Lexus NX F SPORT modyfikacje stylistyczne i lepsza dynamika

25 Mar 2015, 14:25

Wersja F SPORT wyróżnia się spośród pozostałych wersji modelu NX wyjątkowymi modyfikacjami stylistycznymi, ekskluzywnymi wariantami kolorystycznymi i ulepszeniami w zakresie dynamiki.

Osłona chłodnicy F SPORT i nadwozie
Ażurowa osłona chłodnicy stosowana w wersjach wyczynowych Lexusa współgra z metalicznie wykończoną listwą w dolnej części zderzaka, stanowiąc charakterystyczny znak rozpoznawczy modelu NX F SPORT. Wielkość otworów siatki dużej, wciętej osłony chłodnicy jest stopniowana od dołu ku górze, kreując charakterystyczny, indywidualny motyw F SPORT. Unikalny wygląd przodu auta jest jeszcze bardziej wyeksponowany poprzez zastosowanie czarnego, sportowego wykończenia lusterek bocznych i emblematów F SPORT na błotnikach przednich.

Lexus NX F SPORT modyfikacje stylistyczne i lepsza dynamika
Po raz pierwszy Lexus oferuje do wyboru 2 wersje kolorystyczne sportowych tarcz kół i 2 rozmiary opon. Opony o rozmiarze 225/60 R 18 zamontowane są na 10-ramienne tarcze kół ze stopu lekkiego, o bocznych krawędziach w kolorze czarnym i wykończeniu powierzchni czołowej metodą obróbki mechanicznej, nadającej wysoki połysk. Drugi zestaw kół obejmuje niskoprofilowe opony o rozmiarze 235/55/ R 18 z tarczami kół z ekskluzywnym wykończeniem metalicznym w ciemnym odcieniu.

Wyjątkowa kolorystyka i wnętrze wersji F SPORT
Elementy wnętrza zaprojektowane specjalnie dla wersji F SPORT to zespół wskaźników, koło kierownicy, dźwignia zmiany biegów, sportowe fotele, pedały, skórzana wykładzina deski rozdzielczej od strony pasażera oraz wariant kolorystyczny Dark Rose.

Pikowane fotele wykonane w technologii formowania wtryskowego obejmują pasażera w sposób zapewniający skuteczniejsze podparcie i trzymanie boczne. Aluminiowe, antypoślizgowe pedały z perforacją i podstawka pod stopę kierowcy stanowią praktyczną pomoc podczas dynamicznej jazdy. Skórzane pokrycie koła kierownicy jest również perforowane, aby wzmocnić ekstremalne doznania kierowcy.

Na kole kierownicy, w jego dolnej części umieszczony jest emblemat F SPORT. Dźwignia zmiany biegów z wykończeniem ze szczotkowanego metalu oraz ozdobne nakładki progów drzwi są także elementami występującymi wyłącznie w wersji F SPORT.

Amortyzatory z bocznym tłumieniem
NX200t F SPORT jest wyposażony w dostępne tylko w tej wersji przednie i tylne amortyzatory z poprzecznym tłumieniem, poprawiające sztywność i redukujące drgania, optymalizując stateczność prowadzenia auta.

Akcelerometr i wskaźnik doładowania
NX200t F SPORT wyposażony jest w debiutującą w Lexusie funkcję "G-Monitor" dostępną na ekranie kolorowego wyświetlacza wielofunkcyjnego.

Graficzny wskaźnik w formie kulki porusza się w obrębie ekranu "G-Monitor" zgodnie z działaniem na pojazd sił poprzecznych i podłużnych do kierunku jazdy. Maksymalna wartość siły w danym kierunku prezentowana jest na wyświetlaczu. Dodatkowo wyświetlane są wskaźniki kąta obrotu kierownicy, kąta otwarcia przepustnicy i ciśnienia płynu w układzie hamulcowym.

W wersjach NX F SPORT z turbodoładowaną jednostką napędową, wyświetlacz wielofunkcyjny udostępnia pierwszy w Lexusie wskaźnik doładowania w formie kolorowego paska zmieniającego wygląd w zakresie dużych wartości ciśnienia doładowania. Wskaźniki analogowe pokazują temperaturę i ciśnienie oleju.

źródło: Lexus
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Ciało dziecka nagrzewa się 3 do 5 razy szybciej niż dorosłego!
  Nadszedł okres wakacyjnych upałów. Na wysoką temperaturę powietrza powinni szczególnie uważać kierowcy. Niebezpieczne jest samo przebywanie w rozgrzanym samochodzie – nie powinno się w nim pozostawiać ...
  Lexus Landau - kompaktowy hatchback z silnikiem V8
  W połowie lat 90. Lexus zaprezentował koncepcyjny model Landau, którego konstrukcja została osadzona na płycie podłogowej pierwszej generacji modelu GS 300. Cechą charakterystyczną prototypu było nie tylko pięciodrzwiowe ...

 •  
  • Warto przeczytać