Małe ciśnienie w reduktorze

28 Mar 2007, 11:56

Mam Saaba silnik 2.3 gaz sekfencja i mam taki problem że po przejechaniu 150-180 km automatycznie przełancza sie na paliwo tak jakby nie było gazu a w rzeczywistosci jest jeszcze ok.20 litrów tam gdzie zakładałem instalacje podłączyli do komputera i cisnienie gazu było 0.8 a powinno byc ok.1,2.Powiedziano mi ze tankuje zły gaz zaczołem tankować gaz na innych stacjach i jest tak samo.Jaka może być przyczyna czy jest coś z reduktorem no i mam jeszcze gwarancje .
manio72
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Brańsk

28 Mar 2007, 18:04

Jeśli masz sekWencję na gwarancji, to gadki o gazie są nie na miejscu.
Może - żeby było taniej - nie masz zamontowanego emulatora sondy lambda?
Przyciśnij gaziarzy; ewentualnie podjedź do innego serwisu, który montuje instalacje takie, jak Twoja.
Gwarancja jest na instalację - nie na serwis montujący.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

29 Mar 2007, 20:34

W sekfencj jest pompa gazu. Być może to ona szfankuje.
Trooper 2,8 TD
DZIADEK
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 20
Miejscowość: Kurowice

29 Mar 2007, 23:28

DZIADEK napisał(a):W sekfencj jest pompa gazu. Być może to ona szfankuje.


hmmm....
pierwsze słysze :roll:
gwarancja jest po to aby usuneli usterki :!:
regulacja ciśnienia gazu jest w reduktorze-mechaniczna(śróbka),więc ci gaziarze mają małe pojęcie o regulacji.
a co do emulacj sondy lambda to nie te generacje systemów
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

01 Kwi 2007, 12:22

Witam ponownie. Z tego co wiem to nie ma tam śruby regulującej cisnienie reduktor jest ustawiany fabrycznie tak mi powiedziano,i to jest wina reduktora po niedzieli mam być ponownie na tej stacji i mają coś robić.Byłem także na innej stacji diagnostycznej i powiedziano mi że to reduktor.Nie wiem jaki jest to reduktor tylko mam wpis w gwarancji (dream) nie wiem czy to jest nazwa reduktora
manio72
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Brańsk

01 Kwi 2007, 18:24

Jakoś nigdzie nie czytałem ani nie słyszałem o regulacji "ciśnienia w reduktorze". Prędzej można mówić o regulacji naprężenia membrany.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus IS 430 - prekursor serii F
    Był 2003 rok, w kalifornijskim Huntington Beach ekipa mechaników Rod Millen Special Vehicles przygotowywała pokazowy egzemplarz Lexusa IS do targów SEMA. Ostatecznie z warsztatu wyjechał sportowy sedan z V-ósemką ...
    Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...

01 Kwi 2007, 21:54

malken napisał(a):Jakoś nigdzie nie czytałem ani nie słyszałem o regulacji "ciśnienia w reduktorze". Prędzej można mówić o regulacji naprężenia membrany.

hmmm..
a czy "naprężenie membramy" nie ma wpływu na ciśnienie gazu :?:
widzę że jesteś czysto teoretykiem kolego malken.
regulując tą śrubą widać w programie diagnostycznym jak zmienia się ciśnienie na listwie.
pozdro
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

02 Kwi 2007, 16:33

Bardzo mnie cieszy, Kolego grzestv, że masz program, laptopa, lokal jakowyś i możesz prowadzić regulacje.
Brak mi do tego dachu nad głową, aby mieć spokój.
Z instalacjami w użytkowanych samochodach mam do czynienia od połowy 90-tych lat...
Wszakże z takim diagnozowaniem, bez podjęcia próby poprawy działania instalacji przez Panów Gaziarzy, jeszcze się nie spotkałem - stąd mój sceptyzm.
A tak na marginesie - skoro uważasz, że jestem teoretyk, to powiedz: ponieważ mam autko, to powinienem mieć szerokoprofilowy serwis z elektryką włacznie?
Odnosząc do potrzeb seksualnych - na pewno potrzebny jest ślub?
To tak samo, jak z potrzebą ogrzania sobie pokoju - kupisz wiaderko węgla - czy kopalnię?
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

02 Kwi 2007, 22:47

A tak na marginesie - skoro uważasz, że jestem teoretyk, to powiedz: ponieważ mam autko, to powinienem mieć szerokoprofilowy serwis z elektryką włacznie?
Odnosząc do potrzeb seksualnych - na pewno potrzebny jest ślub?
To tak samo, jak z potrzebą ogrzania sobie pokoju - kupisz wiaderko węgla - czy kopalnię?

no oczywiście że NIE

:D :D :D
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

05 Kwi 2007, 09:43

grzestv napisał(a):
DZIADEK napisał(a):W sekfencj jest pompa gazu. Być może to ona szfankuje.
hmmm....
pierwsze słysze :roll:

Pompa gazu jest ale we wtrysku ciekłego propanu (LPI) - jest to najnowszy system IV generacji, a kolega ma zapewne normalny wtrysk sekwencyjny w fazie gazowej.
Pozdro.
Tuningowi diesli - NIE
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

24 Kwi 2007, 23:17

na reduktorze jest zregóły regulacja ciśnienia która można je zwiękrzyć a i w programie powinna być funkcja zmniejszenia ciśnienia przy którym ma się rozłączyć na benzyne
macar
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: częstochowa

25 Kwi 2007, 08:59

macar: :shock: mógłbyś rozwinąć o wpływie ciśnienia gazu na przełączanie na benzynę? :wink:
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

26 Kwi 2007, 20:59

w programie najczęściej jest opcja przy jakim ciśnieniu auto ma się rozłączyć na benzyne czyli jeżeli ciśnienie robocze jest ok. 1 - 1.2 bara to przy ciśnieniu 0.6 bara auto ma się przełączyć z gazu na benzyne
macar
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: częstochowa

26 Kwi 2007, 21:04

może jeszcze być uszkodzony map sensor czyli czujnik ciśnienia na listwie gazu i podciśnienia w kolektorze lub tylko zły styk

miałem taką sytuacje i po wymianie map-a jest wszysko OK

Ale dalej niewiem jaka to jest instalka ale domyślam się że to jest REG OMVL DREEM XXI
macar
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: częstochowa

28 Kwi 2007, 01:56

My dyskutujemy nadal, a może manio ma to już naprawione. Ale jest jeden fakt " wiedzy nigdy za dużo"
Szerokiej drogi
Janusz
janek4087
Początkujący
 
Posty: 82
Miejscowość: Świętochłowice