Lexus IS 200 od dzidy

Re: Lexus IS 200 od dzidy

28 Sie 2017, 15:10

taquito napisał(a):1,5 roku, sporo inwestycji w nowe części i sprzedaż?

Mógłbym próbować to Tobie wytłumaczyć, ale wiem, że na tym polu się nie dogadamy :wink:
To po prostu różnica w podejściu do motoryzacji - znając Dzidę (co prawda jedynie internetowo) nieco dłużej niż Ty wiem, że powyższe argumenty nie mają dla niego żadnego znaczenia w kontekście ewentualnej decyzji o zmianie. Dla niektórych to naturalne, że jeśli coś w aucie nie domaga to się to wymienia, a nie kalkuluje czy to się "opłaca" i jak długo będę jeszcze autem jeździł po wymianie.
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

28 Sie 2017, 19:43

Dla mnie wymiana części to naturalna kolej rzeczy, więc jak auto będzie do sprzedaży to będzie w najlepszej możliwej kondycji. Oczywiście za odpowiednią cenę, także nie będzie to 12tys. :) Nie chcę szerzyć patologii, z którą cały czas walczymy.
Jak ktoś będzie marudził, że są tańsze to po prostu podziękuję.
Jak ktoś będzie sprawiał wrażenie upalacza też mu podziękuję, bo za bardzo byłoby mi szkoda włożonego serca (tak wiem to tylko maszyna) :naughty:

Przyszły właściciel będzie się cieszył z tego co już zrobione i powiem mu jak na spowiedzi, co powinno być zrobione jeśli coś takiego się zdarzy (tak było przy poprzednim aucie).

łysy napisał(a):Urodził się w głowie jakiś pomysł na kolejne auto?

Mam kilka motościeżek, które chce spróbować. Wiadomo najłatwiej byłoby kupić IS 300 ale chciałbym coś innego. Turbo, biturbo, AWD, RWD, FWD, R4, R5, R6, V6, segmenty B, C, D - będzie rozkmina poza modelami, które poprzednio wymieniałem. Okres jesień-wiosna przeznaczam na rozważania (w zimę trzeba skorzystać), a w lecie działam w terenie jeśli nic się nie zdarzy pod kątem sytuacji materialnej i... cywilnej. :D
Powiedzmy, że im mniej spoilerów tym mniejszy zawód po zakupie dla innych :D

P.S.
Wczoraj swoim zrobiłem traskę do Radomia na Air Show. Nawigacja mnie zgubiła i na wąskich krętych drogach dalej był banan na twarzy mimo 4os. na pokładzie. W lusterku tylko mrugał kolega Saabem abym wolniej jechał, bo nie nadąża. Za to jego mniej spalił. :mrgreen:
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

28 Sie 2017, 21:48

Wygląda na to, że czasu na próbowanie coraz mniej - oby się nie skończyło na rodzinnym minivanie :mrgreen: Myślę, że na aucie dużo nie stracisz, zadbane Lexy trzymają wartość jak wściekłe, ostatnio we Wrocku widziałem GS mk2 4.3 wystawionego za ponad 40k. A jak tam plany przeprowadzkowe?
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM

29 Sie 2017, 08:20

łysy napisał(a):oby się nie skończyło na rodzinnym minivanie

wtedy tylko S-Max 2,5 :naughty:

łysy napisał(a):A jak tam plany przeprowadzkowe?

Plan cały czas jest tylko do końca umowy o pracę jeszcze trochę czasu. Wcześniej nie planuję wypowiadać, a dziewczyna chce coś w Lublinie złapać chwilowo (jakiś staż czy coś) aby nabrać doświadczenia. Także przyszła jesień i stąd wynikają różne opcje z zakupem kolejnego auta (nie wiem ile kaski zostanie).
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Wrz 2017, 13:48

Piękny Lexus
duganoga
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 04 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Centrum Testowania Silników Audi w Neckarsulm Centrum Testowania Silników Audi w Neckarsulm
    Uruchomienie nowego Centrum Testowania Silników w fabryce Audi w Neckarsulm oznacza oddanie do użytku najnowocześniejszych na świecie i najbardziej wydajnych urządzeń do badania jednostek napędowych. Centrum wyznacza ...
    Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić Wartość rezydualna, czyli co zrobić, żeby jak najmniej stracić
    Samochody tracą na wartości najbardziej w ciągu pierwszych trzech lat eksploatacji. Po tym okresie cena auta spada nawet do 40 proc. jego wartości początkowej. Jeśli jest to intensywnie eksploatowany samochód firmowy, który ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW i3 Concept Coupe, 06
      stilo
      Mercedes Klasa G, 2
      Volkswagen Golf GTD, wnętrze