Lexus IS 300h w testach Euro NCAP

13 Sty 2014, 18:47

Nowy Lexus IS 300h został nagrodzony jako "Najbezpieczniejszy w klasie w roku 2013" przez organizację Euro NCAP, która wskazała IS300h - sedana klasy premium – jako wyjątkowo bezpieczny wśród "Dużych samochodów rodzinnych".

Lexus IS 300h w testach Euro NCAP

Nowy Lexus IS300h otrzymał maksymalną ilość gwiazdek – pięć. Złożyły się na to wyniki poszczególnych testów, w których: w zakresie ochrony dorosłych Lexus uzyskał wynik 91%, w zakresie ochrony dzieci 85%, ochrony pieszych 80% oraz 66% dla wszystkich systemów bezpieczeństwa.

Te wielkości znacznie przekraczają wymagania, jakie powinien osiągnąć samochód "pięciogwiazdkowy".

Każdego roku, Euro NCAP wskazuje model, który osiągnął najlepsze rezultaty w swojej klasie. W 2013, 33 samochody zostały poddane testom w 7 różnych kategoriach.

POLECAMY Nowy Lexus IS - zestaw elementów podnoszących bezpieczeństwo

"Najlepszy w klasie" jest ten samochód, który osiągnął najwyższy wynik ogólny, na który składają się najwyższe wartości procentowe w poszczególnych obszarach: ochrony dorosłych, dzieci, pieszych i efektywność oraz zaawansowanie systemów bezpieczeństwa.

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3429
Zdjęcia: 12471
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Toyota Corolla - ponad 40 milionów sprzedanych egzemplarzy
    5 września Toyota Motor Corporation (TMC) poinformowała, że łączna światowa sprzedaż modelu Toyota Corolla, najpopularniejszego samochodu świata, przekroczyła w lipcu 40 milionów, osiągając 40,01 miliona sztuk. To ...

  •