Lanserskie auto dla mlodego kierowcy ;)

Re: Lanserskie auto dla mlodego kierowcy ;)

21 Lut 2011, 22:12

Volvo s/v40 drogie auto, porownujac z e36 wzialbym beemke. Te auta ma moj brat. Zalezy kto co lubi, jezdzi sie lepiej BMW a z wygladem to juz kwestia gustu, w volvo troche przyjemniej chyba jest. a co wy na to? [link wygasł] . Ten konkretny model, generalnie ciezko dostac w dobrym stanie.
ADR_92
Nowicjusz

Miejscowość: Biskupiec

21 Lut 2011, 22:33

Skoro jest w czołówce to znaczy, żę jednak się trochę wyróżnia od innych. Poza tym Volvo do czasu C30 nie robiło jakoś dużo hatchbacków ani żadnych maluchów tylko duże solidne samochody, sedany, kombi i SUVy i sam fakt, że siedzi się w takim aucie daje poczucie bezpieczeństwa. Są stereotypy, które czasem z czegoś wynikają .

Nie wiem czy ktos pamieta jak kilka lat temu prom wiozący głównie Volvo, Merca i BMW miał jakąś katastrofę i Volvo strasznie się upierało by nie pokazywać rozbitych aut, gdyż głównie S80 były dużo bardziej rozbite niż konkurencyjne BMW i Merce.
Jest w czołówce ale jest wiele aut bezpieczniejszych niż Volvo. Np V40 ta nowsza przecież to Focus wiec czemu miało by byc takie bezpieczne?
fiko7
Stały forumowicz

Miejscowość: Białystok

21 Lut 2011, 23:28

Libre napisał(a):
drops napisał(a):Wg mnie jak szukasz czegos orginalnego, czego nie ma na polskich drogach to polecam dozbierac 6-7k i kupic capri mk3 z 2,9l V6. Unikaty na polskich drogach, wrażenia z jazdy niesamowite, dzwięk widlastej 6tki powoduje nieschodzącego banana z ryja, każdy się obejrzy. Aczkolwiek potrafi spalic 25l na setkę, więc na stacji płacz i zgrzytanie zębów ;)

Tak, świetny samochód dla 18 letniego "idealisty". Kupi i będzie jeżdził komunikacją miejską , bo skad weżmie kasę na paliwo? Już nie mówie o kosztach utzymania takiego wiekowego samochodu. Ludzie, zejdźcie na ziemię.

Alfa Romeo GTV jest bardzo awaryjna. Więc jeśli lubisz tracić czas i przesiadywać w serwisach to znalazłeś idealne auto dla siebie.

Audi A3 za 10k to realny wydatek z 12 - 13k. Zapomnij.

Peugeot 406 coupe za 10k? Moim zdaniem będzie bardzo ciężko znaleźć zdrowy egzemplarz.

Co do propozycji to może Mazda 323F?
[link wygasł]

wcześniej ktoś wspominał firebirda ;) wiec myslalem ze temat wszedl w sfere marzen
drops
Nowicjusz

22 Lut 2011, 09:13

Porsche-lover kupuj Alfe GTV i sie nie zastanawiaj tylko bierz :mrgreen:
Ekologia to bzdura!
<Alfaholic>
MUCHAV8
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 6
Miejscowość: Świdnica
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 115 KM

22 Lut 2011, 09:25

jest jeszcze jeden zawodnik :mrgreen:
2 drzwiowa limuzyna, na pewno nie zardzewieje, lans na 100%, og :mrgreen: ólnie zajefajne retro które jeździ nawet :mrgreen:
[link wygasł]
na 90% nikt nie będzie miał tak szpanerskiego wozu :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

22 Lut 2011, 10:18

No bardziej przyziemnie niż Crown :mrgreen:

Oryginalnie napewno i jakże lansersko :mrgreen: :mrgreen:
Ekologia to bzdura!
<Alfaholic>
MUCHAV8
Początkujący
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...? Pierwszy samochód hybrydowy Toyoty - czy był nim ...?
    Toyota i hybrydy? Pierwsze nasze skojarzenie to Prius. Słusznie, bo model ten już 20 lat temu przetarł szlak dla seryjnych pojazdów hybrydowych. Z roku na rok jest ich coraz więcej: Yaris, Auris, RAV4, Toyota C-HR, ...
    Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać
    W zestawieniu 10 modeli, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. ...

