LPG - dozór techniczny

04 Cze 2007, 19:46

Kupiłem Chevroleta Kalosa z Francji.W samochodzie fabrycznie zainstalowana jest instalacja gazowa,lecz w w dowodzie brak żadnych adnotacji na ten temat.Ponoć nie jest to tam wymagane.W Polsce nie uwzględniają tej instalacji gazowej..Karzą wymieniać zbiornik i robić homologacji na nowo. Da sie coś zrobić żeby nie tracić dużo pieniążków i nie zakładać od nowa butli?Czy gdzieś mogą mi wystawić dokument z dozoru technicznego o tym że gaz zainstalowany jest od 2 lat?

Najlepiej :okolice Krakowa.


Pozdrawiam
soltinio
Nowicjusz
 
Posty: 1

07 Cze 2007, 10:49

soltinio: w Polsce jest wymóg wpisu instalacji do dowodu rejestracyjnego. Zbiornik(butla) gazu podlega legalizacji, ale jeśli masz jakąś dokumentację instalacji - powinna być data produkcji butli. Ważność butli w Polsce to 10 lat. Potem legalizacja lub wymiana na nową. Nie jestem z Małopolski - na ostatnie zdanie nie wiem.
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...