Leon I vs Astra G

Leon I vs Astra G

23 Lut 2015, 18:09

Witam, zastanawiam się nad zakupem auta dla rodziców no i również dla siebie. Ogólnie cała rodzina miała by z niego korzystać. Jestem z woj. świętokrzyskiego, przebieg roczny około 15tys. km. budżet około 10 tys. Jeśli chodzi o rodzaj paliwa to tutaj niczego na starcie nie odrzucam. Po głowie chodzą mi dwa auta. Leon I i astra G. Myślę, że obydwa auta udało by się znaleźć w tym budżecie w miarę dobrym stanie. Zarówno jedno auto jak i drugie mnie się podoba, Leon bardziej, ale najbardziej opłaca się kupić wersję 1.8-których jest bardzo mało, bądź 1.9tdi-które ciężko spotkać w dobrym stanie. Astra G to 1.4 8V bądź 1.7dti. Bardziej skłaniam się chyba przy dieslach bo to bardzo dobre jednostki w tych autach, ale nie wiem czy wybrać Leona czy astrę G. Nie szukam demona prędkości, szukamy auta, które będzie w miarę niezawodne, ekonomiczne i niedrogie w utrzymaniu. Co poradzicie? Oczywiście jestem otwarty na inne propozycję.
krzysiek723
Początkujący

Prawo jazdy od: 08 07 2014
Auto: Nie mam

Re: Leon I vs Astra G

23 Lut 2015, 20:47

W Astrze G nie było silnika 1.4 8v.
Tutaj masz ładnego Leona [link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u Skoda Yeti i Octavia Scout we flocie TOPR-u
    SKODA Polska przekazała ratownikom Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego dwa kolejne modele - Yeti i Octavię Scout. 15 stycznia 2013 roku nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków do dwóch modeli ...
    Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie? Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie?
    Szukam auta minimum 2010r. z przebiegiem 100tys. Max., do którego nie będę nic musiał dokładać. Chcę aby miał bogate wyposażenie i spalanie na poziomie 7-8l. Oczywiście bezwypadkowy i od pierwszego właściciela – ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2009
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      Jaguar