Lt 2,5 sdi 1998 odpala i od razu gaśnie

lt 2,5 sdi 1998 odpala i od razu gaśnie

13 Mar 2018, 15:54

Witam,
dziś rano miałem taki przypadek. Jadę sobię, jedynka, dwójka i nagle auto zgasło. Auto odpala normalnie ale po 3 sekundach gaśnie. Odpala i od razu łapie obroty na 2 tys. Z tyłu leci wtedy ciemny dym. Jeden kabelek przy czujniku temperatury powietrza dolotowego był urwany ale juz zrobione i dalej to samo. Ciekawe jest to, że raz przechodzień poruszał kabelkami i auto przez pare sekund chodziło normalnie.
Pasek od pompy cały. Może coś z przepustnicą ale jak to sprawdzić?
LT 2,5 SDI 1998 - odpadala i od razu gaśnie

Sprawa pilna ponieważ siedzę w tym zepsutym aucie na poboczu i czekam na pomoc, która może być dopiero ok 19. Może sie uda wcześniej samemu :)
karpiarzyna
Obserwowany

Zdjęcia: 0
Auto: Vw lt 2,5 SDI 1998

Re: lt 2,5 sdi 1998 odpala i od razu gaśnie

13 Mar 2018, 16:29

Skoro przechodzień poruszał kabelkami, to zapewne gdzieś coś jest luźne. Szukaj albo luźnych złączek, albo uszkodznych przewodów w okolicach tego miejsca, gdzie ten przechodzień ruszał. Posprawdzaj też bezpieczniki.
Auto gaśnie nawet, jakbyś dał mu gazu? Dym jest szary czy czarny?
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Mar 2018, 16:33

no własnie wszystkie te przewody doprowadzilem do porzadku. Ciemno szary dym. Nie reaguje na gaz
karpiarzyna
Obserwowany

Zdjęcia: 0
Auto: Vw lt 2,5 SDI 1998

13 Mar 2018, 16:41

Trudno tu cokolwiek powiedzieć skoro silnik nie odpala, bo nie wiemy nawet czy jakiś bład sie pojawił. A nawet gdyby się pojawił, to i tak zapewne nie masz możlwiości sprawdzić jaki.
A dlaczego masz czekać tyle godzin na lawetę? Nie ma w pobliżu żadnego warsztatu samochodowego? Zazwyczaj mają lawety. A i może jak mechanik zerknie pod maskę, to coś zrobi. A nawet podłączy się pod kompa.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność
    Nowa Skoda Fabia może pochwalić się ponadprzeciętną przestronnością. Kompaktowy, niespełna 4-metrowy samochód posiada miejsce dla pięciu pasażerów i wyposażony jest w jeden z największych bagażników w ...
    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy? Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...

•  
    • podłużnice
      Lexus CT200h, tył
      Golf GTI Cabriolet - zamknięty dach
      Publiczność na targach