Lampy tylne, samochód z USA

Lampy tylne, samochód z USA

17 Paź 2008, 21:56

Czesc, mam pytanko, czy moglby mi ktos pomoc, mianowicie:
kupilem samochod amerykanski, z Anglii, tzn tylne lampy sa cale czerwone, bez kieronkow(maja tam jakas chomologacje, zanczek w rogu lampy) A zeby bylo dopuszczone do ruchu w anglii sa zamontowane diody pomaranczowe w zderzaku, dzialaja jak kierunki(angielski przeglad). nie wiem czy przeglad techniczny uzyskam.... bo mowiono mi ze sa za nisko, musz bys w pasie swiatel, czy to prawda? jesli tak to co mam robic...do tego samochodu ciezko dostac lapy z kieronkami, (acura integra 99)
simonuk
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Lampy tylne, samochod z USA

18 Paź 2008, 13:41

Nie możesz mieć na lampach jakiejś tam homologacji i znaczków,tylko musisz mieć homologację europejską.Bez tej homologacji na lampach nie przejdziesz przeglądu i nie zarejestrujesz samochodu.A jeżeli załatwisz przegląd po znajomości,to podczas kontroli drogowej policja zabierze ci dowód rejestracyjny i dodatkowo może zainteresować się tym diagnostą,który podbił ci ten przegląd.Tak samo sprawa ma się do świateł przednich - też muszą miećhomologację europejską.
Co do kierunków - są określone wymiary,gdzie one mają się znajdowac w samochodzie,oraz jak mają świecić - okresla to rozporządzenie ministra infrastruktury,załącznik 6.Masz go tu - http://www.ifp.pl/html/rd/03_32_262/03_32_262.html.
W wielu samochodach amerykańskich kierunki wyglądają tak,że cały czas świecą się słabym światłem,a po właczeniu kierunku,migają jaśniejszym - wynika to z zastosowania tam żarówek dwuwłóknowych 21/5WTego też nie możesz mieć.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: lampy tylne, samochod z USA

19 Paź 2008, 22:10

Dzieki za odpowiedz, ale nie przeszlo mi nawet przez mysl zeby podrabiac przeglad...:D, bo wiem czym to smierdzi! ale na przykald jak na na allegro sa lampy do acury cale czerwone(leksusy) z homologacja europejska... to z tad moje pytanie:) Nie wiem czy jak kupie takie lampy, czy ten nie bede mial problemy z milicja. Slyszlem tez o wklejkach(czyli kawalku pomaranczowej wklejki na miejsce czerwomego (usa) kierunku, czy taka opcja wchodzi wgre? i gdzie takie zaklady moge znalezc? MOZE KTOS WIE CO MOGE ZROBIC....!!!! , bo niechce mi sie czekac az sie pojawia takie lampy od europejskiego odpowiednika czyli hondy integry, a i jeszcze jedno w autoryzowanym sklepie hondy rozdziawili "jape" gdy spytalem o takie lampy...:D
simonuk
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Re: lampy tylne, samochod z USA

27 Paź 2008, 20:47

W Audi 100 pamiętam, że seryjnie montowali czerwone lampy, wrzucało się tylko pomarańczowe żarówki i przy sygnalizowaniu kolor światła był pomarańczowy,

opcja 2 - wycięcie kawałka lampy, wklejenie pomarańczowej szybki (z 125p lub Ikarusa (tanie, dostępne i płaskie, da się lekko wygiąć we wrzątku lub pod nagrzewnicą) - kiedyś tak się robiło z wozami z USA - przechodziły przeglądy bez problemu, precyzyjna robota, polecam Dremela i cierpliwą osobę

opcja 3: przepisy
- NA SZEROKOŚCI: możliwie najbliżej bocznego obrysu pojazdu, jednak nie dalej niż 400 mm od tego obrysu; wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm
- NA WYSOKOŚCI: 350-1500mm
- INNE: eżeli odległość od światła pozycyjnego tylnego nie przekracza 300 mm, odległość kierunkowskazu od bocznego obrysu pojazdu nie powinna przekraczać więcej niż o 50 mm odległości światła pozycyjnego tylnego od tego obrysu
(tu adnotacja do opcji1 - jest tu też mowa, że kierunkowskazy powinny dawać barwę 'samochodową żółtą')
plk

