Lexus IS200 Zwiększanie KM i nM tuning silnika 1G-FE

03 Maj 2013, 20:42

Witam chciał bym zwiększyć moc Lexa oraz moment obrotowy, zakupiłem już filtr powietrza [link do oferty na Allegro wygasł] oraz japoński rozrząd [link do oferty na Allegro wygasł] i co jeszcze powinienem zakupić do niego? Pytałem mechaników to niektórzy mówili że końcówka tłumika trochę doda a niektórzy że trzeba wymienić cały tłumik. Byłem też w profesjonalnym warsztacie chiptuningu i tam mogą zrobić chiptuning (wgrają zmienione oprogramowanie do komputera pokładowego bez podłączania jakichś pudełeczek pod silnik na stałe tylko, zmiana oprogramowania)czy samochód po chiptiningu może zmniejszyć swoje spalanie? Oraz co jeszcze muszę zakupić do mojego Lexa?
hunter999
Początkujący
 
Posty: 59
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: nic

04 Maj 2013, 12:56

Pomoże mi ktoś ????????????
hunter999
Początkujący
 
Posty: 59
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: nic

09 Maj 2013, 00:12

Może zmniejszyć się spalanie ale w przypadku Lexa bym się tego raczej nie spodziewał. Chiptuning to bardzo dobry pomysł. O końcówkach tłumika i tych filtrach zapomnij. Filtr może delikaaaatnie pomóc i to tylko w niektórych przypadkach. Chip to chyba wszystko co możesz zrobić za nie największe pieniądze, ewentualnie postarać się o "zimny" dolot na zamówienie i jakiś wydech pod ten dolot (jakiś przelot z kwasówki czy cuś). Jeśli kwota nie gra roli to możliwości są przeogromne... A jaki tam jest dokładnie silnik? Wolnossące 2.0? 155 KM bodajże???

Sam wydech nic Ci nie da, może tylko pogorszyć sprawę... A końcówka tłumika/cały tłumik już kompletnie nic nie zmienią bo to tylko część wydechu o czym masz napisane w poprzednim zdaniu i tyle. Ten rozrząd przecież też Ci nic nie da. To normalny zestaw pasek, napinacz, rolka. To nie są sportowe wałki czy przełożenia...

Być może zaraz zajrzy tu Szybki... Będziesz miał sporo w temacie :)...
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

09 Maj 2013, 13:51

Odpowiedź jest krótka z 1gfe bez kompresorka i turbo nic nie zrobisz.
Wydechem ewentualnie możesz sknocić auto a programy, cipsy itp nie zmniejszą spalania. Możesz założyć tłumik i będzie głośno.

Najtaniej będzie poszukać używanego zestawu komresorka lub NoSek, reszta to fikcja.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10318
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe