Mała stluczka - prośba o ocenę sytuacji

Mała stluczka - prośba o ocenę sytuacji

16 Gru 2009, 13:28

Witam.

Sytuacja wygladala tak:

Image

NR 2 to ja, jechalem na podporzadkowanej, facet NR 1 skrecal i NR 3 tak samo, stanalem sobie miedzy nimi i czekalem zeby przejechac prosto.
W momencie facet NR 1 cofnal troche auto (robiac chyba miejsce komus znad przeciwka) i skutnal mnie w drzwi (zlozyl lusterko i zarysowal drzwi).

Zatrzymalem sie spojrzalem, ze te rysy sa bez wgniecenia. Sprawe postanowilem olac, bo i nie bylem pewny czy i tak cokolwiek bym skoral, a spieszylo mi sie. Facetowi z autem nic sie nie stalo (bo to jakis taki wiekszy typu Kangoo czy Doplo). Pomyslalem ze jak cos zrobie sobie z AC.

I teraz pytanie czy dobrze ocenilem sytuacje? Czy faktycznie wina lezala po mojej stronie? Czy moze obopolna lub jego?

Dzieki za porady.
radoslavv
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: Mała stluczka - prośba o ocenę sytuacji

16 Gru 2009, 13:50

Wina leżała po twojej stronie
1 - wjechałeś na skrzyżowanie,a nie mialeś miejsca do kontynuacji jazdy
2 - byłeś na drodze podporządkowanej,wiec pojazdy 1 i 3 miały pierwszeństwo
3 - gdyby przyjechali niebiescy,to również orzekliby pewnie twoją winę,aczkolwiek w Sądzie Grodzkim mógłbyś domagać się winy obopólnej,ponieważ cofający musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim znajdujacym się na drodze i musi upewnić się,czy cofaniem nie spowoduje zagrożenia na drodze.I jeżeli sąd uznałby winę obopólną to i tak każdy naprawiałby samochód z własnej kieszeni.Dodatkowo obaj dostalibyście punkty i mandaty.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Gru 2009, 13:54

Najlepiej jakby jaki ważny komendant się wypowiedział.
Twoja wina, bo jeżeli nie masz miejsca aby wjechać i zjechać bezpiecznie na skrzyżowanie, to się tam nie pchasz.

Wina faceta, bo nie zachował ostrożności. Przed cofaniem musi upewnić się, że nikt za nim nie stoi: Art. 23 pkt 1b
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

16 Gru 2009, 14:22

Dzieki za porady. Bo juz sie balem, ze moze powinienem sie wyklocac :)

PS Jesli chodzi teraz o naprawe czegos takiego z AC, to mnie nie interesuje ile to juz bedzie kosztowalo jesli rozliczam sie bezgotowkowo prawda? Trace jedynie 10% znizek przy platnosci kolejnej skladki (czyli okolo 130zl)? (mam Link4 i tak mi mowila kiedys pani przez telefon, ze za kazda szkode traci sie 10% znizki)
.
.
.
radoslavv
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

16 Gru 2009, 18:24

Skoro tak mówiła,to pewnie tak będzie.Ale lepiej przeczytaj umowę.Sprawdz też,czy te zniżki ci polecą tylko na jeden rok,czy na dwa lata.Bo 10% to coś mi się zdaje,że na dwa lata.Czasami nie opłaca się naprawiać z AC,bo drożej wychodzi.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW 328 Hommage 2011 BMW 328 Hommage 2011
    BMW 328 Hommage, zaprezentowane z okazji siedemdziesiątych piątych urodzin legendarnego samochodu wyścigowego BMW 328, jest nowoczesną interpretacją charakteru i stylu protoplasty. Koncept to przykład na to, jak dziś mogłoby ...
    MINI by PUMA - Dynamiczny styl jazdy i sportowa moda MINI by PUMA - Dynamiczny styl jazdy i sportowa moda
    Producent samochodów, firma MINI, oraz lifestylowa marka odzieżowa PUMA podpisały umowę partnerską zacieśniającą ich kilkuletnią współpracę. Umowa ta stanowi połączenie sił dwóch innowacyjnych marek-ikon, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      S2020005
      MINI Clubman Bond Street, tył