Lekki wyciek oleju pod pokrywą zaworów

Lekki wyciek oleju pod pokrywą zaworów

28 Wrz 2015, 16:19

Witam, od około miesiąca zauważyłem wyciek oleju pod pokrywą zaworów. Jest ktoś w stanie określić skąd dokładnie wycieka olej na podstawie zdjęć? Ile mniej więcej będzie kosztować naprawa ? Zauważyłem że sporo osób na forach ma wycieki właśnie w tym miejscu, ale niczego konkretnego się nie dowiedziałem.
Proszę o pomoc.

Image
Image
Image
Image
Image
baros
Obserwowany

Auto: Skoda Octavia I

Re: Lekki wyciek oleju pod pokrywą zaworów

29 Wrz 2015, 00:01

To nie jest wyciek spod pokrywy zaworów raczej. Pokrywa zaworów to ta mała srebrna kopułka, w którą wkręcasz korek od oleju.
Może masz po prostu walniętą uszczelkę pod głowicą i część oleju ucieka z kanałów prowadzących do głowicy.
jerzye46
Początkujący

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

29 Wrz 2015, 19:06

niekoniecznie
umyj silnik dokłądnie z tego syfu, wysusz, potem pojeździj chwile po piaszczystej drodze i zobacz gdzie kurz się zawilgotnił (złapał) będziesz miał miejsce wycieku
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

29 Wrz 2015, 19:36

ZAWSZE przy wyciekach oleju z silnika sprawdzamy odmę.
Jeżeli plastkowa odma jest na dole silnika to obowiązkowo ją odkręcamy i czyścimy, olej zmieniamy przed zimą.
Zamarznięcie takiej odmy może uszkodzić silnik.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...
    Audi z napędem hybrydowym - A6, A8 oraz Q5 Audi z napędem hybrydowym - A6, A8 oraz Q5
    Audi wyznacza nowe standardy w technologii hybrydowej. Już w 1989 roku marka udowodniła swoje kompetencje w wykorzystaniu technologii hybrydowej dzięki projektowi technologicznemu - Audi duo. Pierwszy model produkcyjny - ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Show
      Alfa Romeo Stelvio
      Mazda rim
      69. Rajd Polski, Esapekka Lappi, Janne Ferm, podium, SKODA Motorsport