Liftback/kombi w granicach 40-50 tysięcy

04 Wrz 2023, 17:09

Cześć, chciałbym się ukierunkować na jakiś konkretny model przy poszukiwaniach samochodu. Budżetu mam powiedzmy około 40 tysięcy (ostatecznie mogę trochę dołożyć).

Interesuje mnie liftback/kombi z silnikiem benzynowym, który będzie bardziej żywy niż mam obecnie (Volvo S60 2.4 140km). Chciałbym automat, ale nie jest to warunek.

Moje typy samochodów które podobają mi się:
Skoda Superb 2 3.6
Ford Mondeo Mk5 2.0?
Audi A4 B8

Czy to co wymieniłem w ogóle ma jakiś sens? Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje to byłbym wdzięczny.
Cooxez
Nowicjusz

Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 20 01 2015

04 Wrz 2023, 20:10

Cooxez napisał(a):Czy to co wymieniłem w ogóle ma jakiś sens?

Zależy ile razy więcej chcesz wydawać na utrzymanie
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

04 Wrz 2023, 20:48

Cooxez napisał(a):Skoda Superb 2 3.6

Cooxez napisał(a):Czy to co wymieniłem w ogóle ma jakiś sens?

:no:
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Wrz 2023, 13:18

Cooxez napisał(a):Ford Mondeo Mk5 2.0?
To moim zdaniem najlepsza opcja z podanych tylko budżet nie ten :wink:
Andy33
Początkujący

06 Wrz 2023, 22:30

No dobra, w sumie to żadne konkrety tu nie padły, myślę że temat do kosza a ja po prostu wybiorę coś bardziej ekonomicznego.
Cooxez
Nowicjusz

07 Wrz 2023, 06:44

Cooxez napisał(a):No dobra, w sumie to żadne konkrety tu nie padły,

Ale jakie konkrety jak zaproponowałeś 3 auta z czego superb 3,6 w kiblowatej wersji która nic nie ma wspólnego z ekonomią i szybką jazdą jakby wskazywały koszty użytkowania tego super udanego "silnika" .

Więc zostają 2 Twoje typy.
szybki
Moderator - Tuning

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    BMW ActiveE (od r. 2010) - samochód elektryczny
    Na początku 2010 r., zaledwie rok po debiucie MINI E, BMW Group poczyniła kolejny wielki krok w kierunku opracowania pojazdów produkcyjnych o zerowym poziomie emisji spalin w postaci światowej premiery BMW Concept ...

07 Wrz 2023, 07:01

Gdzie z tych dwóch na jeden nie masz budżetu (już pomijając kwestie techniczne) a przy drugim musiałbyś diesla szukać
franccc
Stały forumowicz

07 Wrz 2023, 07:03

Ale jakie konkrety jak zaproponowałeś 3 auta z czego superb 3,6 w kiblowatej wersji która nic nie ma wspólnego z ekonomią i szybką jazdą jakby wskazywały koszty użytkowania tego super udanego "silnika" .

Więc zostają 2 Twoje typy.

Poprosiłem o propozycje w tym budżecie, a na podstawie tego jakie samochody mi się podobają, oczywiste jest to że nie mówię o ekonomiczności, a o sensownym wyborze który nie będzie się sypał po prostu i nie zjedzą mnie za bardzo koszty.

Z jednej strony czytałem opinie o 3.6 że jest to trwały i bezawaryjny silnik, ale chciałem poznać na ten temat wasze zdanie (i na temat tych innych samochodów w tym budżecie które wymieniłem), mówicie że nie, ale żadnej alternatywy tak na prawdę nie dostałem z Waszej strony. Tylko że mondeo to nie ten budżet, no i zostaje Audi, co pewnie też Waszym zdaniem nie ma sensu. Zresztą, superb który ma 6,5 do setki to jest kiblowata wersja?

Szczerze mówiąc to już zacząłem patrzeć na jakieś Golfy 7 1.4 tsi albo Mazde 3 III.
Cooxez
Nowicjusz

07 Wrz 2023, 07:15

Cooxez napisał(a):jednej strony czytałem opinie o 3.6 że jest to trwały i bezawaryjny silnik

To chyba tylko dla skrajnych fanbojów marki :mrgreen:
Cooxez napisał(a):Zresztą, superb który ma 6,5 do setki to jest kiblowata wersja?

Jak masz powyżej 18lat nie operuje tak mocno tą wartością :ok:
szybki
Moderator - Tuning

07 Wrz 2023, 07:49

Cooxez napisał(a):Zresztą, superb który ma 6,5 do setki to jest kiblowata wersja?
No ale nie tylko przyspieszenie się liczy, patrząc tylko na to nie znajdziesz dobrego i fajnego auta w takim budżecie.

Przy takich założeniach i budżecie wolałbym pójść chyba w Mazdę 6 z silnikiem 2.5 np. https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/m ... FLq2j.html
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 34

07 Wrz 2023, 07:59

A ile razy rocznie ten parametr 0-100 jest ci potrzebny? 0 razy? Jeździsz autem nie schodząc poniżej 4000 obrotów?

Jeśli rzeczywiście chcesz mieć "żywe" auto jak wcześniej napisałeś to potrzebujesz czegoś z turbo, bez znaczenia czy diesel czy benzyna, ma być duży moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie obrotów
franccc
Stały forumowicz

07 Wrz 2023, 08:22

No jak wyprzedzam to obecnie nie ma opcji żeby to zrobić sprawnie na 2-3k obrotów, tylko powyżej 4.

No ale tak, masz rację, potrzebuję czegoś z turbo, chociaż Mazda 3/6 bardzo mi się podoba a ma tylko wolnossące. Jak one wypadają pod względem korozyjności? Poprawili to w tych rocznikach czy dalej chrupie ruda?
Cooxez
Nowicjusz

07 Wrz 2023, 08:25

Cooxez napisał(a):Z jednej strony czytałem opinie o 3.6 że jest to trwały i bezawaryjny silnik, ale chciałem poznać na ten temat wasze zdanie (i na temat tych innych samochodów w tym budżecie które wymieniłem), mówicie że nie, ale żadnej alternatywy tak na prawdę nie dostałem z Waszej strony. Tylko że mondeo to nie ten budżet, no i zostaje Audi, co pewnie też Waszym zdaniem nie ma sensu. Zresztą, superb który ma 6,5 do setki to jest kiblowata wersja?

Na plus elastyczność i brzmienie, do tego rzadka nietypowa wersja, one będą w cenie bo te silniki wymarły, a brzmią niesamowicie.
Na minus wysokie koszty bo często serwis to ASO i części, rozrząd, spalanie - to jest wtrysk FSI więc z lpg słabo
Trevor
Zaawansowany

Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel

07 Wrz 2023, 09:04

Trevor napisał(a):one będą w cenie bo te silniki wymarły, a brzmią niesamowicie.

30-35k za kawał auta z napędem 4x4 i automatem w rocznikach pokroju 2011-12 to znaczy "w cenie"?
Ładny diesel więcej kosztuje
franccc
Stały forumowicz

07 Wrz 2023, 09:31

Wyznacznikiem ceny nie są najtańsze egzemplarze = zapuszczone syfy wystawione za 20 tys mniej.

Zdrowe sztuki w okolicach 150-200 tys to koszt raczej 40+ a nawet 50-60

Pomijam fakt ile kosztuje taki Passat B6 R36... (poszukaj takiego za 30k życzę powodzenia, noo chyba że anglik)

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... FzmHs.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... FNc9E.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... FNbfc.html
Trevor
Zaawansowany

Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel