Land Rover Discovery II TD5 i ABSURDALNIE WYSOKIE SPALANIE

Land Rover Discovery II TD5 i ABSURDALNIE WYSOKIE SPALANIE

08 Kwi 2019, 17:20

Witam wszystkich :) Czytałem na tym forum nt.spalania td5-ątek i przeraziłem się .Ludzie pisali ,że ich auta palą do 14 litrów ropy na setkę,a byli i tacy ,którzy chwalili się ,że zeszli poniżej 10 litrów na stówkę .Niestety w moim przypadku tak to nie działa i jakkolwiek bym się nie starał to poniżej tych 18-19 litrów nie zejdę,a jak się już postaram to spalanie szybuje nawet powyżej 25 litrów .... Wiem ,że spięty napęd i 2 tony masy robią swoje ale to już chyba przesada ...Szukałem wycieków- sucho,sprawdzałem MAP i MAF sensory - odczyty z multimetru zgadzały się z tolerancją producenta .Czyszczenie czujniczków też nic nie dało .Czuć zapach oleju napędowego gdy stanie się za samochodem .Zbiera się ładnie jak na takiego kloca ,ale rzucił mi się w oczy balans cylindrów ,który znacznie przekraczał zakres tolerancji tj. miało być +- 15 a komputer pokazywał rozrzut rzędu czasem +-19 .Auto nie było przerabiane i stoi na standardowych szesnasto calowych felgach ,na oponach bardziej szosowych niż terenowych.Podczas testów komputerem wyskoczył błąd westgate (Tzn ponoć zawór miał być wyraznie słyszalny podczas otwierania ale nikt z obecnych przy teście nic nie słyszał)No i z pomiaru EGRa -600 mg/fire co przekraczało tolerancje o ponad 100 mg .Nie wiem jak to interpretować bo nie jestem diagnostą ,ani mechanikiem :) Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek pomysły i sugestie odnośnie tego spalania:)
Marian29999
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 10 1994
Auto: ford

Re: Land Rover Discovery II TD5 i ABSURDALNIE WYSOKIE SPALANIE

10 Kwi 2019, 10:07

Uruchom silnik i patrz, czy spod auta gdzieś ci nie cieknie ON. Tym bardziej, że wspomniałeś o zapachu ropy stojąc przy samochodzie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Land Rover Discovery II TD5 i ABSURDALNIE WYSOKIE SPALANIE

10 Kwi 2019, 13:59

ja bym posprawdzał filtry
pawilin
Obserwowany
Awatar użytkownika

Auto: Audi A4 B6
Silnik: 1.8 t
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak spać podczas wyprawy samochodowej? Jak spać podczas wyprawy samochodowej?
    Wyjazdowe pomysły na nocleg to prawdziwa karuzela. Do dyspozycji mamy kempingi, agroturystykę, hotele i… własne samochody. Oto kilka sposobów, jak urządzić się z noclegiem i które rozwiązanie może być ...
    Lexus LFA - tytanowy wydech Lexus LFA - tytanowy wydech
    Supersamochód Lexusa to auto wyjątkowe w każdym calu. Wyjątkowe jest jego nadwozie z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Wyjątkowy jest jego 560-konny silnik V10 o pojemności 4,8 l, który wkręca ...

•