Lampy mitsubishi carisma I beda pasowaly...

21 Mar 2011, 15:21

witam
czy ktos moze mi powiedziec czy lampy od mitsubishi carisma II beda pasowaly do carismy I???
mam carisme z 97 roku i mam zamiar kupic lampy nowe ale skoro kupowac to juz te ladniejsze pytam bo sa do zludzenia podobne w sklepach intereentowych odpowiadaj krotko nie! wydaje mi sie ze pasuja bo sa prawie identyczne ale chodzi mi o pewnosc bo sprzedawcy kieruja sei rocznikiem i modelem....
adam8407
Nowicjusz

Miejscowość: lubin

22 Mar 2011, 14:42

Carisma przeszła tylko facelifting w 99 r.Patrzę na przody tych obydwu aut i widzę,że przednia lampa w tej po liftingu jest prawie taka sama ale w tym miejscu gdzie jest kierunkowskaz, jest bardziej pozioma.Jeśli ta lampa nie jest zespolona,to wydaje mi się,że do miejsca łączenia z kierunkowskazem jest taka sama,inny jest tylko kierunkowskaz(jego klosz).
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

22 Mar 2011, 20:58

no wlasnie wyglada bardzo podobnie mysle ze beda pasowaly ale szkoda 350 zl jesli nie:)
adam8407
Nowicjusz

23 Mar 2011, 11:25

Idąc tropem liftingu Japończyków powiem na przykładzie Volvo 40 gdzie przecież powstawało przy współpracy z Mitsu , Poliftowe ma takie same lampy maskę i pas natomiast różnią się delikatnie błotniki i nie pasuję pod same kierunki. Na twoim miejscu podjechałbym ze swoją lampą i kierunkiem gdzieś gdzie mają części i przymierzył do polifta bo może być wtopa i wtedy 350 w plecy :evil:
Sprawdziłem w katalogu niestety :cry: nie będą pasowały, róznicę widać przy atrapie narożnik wewnętrzny dolny przedlifta jest zaokrąglony natomiast polift ma kanciasty.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

23 Mar 2011, 20:21

dzieki za podpowiedzi przydaly sie.. szkoda mam perelke a chcialem aby lepiej wygladala:( ale 3,5 setki w kieseni:)
adam8407
Nowicjusz

05 Wrz 2018, 15:39

Witam Panowie,
Musze wymienic jeden z migaczy w swojej carismie '97.
Czy ktos moze przerabial juz taki temat i ma porady praktyczne lub teoretyczne, jakich narzedzi narzedzi uzyc, jak sie do tego zabrac?
Bede wdzieczny za kazda wskazowke.
Pozdrawiam
raru
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
    Dwie lewe ręce - obsługa własnego auta
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

• 05 Wrz 2018, 20:19

Jak dobrze pamiętam to kierunkowskaz jest przykręcany, jak podniesiesz maskę to na wysokości kierunkowskazu na pasie głównym jest dziurka w której głębi jest śrubka, śrubki nie odkręcaj do końca bo Ci gdzieś spadnie, wystarczy obrócić ze 2 obroty i możesz wysunąć kierunkowskaz, trzeba bedzie trochę śmiałości bo ma jeszcze 2 zaczepy przylegające do reflektora
    To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
    Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km

03 Paź 2018, 18:21

Dziekuje bardzo. Tak jak napisales, wystarczy "poluzowac" srube mocujaca ktora zlokalizowana jest na gornej czesci migacza. Cala wymiana zajela mi 10 miunt :)

Czy moge prosic o porade dotyczaca dywanikow do Mitsubishi Carisma 1997. Chodzi mi zakup przednich wycieraczek, najlepiej z gumy ktore jak najbardziej sa zblizone do wersji oryginalnej (OEM).

Dziewkuje i przepraszam za brak polskich znakow.
    raru
    Nowicjusz

03 Paź 2018, 19:43

[link do Allegro wygasł]
    Do wyboru do koloru, każde pod ten model będą zbliżone do oryginału
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

15 Paź 2018, 17:49

Witam ponownie, Dziękuję bardzo za pomoc przy rozwiązaniu poprzednich kwestii. Chciałem zapytać o dwie rzeczy odnośnie mojej Carismy 97'. Mianowicie, przełącznik wycieraczek nie działa prawidłowo, jak i przełącznik kierunkowskazów. Kolokwialnie mówiąc, manetka migacza nie odbija w lewo a górna część manetki wycieraczek jest pęknięta, przez co nie mogę spryskiwać tylnej szyby. Pytania: -czy mogę kupić manetki osobno, czy muszę je kupić z tzw. taśmą? -czy muszę zdejmować kierownice aby dokonać wymiany manetek? Dziękuję bardzo. Pozdrawiam
    raru
    Nowicjusz

15 Paź 2018, 17:58

musisz zdemontowac kierownice niestety. Do wymiany masz caly przelacznik zespolony. Tu masz aukcje [link do Allegro wygasł]
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać