Likwidacja szkody z polisy bez wiedzy jej właściciela!

Likwidacja szkody z polisy bez wiedzy jej właściciela!

17 Maj 2012, 11:26

Witam.

Kilka miesięcy temu brałem udział w drobnym zdarzeniu drogowym. Żadna ze stron nie przyznała się do winy. Zdarzenie nie było na drodze publicznej, więc policja umorzyła sprawę.

Właściciel tamtego pojazdu zgłosił szkodę do likwidacji z mojego OC. Otrzymałem e-mailem od Allianz prośbę o wypełnienie formularza zdarzenia i dosłanie kopii dokumentów moich i wozu. Odpisałem e-mailem, że nie poczuwam się do spowodowania tego zdarzenia, po wcześniejszej konsultacji z infolinią Allianz, że to wystarczy.

Kilka dni później identyczne pismo z identyczną datą dostałem także Pocztą Polską. Zignorowałem je, gdyż uznałem, że ubezpieczyciel po prostu podejmuje próbę kontaktu na różne sposoby.

Więcej w tej sprawie się nie wydarzyło. Przynajmniej tak myślałem. Niestety przy przedłużaniu ubezpieczenia okazało się, że na mojej polisie jest zarejestrowana i wypłacona właśnie ta szkoda!

Czekam teraz na kontakt ze strony likwidatora. Czy taką sprawę mogę odkręcić i co muszę zrobić w tym kierunku?
Gandhi
Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

Re: Likwidacja szkody z polisy bez wiedzy jej właściciela!

17 Maj 2012, 17:10

teraz już za późno,
a OC jest po to żeby zrobić auto z polisy sprawcy, jeśli nie ma orzeczenia jednej ze stron wtedy jest współwina i naprawiasz OC 2 auta, tyle w temacie,
poza tym zmień temat, bo zostałeś jak piszesz poinformowany i to 2 krotnie o tym fakcie, a to czy się czujesz winny, czy nie wobec przepisów nie ma znaczenia, policja nie stwierdziła winy jednej osoby więc wine ponosicie wspólnie, on naprawia auto z twojego OC ty z jego cała sprawa, należy się cieszyć że nie dostaliście mandatu :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w testach zderzeniowych ANCAP
    Pięć gwiazdek dla Audi Q3 w australijskim rankingu wyników uzyskanych w testach zderzeniowych ANCAP. W testach przeprowadzonych przez australijską organizację badawczą Australian New Car Assessment Program (ANCAP), ...
    Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz
    Kierowcy często nadużywają sprzęgła, na przykład dotaczając się kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset metrów do świateł. Jest to nieekonomiczne i niebezpieczne. "Jazda na biegu jałowym i wciśniętym sprzęgle powoduje ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      MINI Clubman Bond Street, tył