Łańcuch na koła w terenach górskich

24 Sty 2008, 14:12

Mam mały problem, wyjeżdżam w góry, a konkretnie w Alpy i mam wątpliwości co do jazdy w tych terenach. Czy o tej porze roku władze wymagaj zakładania na koła łańcuchów? Czy przejade bez tego?
Pioneers
Nowicjusz

27 Sty 2008, 13:19

Nie wiem jak jest u niech z przepisami,ale napewno te łańcuchy zabrać ze sobą - chośby tylko po to,że jak trafisz na ulicę zawalona śniegiem i przyjdzie ci jechać pod górkę lub co gorsza z górki,to nie bedziesz się ślizgał.Poprostu bezpieczeństwo.A jak będzie trzeba założyć łańcuchy,to pewnie bedzie odpowiedni znak informujący o tym(tak jak np. na Salmopolu między Szczyrkiem a Wisłą).No i będziesz widział,jak jeżdżą inni kierowcy - czy mają łańcuchy czy jeżdżą bez nich.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.
    Z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan w Wolfsburgu
    W ubiegłym tygodniu z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan wyprodukowany w zakładach w Wolfsburgu. Był to biały Tiguan z pakietem R-Line i silnikiem 1.4 TSI o mocy 118 kW (160 KM). Tiguan jest najpopularniejszym SUVem ...

•  
    • Warto przeczytać