LEXSUS IS200 opinie na temat tego auta?

07 Lip 2014, 22:13

Ostatnio kilka garazy od mojego ,dziadek 71letni kupił fajna furkę i myślę sobie co tam zagadam co i jak, i kupił lexsusa is 200 od goscia który tym atutem pokonywał male odległosci do pracy około 10 km dzienne(sprawdzone dziadek ma wtyki na parkingu strzeżonym na którym to auto stało koło 5 lat znajomy dziadka;))) ,teraz ma go dziadek i tylko pucuje myje itp to auto ;)) moze kiedys od niego odkupie(sam go kupił za 18 tys ) bo fura zrobiła na mnie mega wrażenie nigdy nie siedziałem w tym lexsie w zadnym nie siedziałem mimo ze auto ma juz 11 lat i przebieg koło 165tys to w srodku nie widac tego czasu ,jestem ciekaw jak wygląda serwisowanie takiego auta czy rzeczywiście jak mechanik widzi L na masce to zaraz woła 2 x wiecej jak za vv paska ;)) przypominam ze te auto juz nie jest najmłodsze a dziadka raczej przezyje jak to powiedział jego były właściciel który w nim wszystko powymieniał w Toyocie jak był właścicielem , teraz kupił sobie nowego avensisa czyli dalej wierny japońcom a co wy o tym aucie myślicie,bo jest to bardzo rzadki widok na drodze ,i wizualne bardzo cieszy oczy to autko, jest w manualu wiem ze lubi łyknąć trochę benzyny(koło 10l) ale wiem tez ze zalezy jak sie jeździ ,moze sie kiedyś z dziadkiem przejadę jak skończy pucować furę;PP
Ps. z wad wadliwa zmieniarka CD ale to pikikuś idzie zmneic radio a co do systemu audio to masakra jak na 11letnie auto to gra to naprawde bardzo dobrze(orginalne audio) nawet w nowszych autach tego nie słyszałem np w vectra c ww pasku b6 itp autach wyciszenie tez plus zamykasz drzwi i cisza szok ,reszty wad nie pamiętam;) to co udało mi sie wyszukać w sieci i to czego sie dowiedziałem ogólne bardzo trwałe auta ,ale jestem ciekaw waszych opinii .
robi82
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 10 10 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: HONDA

08 Lip 2014, 09:11

Lexus to Lexus co tu więcej gadać :) sam widzisz jak jest. IS to i tak niższy model od reszty propozycji tej marki.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Lip 2014, 15:56

Z nowych to bardzo mi sie podoba is 300h widziałem na zywo super bryka z silnikiem elektrycznym i spalinowym gdzies nawet jest test tego autka(

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

) ale to takie wielkie pieniądze ze to nie dla mnie auto , dla mnie to ten IS 200 byłby idealny i jak dziadek go bedzie chciał sprzedac to go odkupie wizualne naprawde fajne i ponad czasowe auto ,porównując go do passka vw ,vectryC czy nawet insygni ( w tych autach siedziałem jechałem oczywiscie to znajomych wozidła ale mam jakies porównanie )to wizualne i technicznie najbardziej mi przypadł ten IS200 ale dalej jestem ciekaw waszych opinii co do serwisu ,części i autku jak ktoś ma i używa pozdrawiam
robi82
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 10 10 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: HONDA

08 Lip 2014, 16:43

IS200
Komfort na duży plus passek, vectra to bardziej taczka z taborecikiem...
Silnik R6 dosyć paliwożerny (duża masa) ale przyjmuje lpg.
Skrzynia automat zamula 4biegowy ale totalnie nie zniszczalny, manul jest ok.
Psucie się praktycznie nie występuje mogą nawalić CD, cewki ewentualnie zaciski hebli ale wystarczy o nie dbać.

Ogólnie auto proste jak budowa cepa, bezawaryjne i dosyć tanie jak na to co oferuje...

P.S.
Co do psucia się znam kilka osób które upalały te auta torowo i nie miały żadnych awarii...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak Toyota nauczyła świat wydajnej produkcji
    Toyota stała się pierwszym producentem na świecie, którego roczna produkcja przekroczyła 10 milionów aut. Toyota Corolla – samochód, który zmotoryzował japońską klasę średnią – jest ...
    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...