrów w ogóle nie jest wyświetlana.

Tutaj moje pytanie - czy ten OBDII w Lagunie z tego rocznika (2000r.) jest w pełni zaimplementowany? Z tego, co wiem, zgodne z europejską specyfikacją (czy raczej europejskimi normami) odnośnie interfejsu OBDII w peni z nim zgodne powinny być wszystkie samochody wyprodukowane po 2002r. Myślałem jednak, że skoro Laguna w ten interfejs wyposażona została, to można odczytywać z niego coś więcej, niż prędkość.

Z góry dzięki za odpowiedzi :).
iks11
Początkujący

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 0-11-2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Renault Laguna I
Silnik: 1.9 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Laguna I 2000r. a OBDII

21 Mar 2015, 11:57

Te interfejsy działają w miarę dobrze ale w młodszych samochodach i to nie zawsze. Nawet jak dopasujesz jakiś program to nic konkretnego na tym nie zrobisz.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

21 Mar 2015, 14:25

No cóż, tego się spodziewałem. Samo posiadanie złącza nie oznacza, że w ogóle ono działa. Szkoda, bo zależało mi tylko na odczycie podstawowych parametrów pracy silnika, potrzebuję to potestować przy tworzeniu aplikacji na Androida wykorzystującej OBDII . Trudno, najwyraźniej trzeba będzie pozostać przy symulatorach lub poszukać nowszego autka...
iks11
Początkujący

17 Maj 2015, 22:31

Złącze w Twoim samochodzie działa jak najbardziej poprawnie pod warunkiem użycie odpowiedniego sprzętu.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1998

13 Cze 2015, 20:20

Masz na myśli, że te tanie odbiorniki OBDII na Bluetooth mogą tego nie obsługiwać?
iks11
Początkujący

17 Cze 2015, 07:50

Dobry dedykowany interfejs diagnostyczny robi bardzo dużo, do Renault takim interfejsem jest Clip który obsługuje wszystkie moduły w Twoim samochodzie. Co do tanich zabawek to jest loteria jedne coś tam działają inne w ogóle, do tego jeszcze trzeba zastosować odpowiedni program. Testowałem kiedyś kabelki ELM i powiem szczerze szkoda kasy i nerwów.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie? Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie?
    Samochody hybrydowe i elektryczne segmentów A i B to dla wielu kierowców idealne rozwiązanie do miasta. Oferta zelektryfikowanych aut miejskich staje się coraz bogatsza, a ich ceny bardziej akceptowalne. Rozważając ...
    Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...

•