• Re: Lanserskie auto dla mlodego kierowcy ;)

22 Lut 2011, 10:22

Dobry Trabi nie jest zły :mrgreen:
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

22 Lut 2011, 12:15

Ja proponuje Rovera 827,bardzo rzadki widok na naszych drogach.
    [link wygasł]
    TFSI
    Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
    Silnik: 1.9JTD 115km
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2003

22 Lut 2011, 12:18

2.7 benzyna w automacie?
    chłopak szyka auta, które w 10 litrach sie zmieści w miescie :mrgreen:

[ Dodano: 22 Luty 2011, 12:29 ]
    [link wygasł]

Ich też już dużo na ulicach nie zostało. A Corrado wyglada naprawde dobrze! :wink:
    Ekologia to bzdura!
    <Alfaholic>
    MUCHAV8
    Początkujący
    Awatar użytkownika

22 Lut 2011, 12:42

No takowy Rover w mieście łyknie 12l,podobnie jak to Corrado.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

22 Lut 2011, 16:12

fiko7 napisał(a):
    Skoro jest w czołówce to znaczy, żę jednak się trochę wyróżnia od innych. Poza tym Volvo do czasu C30 nie robiło jakoś dużo hatchbacków ani żadnych maluchów tylko duże solidne samochody, sedany, kombi i SUVy i sam fakt, że siedzi się w takim aucie daje poczucie bezpieczeństwa. Są stereotypy, które czasem z czegoś wynikają .

Nie wiem czy ktos pamieta jak kilka lat temu prom wiozący głównie Volvo, Merca i BMW miał jakąś katastrofę i Volvo strasznie się upierało by nie pokazywać rozbitych aut, gdyż głównie S80 były dużo bardziej rozbite niż konkurencyjne BMW i Merce.
    Jest w czołówce ale jest wiele aut bezpieczniejszych niż Volvo. Np V40 ta nowsza przecież to Focus wiec czemu miało by byc takie bezpieczne?

Ale co ma katastrofa promu do zdarzenia drogowego? Nic. Każda marka stała w innym miejscu, a nie na przemian od tego dużo zależy. I tak przy okazji V40 jest na płycie Carismy choć ta nowsza(?) była po zmianach m.in wydłużony rozstaw osi.

MUCHAV8 napisał(a):2.7 benzyna w automacie?
    chłopak szyka auta, które w 10 litrach sie zmieści w miescie :mrgreen:

To zależy od stylu jazdy. Polo 1,4 60KM potrafi spalić nawet 16l
    KonradMB
    Aktywny

Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Subaru
    Silnik: H6

22 Lut 2011, 16:16

Stare V40 było na płycie Carismy to obecne już takie pociosane przez stylistów to już na bazie Focusa
    Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
    Jogi4x4
    Stały forumowicz

Miejscowość: PZL
    Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
    Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
    Paliwo: Diesel

22 Lut 2011, 16:29

Ale nie ma czegoś takiego jak Nowe V40
    V40 już nie produkują
    Teraz jest S40/V50
    KonradMB
    Aktywny

Auto: Subaru
    Silnik: H6

22 Lut 2011, 17:25

Ja bym brał E36 w dobrym stanie i sam dopielęgnował, tak jak ze swoim zrobiłem.

Alfy nie polecam jeżeli chodzi o koszty eksploatacji (głownie naprawy), ale przyznaje że to piękne auto. Myślę że 10tyś. to trochę mało na gtv. Volvo...
    M PoweR... BMW!!!
    M5
    Początkujący

Miejscowość: Police

22 Lut 2011, 18:58

mnie wkurza, ze 10tys, to jednak troche kasy jest i wtopic to w samochod, ktory nawet w 50% mnie nie zaspokaja do tego stary - to mnie wkurza. Albo kupie cos, co pokocham i nie bede zalowal tych 10tys, a jednak bedzie mnie wkurzalo przy serwisach - Alfa Romeo GTV. Albo kupie cos, co mnie zaspokoi, ale bedzie kwadratowe i przed kazdym wyjazdem w trase bede sie modlil - BMW E36. Albo oleje wszystko i postawie jedynie na bezpieczenstwo - Volvo S40. Jak juz wrzucac tyle kasy, to musi ten samochod cieszyc, wiec poki co stawiam na Alfe Romeo GTV, bo jest to auto, z ktorego bede czerpal mase przyjemnosci, a przyjemnosc kosztuje, wiec jest to w miare logiczne. Z 2giej strony przy 90km/h przy czolowce nawet 5gwiazdek gowno mi da... Wzialbym tez Baware e36, bo jest tania i fajna, w dodatku ponoc ciekawie sie nia jezdzi, ale ten test zderzeniowy bedzie mi non-stop chodzil po glowie. Nie wiem, nie wiem... albo dozbieram 10tys i kupie cos, co mnie zaspokoi w 100% - ale z 2giej strony i mercedes SLK w zderzeniu nie bedzie lepszy od alfy, a bmw z3, to juz wgl... alfa gtv, to taki Merc SLK, tylko awaryjny, wiec z jednej strony sie oplaca, z drugiej nie chce wydawac full kasy na serwisy.. bardzo trudny temat, bo kasy malo i fury z problemami duzymi - kazda... ps. z tym roverem, to chyba ktos ma dobry humor albo nie czytal postow? Nie chce zadnego rovera, predzej tego trabanta kupie
    Porsche_lover
    Nowicjusz

Miejscowość: Olsztyn

• Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      GTP Light
      Jaguar