Laguna III GT czy to będzie słuszny wybór?

Re: Laguna iii gt

06 Wrz 2018, 08:42

Kao napisał(a):belka skrętna

A czemuż to? To bardzo dobre rozwiązanie. Trwałe w Renault (Citroen ma gorszą). Rozumiem że aluminiowy wielowachacz z Audi jest lepszy mimo podobnej wytrzymałości i ceny? Kao, proszę Cię...

Dodam tylko że któryś usportowiony Seat (auto niemieckie) posiada belkę skrętną. Rozumiem że odradzamy bo ma francuskie zawieszenie, jak oni mogli.

Elektronika wariuje, jasne. Jak w każdym nowym aucie, czy to VW, Audi czy BMW. W każdym siadają przyciski, joysticki, karty i inne duperele.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Wrz 2018, 08:59

galakty napisał(a):Elektronika wariuje, jasne.

1. Elektronika we francuzach jest tragiczna, to fakt.
2. Wszystkie auta które wcześniej wymieniłem, a parę dopisał jeszcze Łysy, to szrot. Widziałem takie przypadki, że co tydzień stały w warsztacie i nawet wokół komina nie dało się tym jeździć. To też fakt.
3. Gdybym miał kupować inne auto francuskie (niby lepsze), to po tym co widziałem w poprzednich modelach wolałbym nie ryzykować, bo najzwyczajniej szkoda pieniędzy. To nie fakt, a podejście 80% użytkowników, i tyczy się ono nie tylko aut francuskich, a tak samo innych marek, które w pewnym momencie wtopiły (jak np vag z tfsi, mimo, że krążą opinie że po 2012 nie biorą oleju to i tak ludzie się ich boją, tym bardziej, że to auta młode, niskie przebiegi i nie wszystkie cyrki jeszcze się ujawniły. Nawet ja jako zadowolony użytkownik audi bałbym się kupić nowe tfsi.).
bartez90
Aktywny

Prawo jazdy od: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2004

06 Wrz 2018, 09:11

Ale ja się zgadzam, tylko że Laguna III nie jest szrotem i nie cierpi na te problemy. Sam mam Megane I i w ciągu 2 lat jedyna awaria elektroniki to padnięte Immo, co się zdarzyło nawet w Golfie III, który elektroniki nie ma. Poza tym zero, nic nie wariuje, wszystko działa, szyby, grzane fotele, światła. Ale w takiej Megane II karty handsfree itp itd ja wiem że pada i sam bym tego auta nie kupił.

307 nie znam, ale znam przypadek C4 w HDI który potrafił gasnać bez powodu a później nie odpalał. Mechanik przez miesiąc nie mógł go ogarnąć, aż w końcu rozebrał cały przód i został goły silnik bez czujników i podzespołów. Masakra.

Tylko Laguny III to nie dotyczy, to dobre auto. Tym bardziej że w tej kasie w jakiej chodzi ciężko o coś lepszego z lepszym silnikiem :)
galakty
Forumowicz VIP

06 Wrz 2018, 09:17

Ludzie ale rozmawiamy o Lagunie III oraz Megane III :ok: Konkrety jak opisał np. Kao.

Wyciąganie wniosków na podstawie kraju pochodzenia to tak jakby doradzać zakup nowego auta w salonie na podstawie poprzedników.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 442
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Rok produkcji: 2010

06 Wrz 2018, 12:03

galakty napisał(a):Także proszę, piszmy o danych modelach,
to dlaczego się do tego nie stosujesz? Rozmawiamy że francuzy (w tym Laguna III) mają słabą elektonikę a Ty wyskakujesz że u Ciebie w 20 letniej meganie w której jest wszystko na bezpieczniki i przekaźniki nic się nie dzieje. To idąc tym tokiem rozumowania to polecajmy nowszego passata czy innego golfa bo jego poprzednik był ''niezniszczalny''

Proszę wrócić do tematu !!!
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Laguna III GT czy to będzie słuszny wybór?

06 Wrz 2018, 19:32

(...)

A wracając do tematu to Laguna III jest bardzo porządnym autem, sam byłem uprzedzony do Francuzów, ale trafiła się fajna okazja i chcąc kupić Mazdę 6, Accorda, Mondeo - musiałbym wyłożyć 50% ceny więcej.
Kupiłem Lagunę z przebiegiem 93000km, także nie jakieś wyeksploatowane, ale stosunek tego co oferuje do ceny rewelacyjny, żadnych usterek przez 6000km (trasa do Polski od razu po zakupie).
Fajny jest też układ kierowniczy - bezpośredni, świetnie czuć auto, dosyć twardy - do wersji GT jak najbardziej odpowiedni.
Ostatnio edytowany przez Kao, 06 Wrz 2018, 19:55, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Off top
tomekdk
Stały forumowicz

Miejscowość: Dania
Prawo jazdy od: 20 01 1998
Auto: Civic VIII , C4 II, C5 III
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa Jedź swoim torem i trzymaj się właściwego pasa
    Niebezpieczne zjeżdżanie samochodów na sąsiedni pas ruchu, zwłaszcza na zakrętach oraz przekraczanie linii wyznaczającej granice toru jazdy to tylko niektóre z bardzo niebezpiecznych nawyków kierowców, ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

• Re: Laguna III GT czy to będzie słuszny wybór?

06 Wrz 2018, 19:58

Jeżeli panowie nie macie nic więcej do dodania na temat LAGUNY III to zamykam
    Porady blacharsko-lakiernicze
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
    Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

06 Wrz 2018, 20:56

Panowie przerwę dyskusje. Bylem w ASO renault i okazało się, że ta Laguna ma 430 tys. Oczywiście właściciel się wypiera, lecz nie zamierzam dyskutować. Mam teraz megane Grandtour 1.6 16v ze Szwecji z przebiegiem 120 tys, lecz zerwał się pasek rozrządu i jest i mechanika. Mają go zrobić na przyszły tydzień i cena to ok 22-23 tys. Jak sprawuje się ten silnik i co o tej Megane myślicie?
    madridista011
    Nowicjusz

07 Wrz 2018, 08:23

Silnik jest w porządku, trwały i bezawaryjny (pod warunkiem że leje się dobry olej, bo wtedy KZFR nie wariuje), ale o jakichkolwiek osiągach możesz zapomnieć. Poziom Golfa 5 z 1.6 MPI czy A3 8P. Do normalnej jazdy wystarczy jeśli nie oczekujesz niczego więcej od auta, ale o bezpiecznym wyprzedzaniu możesz zapomnieć. Tym bardziej że wcześniej wrzucałeś 150 konnego diesla.
    galakty
    Forumowicz VIP