Re: Lampy tylne, samochód z USA

28 Paź 2008, 21:52

wzmianka do listu od "Plk"

dzieki za regulamin:), a co do wsadzenia w czerwone swiatla pomaranczowej zarowki.... czy to bedzie ok? czy to bedzie pomaranczowa barwa swiatla a nie (kolor grejfruta) lekko rozowa. i czy pomoga w takiej sytuacji zarowki diodowe(daja bardziej skupione i jasniejsze swiatlo pomaranczowe)

a co do przerobki swiatla, a jak sie cos nie powiedzie to bede mial orginalne klosze tez zepsute, lub beda sie pocic od srodka wole nie ryzykowac z wycinaniem.

jesli mam przeglad angielski podbity i zatwierdzony na kierunki w zderzaku to taka opcja nie wchodzi w gre?!
simonuk
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Re: Lampy tylne, samochód z USA

29 Paź 2008, 00:41

simonuk napisał(a):...a co do wsadzenia w czerwone swiatla pomaranczowej zarowki.... czy to bedzie ok?...

Na pewno nie będzie idealnie pomarańczowe, ale powinno wystarczyć. Sprawdzić samemu nie zaszkodzi, napewno możesz skądś wykombinować taką żarówkę, a jak nie... to przecież nie kosztuje to majątku.

LEDy jako zamienniki zdecydowane NIE! Żarówki te nie posiadają homologacji (tak, żarówki też powinny mić oznaczenie homologacyjne) i pewnie gorzej na tym wyjdziesz niż na pomarańczowych zwykłych w czerwonym kloszu.

simonuk napisał(a):...a co do przerobki swiatla, a jak sie cos nie powiedzie to bede mial orginalne klosze tez zepsute, lub beda sie pocic od srodka...

Nie ma ryzyka, nie ma zabawy :P

simonuk napisał(a):...jesli mam przeglad angielski podbity i zatwierdzony na kierunki w zderzaku to taka opcja nie wchodzi w gre?!

Masz oddzielny przegląd na kierunki czy tylko normalny, który był robiony w czasie gdy kierunki już były? Bo jeśli taki normalny to proste pytanie... jak udowodnisz, że w trakcie tamtego przeglądu już kierunki były zmienione?
Prawda jest taka, że wszystko zależy od diagnosty, jak sę będzie chciał czepić to się doczepi, jak nie to nie.
plk

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowy model Hyundai Santa Fe Nowy model Hyundai Santa Fe
    Całkowicie Nowy Hyundai Santa Fe reprezentujący segment D-SUV trafił właśnie do polskich salonów. Nowa generacja tego eleganckiego samochodu oznacza dla Klienta odważny design, maksymalny komfort, wysoką jakość wykonania ...
    Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

• Re: Lampy tylne, samochód z USA

29 Paź 2008, 10:50

"pLK"

hmmm, to moze od poczatku..

samochod kupilem w anglii, byl on sprowadzony z usa, i od razu bez prawa do rejestracji( wlasnie o te lampy i boczne kierunki w blotnikach)
    gosc(poprzedni wlasciciel) przymalowal kierunki w blotnikach, a w tylnym zderzaku(ok 30 cm od lini swiatel w dol, w odleglosciach nie wiekszych co mi napisales) zamontowal pomaranczowe kierunki(typu cos jak 3-cie swiatlo stop, takie podluzne diodowe zestawy pomaranczowe), wyglada to calkiem niezle, no i spelnia swoja role. i dostal na to angielski przeglad techniczny(MOT) czyli ogolny, normalny przeglad, a i adnotacje ze ten samochod jest przywrocony do prawa rejestracji. Po tym jeszcze 3 lata i 3 przeglady(MOT) normalna rejestracja, wiec w angli to jest ok. przyjechalem tym samochodem do polski, oplacilem celne i co dalej, czy mam przetlumaczyc wszystkie te papiery angielskie i dowiesc ze jest legalnie ( jakies 5 kartek a4, co mi daje 5x70zl= 350) czy wykorzytac kapital 350 zl na jakies operacje, moze dostane lampy???

Czy ja musze miec kierunki stylu koniecznie w pasie swiatel, bo znalazlem na allegro lampy takze czerwone, no i sa z homologacja

[link wygasł]

(link do tej aukcji) i w czy takie lampy jak zamontuje pomaranczowe zarowki to bedzie ok?????

dzieki
    simonuk
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11