Legendy światowej motoryzacji na VERVA Street Racing

04 Sie 2012, 01:31

VERVA Street Racing zabierze wszystkich kibiców w podróż po historii motoryzacji. Już 15 września na torze w sercu Warszawy przypomną o sobie najsłynniejsze konstrukcje, unikatowe auta i kultowe maszyny sprzed lat, a za kółkiem kierowcy-legendy z Polski i ze świata! Historyczne auta staną do zaciekłej rywalizacji, a kibice zgromadzeni na VERVA Street Racing zobaczą legendy torów i szos z lat 60, 70 i 80 w akcji!

Legendy światowej motoryzacji na VERVA Street Racing

Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z żywą historią motoryzacji, które z pewnością w niczym nie będzie przypominać nudnej wizyty w muzeum. Na największej w Polsce i tej części Europy imprezie motoryzacyjnej pojawią się takie perełki jak Polonez 2000 i Fiat 125p Rally oraz wyjątkowe egzemplarze światowej myśli wyścigowej - cztery niepowtarzalne modele Ferrari oraz wyścigowe Porsche 917k, kultowy Fiat 131 Abarth i Audi Quattro A2. Legendarne maszyny poprowadzą legendy sportów motorowych - Andrzej Jaroszewicz oraz David Piper!

Legendy światowej motoryzacji na VERVA Street Racing

Ten ostatni to 79-letni weteran wielkich wyścigów takich jak sławny klasyk z Le Mans. Szerszej publiczności pokazał się również na dużym ekranie w kultowym filmie „Le Mans” ze Stevem McQueenem, podczas kręcenia którego stracił nogę. Na VERVA Street Racing David zasiądzie za kierownicą swoich Ferrari 250LM oraz Ferrari P4. U jego boku pojadą równie wspaniałe dwa modele tej marki - 345GT Daytona Competition i 750 Monza.

Legendy światowej motoryzacji na VERVA Street Racing

Polską odpowiedzią na wyścigowy powrót do przeszłości będzie udział w wydarzeniu Andrzeja Jaroszewicza - syna byłego premiera PRL i jednego z najsłynniejszych polskich kierowców lat 70., który pokieruje unikatowym Fiatem 125p Rally. Na torze w Warszawie pojawi się także Polonez 2000, czyli samochód rajdowy FSO Sport, który do początku lat 90. z powodzeniem startował w rajdach.

Legendy światowej motoryzacji na VERVA Street Racing

Innowacje są bardzo istotne dla rozwoju motoryzacji, ale w biegu za nowinkami nie powinniśmy zapominać o tradycji, która nie tylko przywołuje dawne emocje, ale również dostarcza ogromnej inspiracji. Klasyczne auta wyścigowe i rajdowe to niewyczerpane źródło pomysłów dla współczesnych konstruktorów i projektantów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić im sporo miejsca na VERVA Street Racing – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

POLECAMY Mistrzowie Dakaru na VERVA Street Racing!

Wspaniałe sylwetki stalowych legend światowej motoryzacji będzie można podziwiać na żywo już 15 września w Warszawie. Zapraszamy na bliskie spotkanie z żywą historią czterech kółek!

Legendy światowej motoryzacji na VERVA Street Racing

źródło: verva.pl
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3438
Zdjęcia: 12493
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe obowiązki na przejściach dla pieszych
    W ubiegłym roku na przejściach dla pieszych straciło życie 197 osób. Bezpieczeństwo ma poprawić przepis, który wszedł w życie 1 czerwca br. Wprowadza on pierwszeństwo przed pojazdem dla pieszych wchodzących ...
    Prowadzenie samochodu pod wpływem stresu
    Prowadzenie samochodu to wieloaspektowe zadanie, wymagające koncentracji i spokoju. 1/3 kierowców przyznaje, że przynajmniej raz w tygodniu prowadzi auto pod wpływem stresu czy czując złość. Zdenerwowani kierowcy są ...

  •