100tys do wydania które z podanych warto wybrać?

18 Cze 2019, 21:46

Cześć,
Przymierzam się do zakupu nowego auta, budżet 75-85 tyś.
Na tapecie mam aktualnie 2 autka:
Lexus is III 300h elite 2013/2014
Honda Accord VIII hybrid 2015

Pytanie w która stronę iść? a moze jakieś inne auto?
Zależy mi na niezawodności, nieprzesadnym spalaniu, dynamicznym silniku, bagażniku przynajmniej 440 litrów, komforcie: dobre wyciszenie itp . Mam małe dziecko, więc miejsce na fotelik też musi być :)
ison
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Olsztyn

26 Cze 2019, 11:52

Accord będzie większy ale wersja hybrydowa nie jest tak popularna u nas jak IS który już jakieś opinie sobie i to całkiem niezłe wyrobił. Przy podanym budżecie można by było pomyśleć jeszcze o np. Aurisie Hybrydowym w wersji kombi która by się sprawdziła najlepiej przy małym dziecku no i było by to auto najnowsze z pośród tych trzech podanych.

Jeszcze tak myślę że zamiast IS lepszym rozwiązaniem w twoim przypadku byłby hybrydowy Lexus CT.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

27 Cze 2019, 18:29

Dzięki za informacje. Lexus czy będzie dla mnie za mały.
Miałem jazdę próbną lexuses is300h Elite. Fajnie się jeździło ale samochod ma tak niskie wyposażenie że szok, a znaleźć bogatszy egzemplarz na otomoto graniczy z cudem. Dla odmiany przejechalem się także lexuses gs300h, tu już było dużo lepiej. Także zwiększyłem budżet do 100 tys.
Dla odmiany na tapetę dorzuciłem jeszcze najnowsza hondę Civic.
ison
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Olsztyn

29 Cze 2019, 17:52

Witam,
Poszukuję przestronnego, ekonomicznego i w miarę dynamicznego auta do miasta i na trasę. Budżet 100 tys. Myślę o:
Lexus gs300h
Lexus is300h
Honda Civic X

w tej cenie honda jest najlepiej wyposażona i można już wyrwać rocznik 2019 z gwarancją. Natomiast Lexusy mają silniki hybrydowe i pewnie spalanie niższe i są cichsze. Za to rocznikowo powyżej 2015 będzie ciężko coś znaleźć. Poza tym is300h ciężko ustrzelić w wersji wyższej niż elite (czytaj słabe wyposażenie np brak tempomatu), dodatkowo prawie we wszystkich przypadkach porysowany wyświetlacz LCD.

Pytanie które auto wybrać? Być może macie inne modele, które warto wziąć pod uwagę?

Ps. Aktualnie jeżdżę honda Accord VIII wer executive i nie zamierzam zmieniać na auto z niższym poziomem wyposażenia.
Ostatnio edytowany przez mike, 29 Cze 2019, 20:52, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Masz aktualny wątek, nie zakładaj kolejnych
ison
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Olsztyn

30 Cze 2019, 11:09

Nowy Civic z salonu w tym budżecie to bardzo ciekawa oferta, pytanie tylko czy komfort będzie Ci odpowiadał? To nie jest najlepiej wyciszone auto w klasie kompaktowej.

Swoją drogą to teraz Honda jest w naprawdę dobrej cenie, tutaj najwyższa wersja Executive za 98 tys.:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ze skórzaną tapicerką, podgrzewaną przednią i tylną kanapą, nawigacją, LED-ami, systemem bezkluczykowym, etc., a podobno japońskie auta są drogie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Chevrolet Corvette C1
    Zupełnie inne oblicze ma natomiast Corvette C1. Pierwsza generacja legendarnego sportowego Chevroleta była dostępna wyłącznie ze zdejmowanym dachem. Miała być odpowiedzią na brytyjskie i włoskie kabriolety importowane po ...