Lancia Delta III nie działająca jedna strefa.

Lancia Delta III nie działająca jedna strefa.

25 Cze 2019, 21:24

Witam wszystkich.
Najpierw coś o samochodzie: Lancia Delta 3 rocznik 2009
Nie działa w niej jedna strefa, w sensie słychać stukanie że coś nie przeskakuje jakby nie przestawiało się z ciepłego na zimne. Czyli stan faktyczny jest taki: włączając klimatyzacje prawa strona chłodzi dobrze, jak się przestawi na ciepłe to grzeje itp... Natomiast lewa cały czas jest na grzaniu i wydobywa ze strefy kierowcy (również nogi ) gorące powietrze, co w lato bez wątpienia jest okropnym zjawiskiem. Skutkuje to tym że po prostu zamykam sobie te dwa wyloty i nie mam strefy kierowcy. Dodam tylko że mam tak od kupna samochodu czyli jakiś rok. Co to może być drodzy forumowicze, czy dam radę to sam zrobić, a jeśli nie to ile będzie to kosztować wraz z " robotą"
pozdrawiam serdecznie.
szymeek25
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 04 2015
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancia Delta III

Re: Lancia Delta III nie działająca jedna strefa.

25 Cze 2019, 23:26

Wygląda to na problem z klapą mieszacza powietrza z prawej strony. Czyli klapka jest prawdopodobnie zacięta w pozycji otwartej i puszcza ciepłe powietrze nie zamyka się jak ustawiasz klimatyzację przez co nie ma możliwości odcięcia ciepłego powietrza. Najlepiej by było dostać się do niej i sprawdzić silniczek czy jest sprawny i czy czasem coś nie blokuje tej klapki.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Młodzi kierowcy z najwyższym wskaźnikiem wypadków Młodzi kierowcy z najwyższym wskaźnikiem wypadków
    Kierujący poniżej 25 roku życa charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. Choć niedawno zmieniły się przepisy związane z prawem jazdy, to wciąż nie zaostrzono zasad dla nowych kierowców, ...
    Renault Twizy w Łazienkach Królewskich Renault Twizy w Łazienkach Królewskich
    Renault Twizy zostało zaprezentowane przy hipodromie w Łazienkach Królewskich, w czasie finałów zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody. Twizy daje początek nowej epoce pojazdów elektrycznych, ...

•