Laguna III GT czy to będzie słuszny wybór?

06 Sie 2018, 11:18

Zmieniłem zdanie i obecnie celuje w Lagune iii gt. Znalazłem taka wersję, lecz mój szwagier mówi, że to nie jest gt, bo zderzak jest inny, lusterka, lampy i fotele. Czy jest sens dopłacać do takich elementów? Proszę jeszcze o ocenę ogłoszenia: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
madridista011
Nowicjusz
 
Posty: 12

06 Sie 2018, 16:21

To w linku to nie gt

BTW laguna 3 za taką kasę to proszenie się o kłopoty, i to jeszcze perełka od handlarza
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

06 Sie 2018, 16:25

To ile trzeba przeznaczyć na jakis ciekawy egzemplarz z 2008? Mogę dac do 22tys
madridista011
Nowicjusz
 
Posty: 12

06 Sie 2018, 16:36

w grudnia 2016 kupowałem lagunę z 2009 roku z polskiego salonu z przebiegiem 94k tysięcy (wszystko w ASO) i po serwisach za 31999 po negocjacjach. Uważam, że to była świetna cena ze względu na to, że od tego czasu robiłem tylko przeglądy olejowe. Szczerze, nie podchodziłbym do tematu Laguny bez 25 tysięcy na samo auto, nie licząc serwisu po zakupie.
erde
Początkujący
 
Posty: 72
Prawo jazdy: 16 11 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus IS250
Silnik: 2.5 208KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

06 Sie 2018, 19:50

Byłem oglądać jedna za 20k i straszny szrot. Zderzak pekniete zaczepy, w środku zdarta tapicerka, szkoda gadać.

A taka Megane : [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
madridista011
Nowicjusz
 
Posty: 12

02 Wrz 2018, 22:29

Mam na oku ta lagune. Przebieg z raportu wychodzi, ze oryginalny. Jaka to jest wersja wyposazenia, bo nie moge tego ogarnac? Da sie zweryfikowac jakos historie serwisowa tego auta? W zalaczniku raport AutoDNA, lecz niewiele z niego wynika
madridista011
Nowicjusz
 
Posty: 12

05 Wrz 2018, 21:48

Daj sobie spokój z autami sprowadzonymi z Francji, w ogóle bym sobie darował auta francuskie.

Jak chcesz to wrzucę foty jak wygląda 3/4 aut we Francji po 3 latach użytkowania.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16148
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Wrz 2018, 05:41

Kao napisał(a):w ogóle bym sobie darował auta francuskie

Kao, a co jest nie tak ogólnie z Laguną III?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Wrz 2018, 06:32

To ze jest francuska :happy:
Ok, moze lepsza niz poprzednia generacja, ale jest grupa ludzi (w tym np ja), ktora francuskiego auta patykiem by nie tknela.
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

06 Wrz 2018, 06:37

ale tu nie chodzi o czyjeś przekonania tylko o to aby podać jakieś konkrety szczególnie na tle konkurentów z podobnego budżetu...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Wrz 2018, 06:45

Z tym jest jak z tfsi w vagu, jak od 2008r zaczely sie z nimi powazne problemy, to wiekszosc osob nie chce juz ich kupowac, bez wzgledu na to czy sa poprawione czy nie bo ryzyko istnieje.
Tak samo z autami z fr, ja np ile na zywo widzialem cyrkow z mechanika, elektryka i jakoscia wykonania takiego C4, 307, Scenica czy Laguny II do innego francuza bym nie wsiadl.
bartez90
Aktywny
 
Posty: 399
Prawo jazdy: 26 06 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8T BEX 230 km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

06 Wrz 2018, 06:58

W sumie przydałby się ktoś ogarnięty w oznaczeniach tych silników aby wypisać, które są ok, które nie i wtedy będzie jasne raz na zawsze.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Wrz 2018, 07:02

dzida napisał(a):Kao, a co jest nie tak ogólnie z Laguną III?

dająca w kość elektonika (nie, nic się nie zmieniło) padające cewki, problemy z imobilizerem a raczej z kartą której on czasami nie odczytuje, kierownice które łuszczą się w rękach już nawet przy 50 tyś km (podobno w młodszych wyelimonowano), belka skrętna a już nie wspomną ze lakier jest cienki na tyle że mycię gąbką już go rysuje.

Zachwalane są tu auta które na to nie zasługują, trzeba wkońcu z tym skończyć, wiekszość naczytała się Auto Świat lub innych poradników i źle zinterpretowane info trafia tutaj, tak samo jak jakiś czas temu tłumaczyłem tu że megane II to jedno z najgorszych aut tamtych lat a ktoś mi mówi że nie mam racji bo na autocentrum ma dobre opinie, tak tylko szkoda że nikt nie popatrzył na daty i wypowiadają się tam o autach nowych najczęsciej, gdzie jeszcze żadnych awarii nie doznali.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16148
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

06 Wrz 2018, 08:03

Niestety nie ma aut bez wad, szczególnie patrząc na te nowe modele. Problem z kartami kojarzyłem i chyba nawet umieściłem w moim zestawieniu.
W przypadku belki skrętnej wytrzymałość tulei to ok. 150tys. km, a sama naprawa nie jest droga i nie ma takiej lipy trwałościowej jak w Lagunie II. Kwestia co potem kto założy (często jest tanio kupił tanio naprawi).

Wg mnie wady tego auta są następujące - małe wnętrze jak na segment D, wodziki skrzyni, drogie tylne tarcze zintegrowane z łożyskami.

P.S. Ja nie pytam o Megane II ale zachwalanie aut takich jak Laguna III wynika z tego, że konkurencja nie jest lepsza. Tu jest problem.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Wrz 2018, 08:11

W Lagunie III zdarzają się usterki niespotykane w innych autach, ale globalnie, szczególnie na tle konkurencji, to naprawdę udany model, szczególnie z silnikiem, którym interesuje się autor tematu - naprawdę trwały DPF, łańcuch rozrządu, wtryskiwacze, stosunkowo tania dwumasa. Brak tu spektakularnych, drogich awarii. Te opisane przez Kao faktycznie tu występują (nie słyszałem jedynie o problemach z belką skrętną), ale umówmy się - w porównaniu z pękającymi głowicami w 2.0 TDI to jednak drobiazgi.

bartez90 napisał(a):Tak samo z autami z fr, ja np ile na zywo widzialem cyrkow z mechanika, elektryka i jakoscia wykonania takiego C4, 307, Scenica czy Laguny II do innego francuza bym nie wsiadl.


Nie ma co generalizować - owszem, to co opisałeś to totalne padaki (dorzuciłbym tu jeszcze C5 I gen. i Megane II), ale np. taka Megane III jest już bardzo trwałym autem - w firmie mojego kumpla cała flota składała się z Meganek i praktycznie wszystkie jeździły bezawaryjnie.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna