LPG do 20.000

13 Maj 2015, 23:32

Witam, planuję zakup samochodu.
Samochód ma służyć w 80% do miasta ( dojazd do pracy - 8km ) poza godzinami szczytu ale jednak miasto ( Warszawa )
1-2 razy w roku wyjazd na wakacje ( morze, i zachodnia europa )
rocznie myślę, że 15k to max (pewnie wyjdzie kolo 10 )
Diesel odpada


Wiem, że auta różnią się rozmiarem ale lubię duże auta ( wygodniej mi się nimi jeździ + planuję pierwsze dziecko w ciagu 2lat, a samochod na min 5-6 latek. )
20k chciałem przeznaczyć na sam samochód + ew. pakiet startowy. milo jak się zmieści tam jeszcze oc+ac. (jakies 900zl wg. kalkulatorów ) Oba samochody troszkę przekraczają budżet ale może go trochę nagnę :)
Rocznik nie jeździ ale chętnie jak auto będzie nie starsze niż 10 lat ( Ac )
Z wyposażenia :
tempomat
klima
w miarę ładny wygląd w środku
automatyczna klima dwustrefowa będzie dużym plusem ( narzeczona lubi ciepło a ja zimno -_- )
bagażnik w miarę by zmieścić bagaże itp.
Fajnie jak będzie to oszczędne auto - LPG ( 10l Pb max )
No i części w miarę dostępne i tanie.

Podróżuje nie szybciej niż 160km/h ( pewnie dlatego, że Corsa 1.0 (z 2013) więcej nie może a Focus I cały się trzęsie pow. 130:D )

Znalazłem ciekawą propozycję :
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Patrzyłem jeszcze na lagunę 2 FL
Prosiłbym o ocenę tych aut a może i inne wskazówki.

Szczególnie podoba mi się to legancy. Pewnie serwis i części drożej ale nie zamierzam raczej serwisować auta w ASO (poza rozrządem i takimi tam)

Czekam na wskazówki i wszelkie rady ! :) pozdrawiam !
newbieauto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 02 1972
Auto: Nie mam

14 Maj 2015, 00:37

Na wstępie, lepiej jest kupić auto bez gazu i założyć samemu. Nie przy autach za 5k kupowanych na rok czy dwa, ale za 20k do jeżdżenia na 5-6 lat to zdecydowanie.

O Legacy nie wiem nic, Megana II odpuść.

Natomiast jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy wybór, podałeś niżej - Lagunę II FL. Dobrze, że bierzesz ją pod uwagę, wielu skreśla ze względu na opinię, dlatego właśnie w tych cenach nie kupisz nic wygodniejszego, młodszego i lepiej wyposażonego. A jakościowo to zupełnie inna bajka niż przedlift.
Budżet powinien wystarczyć na luzie na 06/07, instalacje gazu i jeszcze pakiet, włącznie z pełnym ubezpieczeniem.
Tylko nie wiem jak z silnikami do gazu w FL. W przedlifcie był dobry bodaj 1.8, ale potem go chyba wycofali, ktoś ze szczegółową wiedzą o motorach w Renault może doradzi, a jak nie to znajdziesz na jakimś forum miłośników (o ile takie Laguna II ma :) ).
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

14 Maj 2015, 10:12

ale laguna 2 fl to chyba to samo co meganka ? przynajmniej ten silnik 170km 2.0T to jest to samo. W lagunie nie podoba mi sie ze ma stosunkowo maly bagaznik ;/ - mniejszy niz moj stary focus ;/
newbieauto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 02 1972
Auto: Nie mam

