Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana

04 Paź 2019, 15:20

Lexus chętnie tworzy specjalne wersje swoich samochodów. Tym razem projektanci zabrali się za model IS i jak zwykle zainspirowali się japońską kulturą. Lexus IS I Blue ze specjalnymi wstawkami w wyjątkowym kolorze trafia właśnie do rodzimych salonów.

Inspiracją do stworzenia Lexusa IS I Blue był mocno zakorzeniony w kulturze Kraju Kwitnącej Wiśni kolor indygo, zwany również „japońskim niebieskim”. Na przestrzeni wieków ta barwa doczekała się w Japonii stu różnych odcieni. Projektanci Lexusa postanowili sięgnąć po ten zwany Kachiiro, inspirowany barwą używaną niegdyś do ozdabiania pancerzy zbroi japońskich wojowników. Tradycyjnym kolorem pokryto wyjątkowe wstawki, które zagościły we wnętrzu specjalnej edycji sedana Lexusa.
Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana Drewno w kolorze indygo
O wyjątkowości Lexusa IS I Blue świadczy przede wszystkim jego kierownica, której szczyt wykończono drewnem orzecha włoskiego we wspomnianej barwie. Aby odpowiednio przygotować materiał, japońska marka sięgnęła po doświadczenie rzemieślników wytwarzających strzelby myśliwskie. Drewno ręcznie wypolerowano, a następie pokryto czterema warstwami lakieru. Bazę stanowił specjalny podkład, który zapewnia odpowiednią ochronę, ale jednocześnie pozwolił zmniejszyć grubość kolejnych powłok, lepiej uwidaczniając fakturę drewna. Ponadto jedna z warstw zawierała drobinki aluminium, które dodatkowo rozjaśniają kolor, gdy na kierownicę pada światło. Dzięki takiemu zabiegowi drewniane wykończenie lepiej kontrastuje z ciemnym wnętrzem i skórą, którą pokryto pozostałą część kierownicy. Na drzwiach i desce rozdzielczej naprzeciw pasażera również znalazły się panele w kolorze indygo.
Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana Szaro-niebieskie przeszycia i czarne felgi
Lexusa IS I Blue wyróżniają również szaro-niebieskie przeszycia tapicerki nad zegarami, po bokach tunelu centralnego, na drzwiach, konsoli centralnej oraz fotelach. Te ostatnie pokryto czarną skórą, przełamaną szarymi akcentami. Natomiast na zewnątrz samochód ozdabiają pleciony grill w kształcie klepsydry, aluminiowe felgi w rozmiarze 18 cali, a także osłony lusterek - wszystkie elementy polakierowano na czarno. Nadwozie auta jest dostępne w pięciu różnych kolorach.
Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana Prosto do salonów
Ceny Lexusa IS I Blue zaczynają się od 5 416 000 jenów, czyli ponad 201 tys. złotych za odmianę IS 300 z turbodoładowanym silnikiem 2.0. W specjalnej wersji dostępne są również hybrydowy IS 300h z 2,5-litrowym motorem oraz IS 350 z silnikiem V6 3.5. Sprzedaż wyjątkowego sedana Lexusa w japońskich salonach rusza dziś, 1 października 2019 roku. Równocześnie do salonów trafia limitowane coupé LC Patina Elegance pokryte specjalnym, zielonym kolorem Terrane Khaki Mica Metallic. W Europie samochód w takiej wersji znamy pod nazwą Lexus LC Limited Edition 2020.
Lexus IS w kolorze wojownika - debiutuje specjalna wersja sedana
źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3789
Zdjęcia: 13089
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y