Lakierowanie wymienianej części blacharskiej

Lakierowanie wymienianej części blacharskiej

06 Kwi 2011, 19:40

Witam!
Mam pytanie - może głupie, ale jestem laikiem, więc wybaczcie :)
Muszę wymienić drzwi prawe przednie i być może także prawe tylne w mojej astrze f. Będą to oczywiście używane części i już widzę, że nie dobiorę sobie idealnie koloru przy zakupie drzwi, tym bardziej kolor mojego auta to tzw. "kameleon" - ciemny zielono-granatowy metalic, który zależnie od światła wygląda bardzo różnie...
Stąd pytanie, jak do tego podejść? Czy zupełnie nie przejmować się, jaki kolor tych drzwi kupuję, a jedynie kierować się ich stanem, czy też najlepiej, żeby chociaż był to kolor jakoś podobny - np. ciemny granatowy, ciemny zielony...? Czy może najlepiej szukać białych, bo może białe łatwiej nakłada się właściwy kolor lakiernikowi?
Proszę o pomoc znawców tematyki :)
Dzięki!
hankha
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

Re: Lakierowanie wymienianej części blacharskiej

06 Kwi 2011, 22:44

Lepiej jest zakupić wrota w kolorze jak najbardziej zbliżonym do orginału . Jak kupisz np. białe to lakiernik może doliczyć za lakierowanie strony wewnętrzej .
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Kwi 2011, 08:49

bonifacy napisał(a):Lepiej jest zakupić wrota w kolorze jak najbardziej zbliżonym do orginału . Jak kupisz np. białe to lakiernik może doliczyć za lakierowanie strony wewnętrzej .

Jak jest normalny lakiernik to i tak maluje również felc chyba że drzwi w identycznym lakierze.
Najlepiej jak kupisz drzwi w tym samym kolorze, wtedy pozostaje tylko podcieniować na rantach, clear'em po wierzchu i gotowe. Mniej roboty dla lakiernika i mniejsze koszta materiałów.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

15 Maj 2011, 16:51

Kolega kupił srebrnego Golfa 5 w którym malowane były m.in prawe drzwi i które są wyrażnie ciemniejsze szczególnie w słońcu. Sprzedawca spuścił na cenie 500 zł twierdząc, że za tę sumę dobry lakiernik to poprawi. Nie znam się na lakiernictwie ale wydaje mi się, że za tę sumę nie da się to dobrze zrobić ! Co o tym sądzicie ?
ablas2
ablas2
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lubuskie

15 Maj 2011, 19:29

Spokojnie starczy nawet jak by chciał pomalować jeszcze raz to zapłaci ok 300zł do tego jak by trzeba było cieniować to na pewno w 500zł się zmieści.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Focus mk1 1,6 / Civic VII 1,6 / Leon I 1,6 / Corolla e12 1,6 [C] Focus mk1 1,6 / Civic VII 1,6 / Leon I 1,6 / Corolla e12 1,6
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik o pojemności ok. 1,6l i mocy ok. 100KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2002 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk1 1,6 ...
    Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix
    Na światowej premierze modelu ADAM podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentowane zostanie unikalne rozwiązanie, dostępne w wyposażeniu opcjonalnym nowego, niewielkiego samochodu Opla. Odwiedzający ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      Jaguar