14 Maj 2015, 10:37

F4RT są w zasadzie rozwinięciem myśli lat 80tych. Silniki (poza 143 koni nissana) były od dawna i są produktem starej myśli technicznej. Renault jest marką budżetową, więc części powinny się w jakimś stopniu przechodzić. Co do awaryjności. Na prawdę niewielki odsetek ludzi nie skarży się na działanie II gen Renault. A kupienie słabego egzemplarza z gazem pod sprzedaż jest bardzo chybionym wyjściem. Co do klimatyzacji dwustrefowej - w starych rocznikach łatwiej ją znaleźć wśród marek premium, typu BMW (e39). Ale to już koszty większe. Gdybyś nie pisał o tym, że lubisz duże samochody, polecił bym ci Hyundai Coupe III. Tani (15-20 tys), młody (najlepiej 2005-2007), średnio wyposażony (dwustrefy chyba nie było w opcji), tanie części i znosi gaz. A dziecko powinno się zmieścić (z resztą debilny przepis o fotelikach dla dzieci w samochodach projektowanych dla pasażerów do 150 cm wzrostu)
Ban za reprezentowanie własnych poglądów? Fajnych tu macie adminów. A to forum to maszynka do powielania mitów.
yyy
Początkujący
 
Posty: 174
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Auto: Mercedes W169

14 Maj 2015, 11:21

newbieauto napisał(a):ale laguna 2 fl to chyba to samo co meganka ? przynajmniej ten silnik 170km 2.0T to jest to samo.


Silniki mogą mieć wspólne, ale to na pewno nie to samo, zaczynając od segmentu.
Jeśli pytasz o awaryjność, to również jest duża różnica. O ile nie zawsze się opinie sprawdzają ze wzg na wiek aut i sposób ich użytkowania (zakatowane Porsche może się psuć bardziej niż zadbana Multipla), tak Megane II to auto problemowe. Mam znajomego "miłośnika" marki (miał właśnie Megane I i II, teraz Lagunę III) i sporo z tym było kłopotów, na dodatek nie jest tanie użeranie się z nimi. I nie jest to oddzielny przypadek, tylko powszechna sprawa.

W tej cenie to już w ogóle nie widzę sensu go kupować, poza wysokim poziomem bezpieczeństwa i "nietypowym" wyglądem, to nie wyróżnia się niczym. W tych pieniądzach można mieć choćby Corolle, starszą i z mniejsza moca, ale dużo mniej ryzykowny zakup.

Co do Laguny II, Renault jej liftem ratowało wizerunek, wydali na to mnóstwo pieniędzy i sprowadzili awaryjność do poziomu nawet niższego niż u konkurencji.
Co do bagażnika się nie wypowiem, sam ich praktycznie nie widuję więc mnie pojemność kompletnie nie interesuje i porównań nie mam. Za to jestem raczej pewny, że Megane pod tym względem lepiej nie wypada. A już na pewno nie od kombi, ale jeśli to wciąż mało no to trzeba szukać czegoś innego. Szczerze wątpię, czy jakiekolwiek coupe będzie się sprawdzać w roli auta rodzinnego. Konkurując choćby tym miejscem w bagażniku na dłuższe wyjazdy wakacyjne, czy łatwością wsadzania i wyciągania dziecka z fotelikiem z tyłu, no ale masz inną opcję :roll:
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

14 Maj 2015, 13:31

Wiem ze megane a lagi w kombi to dwa różne rozmiary, ale chodzi o to ze jak kupuje kombi to fajnie jak to ma jakiś duży bagażnik a hatchback wiadomo mniejszy ale zgrabneJszy. Ktoś się wypowie na temat subaru? dowiedziałem się ze lpg od nowości niestety a potem tel. Się urwał. Zdjęcia robią na mnie wrażenie. Co do Corolla to wydaje mi się za nudna ;)
newbieauto
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 02 1972
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda HR-V - kompaktowy SUV
    Consumer Reports przetestował kompaktowego SUV-a Hondy z niedostępnym w Polsce benzynowym silnikiem 1,8 l. Tak skonfigurowane auto uzyskało średni wynik 29 mpg. W miejskich warunkach było to 20 mpg, zaś na szybkiej trasie ...
    Żółta naklejka PLK PKP - krzyż św. Andrzeja
    Być może nie wszyscy wiedzą, że w roku 2018 PLK PKP zapoczątkowało akcję " żółta naklejka PLK " O co chodzi? O ważną rzecz, ratującą zdrowie a nawet życie. Jak wszyscy uczestnicy ruchu drogowego wiedzą, a przynajmniej ...