Lusterka asferyczne

lusterka asferyczne

03 Lip 2008, 08:17

Witam wszystkich forumowiczów.
Mój samochód to VW Passat kombi (buda B3) 91r. Nie dawno kupiłem sobie w necie dwa lusterka asferyczne (same szkła). Teraz mam zagwozdke, jak mam je zamontować w miejsce starych. Po pierwsze problem polega na tym że stare (fabryczne) lusterka są płaskie a te które kupiłem są minimalnie wybrzuszone. Po drugie - nie mam pojęcia jak zdjąć stare lustra. I teraz nie wiem czy sobie darować zdejmowanie starych i spróbować przymocować te nowe na wierzch tych starych. Macie może jakieś sugestie , jak to zrobić?? :(
vorti
Nowicjusz

Lusterka asferyczne

03 Lip 2008, 14:24

Żeby zamontować(a raczej przykleić) te nowe lustra,to musisz najpierw odkleić te stare.Jak będziesz robił to sam,to jest wielkie prawdopodobieństwo,że ci te stare podczas odklejania pękną.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: lusterka asferyczne

04 Lip 2008, 14:47

To to akurat pikuś, problem w tym że te nowe (asferyczne) nie są płaskie tylko wypukłe, więc prawdopodobnie powierzchnia styku będzie znikoma, tylko na krawędziach bocznych. A tak to mi odpadną, co zrobić żeby je dobrze przymocować?
vorti
Nowicjusz

Lusterka asferyczne

05 Lip 2008, 14:50

Musisz albo gdzieś kupić(raczej tylko giełda,chociaż i tam będzie cieżko) podstawy do montażu takich lusterek.A jeżeli nie,to musisz je zrobić sam z jakiegoś plastiku(ciężka robota).Dziwię się tylko,że wraz z tymi lusterkami nie było w komplecie takiej podstawy.Ze strony wewnętrznej,czyli tej,która dolega do obudowy lusterka jest ona płaska,a z drugiej strony,od lustra,jest ona własnie wypukła.No i musisałbyś też mieć odpowienią obudowę lusterka,ponieważ podstawa wraz z lustrem będzie ci wystawała z obudowy i brzydko będzie to wyglądac.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Re: lusterka asferyczne

07 Lip 2008, 06:52

Czyli najprościej to by było kupić całą obudowę z takimi lusterkami, tylko ciekawe czy do takich starych samochodów są sprzedawane.
vorti
Nowicjusz

Lusterka asferyczne

10 Lip 2008, 14:41

Będziesz miał bardzo ciężko.Poszukaj na szrotach.Ale najlepszym wyjściem,będzie pomyśleć o założeniu normalnych lusterk.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lamborghini Centenario - trzy końcówki wydechu Lamborghini Centenario - trzy końcówki wydechu
    Centenario to niezwykle rzadkie auto - powstało jedynie w liczbie 40 egzemplarzy, w tym 20 w wersji coupé i tyle samo w odmianie roadster. A powód do stworzenia takiego samochodu był nie byle jaki - włoska marka ...
    Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
    Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.

•