Leon, Golf, Polo czy może inny? - Kupno pierwszego samochodu

21 Lut 2008, 21:58

:)
nie znalazłem tematu na forum, w którym mógłbym się przywitać z Wami, więc robię to tutaj :)
Wiem, że to mój pierwszy post i od razu zwracam się z prośbą ale tak wyszło i mam nadzieję, że nie obróci się to przeciwko mnie ;)

Jestem w trakcie poszukiwania odpowiedniego samochodu dla mnie, będzie to moje pierwsze autko, ale to nie oznacza że jestem całkowicie zielony w tym temacie :D Będe wdzięczny za pomoc w wyborze i wszelkie porady jak i podpowiedzi, które ułatwią mi zakup :)

Pierwsza rzecz, która ogranicza pole moich poszukiwań to finanse - do dyspozycji mam około 6.500 euro (~24tys PLN). To chyba rzecz najważniejsza ;)
Samochód będzie mi służył głównie do jazdy miejskiej, więc duże znaczenie ma dla mnie jego ekonomika oraz niezawodność. W grę wchodzą tylko silniki diesla. Jeśli chodzi o rocznik to od 2000 wzywż.
Najlepiej gdyby był 4/5 drzwiowy, kombi zdecydowanie odpada. Z wyposażenia na pewno musi mieć klimę, el. szyby i immobilizer.
Zastanawiam się nad kilkoma modelami, są to:

1. Seat Leon 1.9 TDI (90KM lub 110KM) '00-'02
2. VW GOLF 4 1.9TDI (90KM lub 110KM) '00-'01
3. VW POLO 1.4TDI (76KM) lub 1.9TDI (101KM) '02-'04

Jeśli ma bądź miał ktoś z was styczność z ww autami niech napisze o nich wszystko co może mi pomóc :) Czy Leon i Golf w ogóle mogą być brane za miejskie auta?
Podane przeze mnie modele są tymi, którymi się zainteresowałem co nie oznacza, że inne nie wchodzą w rachubę :) Każda inna propozycja poparta jakimkolwiek argumentem będzie mile przeze mnie widziana :)

z góry thx za wszelkie wypowiedzi w temacie, pozdrawiam :)
rmk83
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

23 Lut 2008, 10:43

Ja bym wybrał golfa IV ma on sprawdzony silnik zresztą jak wszystkie te autka , ponieważ mają silnik TDI dobrze nam znany . Jeśli się go dobrze eksploatuje to jest on niezawodny . Autko wygodne ładne i jak na swoją klasę dość przestronne . Polecam
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko
0

23 Lut 2008, 15:29

Dzięki za wypowiedź. Jeździłeś może tym Golfem? Jeśli możesz to rozwiń swoją wypowiedź, szczególnie zależy mi na opini na temat wad poszczególnych aut ponieważ o zaletach to pisze każdy ;) przeszukałem całą masę ogłoszeń i widzę, że najciężej będzie znaleźć Leona w poszukiwanej przeze mnie cenie ale jestem dobrej myśli :) Ktoś jeszcze coś doradzi? Dodam, że auto ma być z segmentu B luc C, inne mnie nie interesują na chwile obecną :)
rmk83
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

23 Lut 2008, 17:03

Witam
Nie mam zbyt wielu informacji dla Ciebie ale zawsze to cos.zaczne od pozytywa brat ma golfa IV z 2003 1.9TDI 90km silnik jest marzenie ma juz przejechane 165 tys i niema z nim zadnych problemow wiadomo jak go kupil w lipcu 2006 (116tys) wymienil oczywiscie rozrzad oraz wszystkie filtry oleje itp.w tym 5 letnim aucie narazie nie widac zadnych sladow korozji takze przy zakupie zwroc na to uwage bo wtedy wiadomo ze nie bity no chyba ze swiezo malowany.minusow ten samochod niema za wiele z tego co pamietam to juz po krotkim czasie zaczely mu sie psuc przelaczniki od el.szyb w drzwiach kierowcy po pol roku musial wymienic caly ten panel sterujacy szybami bo wogole juz nie reagowaly. w te wakacje padl mu calkiem juz przelacznik od pasazera ale on uzywa praktycznie sam ten samochod wiec mu to nie przeszkadza.na jesien mial bardzo zly okres do zarowek a mianowicie w ciagu miesiaca 5 razy spalil mu sie komplet zarowek z przodu i od tamtej pory jezdzi tylko na jednej, bo stwierdzil ze nie bedzie ladowal kasy w takie badziewie jak mu sie to ciagle przepala odziwo jeszcze sie nie przepalila.
przepraszam za brak polskich znakow niestety mam maly problem z kompem i nie umiem tego naprawic pozdrawiam i mam nadzieje ze cos podpowiedzialem
szymek997
Nowicjusz
 
Posty: 30
0

23 Lut 2008, 21:40

Golf i Leon to auta kompaktowe. Jak sama nazwa mówi ich zadaniem jest być samochodem do wszystkiego. Z jednej strony oferują naprawdę dobry styl jazdy i komfort + osiągi. Z drugiej strony śmiało można nimi jeździć w mieście, zarówno pod względem ekonomiczności, jak i gabarytów.

Nie przeszkadza im, że chcesz pojechać na wakacje. Gorzej spisują się jeżeli ktoś chciałby z nich zrobić samochody dostawcze.

Typowe auta miejsce to tylko segment B.

Do mnie jednak najbardziej przemawiają kompakty właśnie dzięki swojej uniwersalności.

A co do szczegółów. Leon to praktycznie to samo co Golf IV. w mojej opinii Seat jest zdecydowanie ładniejszy i bardziej agresywny.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
0

24 Lut 2008, 22:13

@szymek997 - thx za odpowiedź, musi mieć brat pecha z tym oświetleniem, coś z instalacją jest nie tak widocznie.

Poczytałem dużo wypowiedzi w internecie na temat Golfa i Leona, w szczególności te na autocentrum i skłaniam się właśnie ku tym samochodom. Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw, wydaje mi się że to właśnie kompakt będzie dla mnie najodpowiedniejszym wyborem. Przeszukałem całą masę stron z ogłoszeniami, zarówno polskie jak i niemieckie i ciężko trafić coś dobrego za sumę jaką dysponuję :roll: W przyszłą sobotę pojadę na lubińską giełdę, zobaczę co tam oferują. A może ktoś z was mi pomoże, wskaże coś ciekawego, linki mile widzane ;)
No i tak sobie myślę jeszcze nad Focusem, podoba mi się również Megane II ale nimi nigdy nie jeździłem a opinie krążą o nich raczej gorsze niż lepsze.
Nawet nie myślałem, że kupić auto to taki ciężki wybór :)
rmk83
Nowicjusz
 
Posty: 4
0

10 Sty 2010, 18:01

jezeli wyznacznikiem byłoby spalanie to wziolbym polo a jak wielkośc eskploatacje cześci koszt zakupu to golfa. mozesz wziasc pod uwage jeszcze ibize
prazio
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Stocin
0