Land Rov Freela nie odpala, tylnia szyba sie otwiera, trąbi

08 Gru 2014, 22:41

Dzień dobry, kupiłem dzisiaj Land Rover Freelander 1.8 120km 2001r. benzyna bez gazu.
autko jezdziło normalnie, z klemami na akumulatorze jest mały problem bo jedna jest trochę luźna. Problem zobaczyłem gdy pod sklepem chciałem odpalić auto, zapłon oki wszystko cacy, radio gra, wentylator chodzi ale gdy chcem odpalić silnik nic się nie dzieje, cisza, tylko zegarek przygasł, jak puściłem to spowrotem był jaśniejszy, i tak kilka razy. Pod maską lekko za silnikiem coś lekko piszczy, jak wyjełem jeden kabelek i wsadziłem spowrotem to nie piszczało. Odpalił na pycha, potem jak zgasł znowu na pycha. po odłączeniu klemy na aku i podłączeniu tylnia szyba potrafi opaść, a przy naciskaniu przycisku zamknąć na pilocie w tym czasie lekko klakson sie włącza, ale nie zawsze.
Gdy dojechałem do domu odpalał już normalnie ale były problemy z szybą i klaksonem.
Przy ruszaniu przygasają lekko lampy, gdy odłącze aku jak silnik pracuje, dodam gazu i zapale światła, auto gaśnie. na zegarze nic nie widać tylko jedna kreska.

Proszę o pomoc, co może być z autem? Czemu nie odpala i o co chodzi z tym klaksonem i szybą?
MateuszRover
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 10 1991
Auto: Land Rover freelander
Silnik: 1.8 120km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Gru 2014, 12:14

Witam
Po pierwsze ,nigdy sie nie odpina klemry z akumulatora jak pracuje silnik
Po drugie, szyba zawsze opada po odlaczeniu akumulatora
Po trzecie, przy probie zamkniecia auta z otwarta tylna szyba klakson cie o tym poinformuje
Poza tym klemry musza byc mocno zacisniete na akumulatorze, to pewnie dlatego masz problem z odpalaniem
Co do zegara to polecam go oddac do elektronika celem wymiany gumki miedzy wyswietlaczem a plytka
LANDEK99
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 239
Miejscowość: Puławy
Prawo jazdy: 13 08 1986
Auto: freelek 99r
Silnik: 2.0 98KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

15 Gru 2014, 22:55

Z szybą i klaksonem już sie sam zorientowałem ale dzieki.
Klemy poprawiłem, ale dalej był problem, uderzyłem dwa razy w rozrusznik młotkiem przez pręta i problem przeszedł, narazie nie wraca :)
MateuszRover
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 10 1991
Auto: Land Rover freelander
Silnik: 1.8 120km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3
    Struktura nadwozia BMW ActiveHybrid 3 spełnia najwyższe standardy w zakresie wytrzymałości i lekkości konstrukcji. Używając właściwych materiałów we właściwych miejscach uzyskano nie tylko świetną strukturę służącą ...