Liczniki samochodowe

Liczniki samochodowe

30 Cze 2011, 11:50

Witam
Od dłuższego czasu nurtuje mnie jedno pytanie dotyczące liczników samochodowych a dokładnie prędkościomierzy. Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego prawie we wszystkich samochodach prędkościomierze mają duże skale (np. 260km/h max.) a w np. w książkach serwisowych piszą że prędkość tego samochodu to 215km/h. Przecież jeśli książka serwisowa mówi o takiej prędkości to dlaczego skale na licznikach są dużo większe?

PS. pytanie pewnie może wydawać się śmieszne ale naprawdę tego nie wiem więc z góry dzięki za odpowiedz :)
xxx333
Obserwowany

Re: Liczniki samochodowe

01 Lip 2011, 09:30

szczerze mówiąc sam nie wiem ;) ale zdaje mi się, że to po prostu lepiej wygląda :) a może po prostu łatwiej im tak rozłożyć skalę - jest to ogólnie przyjęty porządek i kierowca mniej więcej w każdym samochodzie będzie mógł określić prędkość na podstawie pozycji wskazówki, bez patrzenia na numerki - a jakby w każdej marce albo nawet modelu skala była inna, wskazówka przybierałaby inne położenie. W tym przypadku jest to kwestia przyzwyczajenia do jednej skali :)
Lokalizuj
Nowicjusz

Miejscowość: POLSKA
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...
    MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce
    We wrześniu MINI przekroczyło 1000 nowych rejestracji w 2016 roku w Polsce. Był to jednocześnie jeden z najlepszych miesięcy dla marki w tym roku. Wzrost w stosunku do sierpnia świadczy o wysokim, a przede wszystkim stabilnym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Subaru Impreza STI