Małe, tanie, niezawodne autko do 2000zł

Małe, tanie, niezawodne autko do 2000zł

12 Sty 2010, 21:15

Witam, jak w temacie szukam małego, taniego, oszczędnego, niezawodnego autka do dojeżdżania do pracy. Myślałem np. o: corsa(A,B?), fiesta, clio, 205, ax. Zależy mi by auto mało paliło i nie wiem czy gaz jest dobrym rozwiązaniem w tych małych silniczkach. Z tą niezawodnością chodzi o to by autko nie było awaryjne i żebym mógł na nim polegać. Tak patrzyłem sobie na ceny części samochodowych to najtańsze wydają się części do corsy, ale czy aby nie psuje się częściej niż rywale?
Najbardziej podoba mi się 205, ale proszę o poradę, które autko jest najbardziej niezawodne, czy warto brać z gazem, itp.?
ocfatboy
Nowicjusz

Miejscowość: Poznań

Re: Małe, tanie, niezawodne autko do 2000zł

12 Sty 2010, 21:29

W tej cenie znajdziesz już spokojnie Fiata CC albo Uno.
[link wygasł]
[link wygasł]
o Corsie B do 2tys raczej niema co myśleć,a z Twoich podanych to według mnie godne zainteresowania to Clio i Fiesta
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

12 Sty 2010, 21:41

ja od siebie mogę polecić 205, i nie dlatego, że ją posiadam ale dlatego, że wiem jak to autko było eksploatowane i mimo wszystko nie tylko jeździ ale ma się dobrze :)

moja 205 (88r) ma silniczek 1.1 zagazowany i szczerze mówiąc jak na wagę 1,1 t myślę, że to troszkę za mało, bynajmniej jak chodzi o wyprzedzanie :lol:

Blachy w 205 są ocynkowane tak więc z rudą nie ma większych problemów. Co prawda u mnie trochę lewy próg zaczął się sypać (minimalnie ale jednak) jest to jednak spowodowane tym, że w przeszłości autko było uderzone w bok. Co do pozostałych części to czasem takowe można zakupić na szrocie :P, dla przykładu za dwa przednie błotniki cały tłumik (od samiuśkiego silnika po końcóweczkę na samym końcu :mrgreen:) zapłaciłem niecałe 100 zł gdzie tłumik jest praktycznie nowy.

Co do spalania to u mnie nie jest ono największe (dosłownie grosze), a z instalacją (pierwsza generacja) nie ma najmniejszych problemów. No może kiedyś były malutkie ale przyczyną był fakt, że samochodem tata jeździł (coś koło 3 lat) i pod maskę zaglądał jedynie po to by płynu dolać. Tak więc od siebie polecam, pomimo tego, że sam niedługo będę rozglądał się za czymś większym.
Brynio
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Kalisza
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra f kombi
Silnik: x14nz 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

12 Sty 2010, 21:53

ocfatboy napisał(a):Witam, jak w temacie szukam małego, taniego, oszczędnego, niezawodnego autka do dojeżdżania do pracy. Myślałem np. o: corsa(A,B?), fiesta, clio, 205, ax. Zależy mi by auto mało paliło i nie wiem czy gaz jest dobrym rozwiązaniem w tych małych silniczkach. Z tą niezawodnością chodzi o to by autko nie było awaryjne i żebym mógł na nim polegać. Tak patrzyłem sobie na ceny części samochodowych to najtańsze wydają się części do corsy, ale czy aby nie psuje się częściej niż rywale?
Najbardziej podoba mi się 205, ale proszę o poradę, które autko jest najbardziej niezawodne, czy warto brać z gazem, itp.?

za takie pieniadze moge polecic polda z silnikiem rovera 1,4 z gazem :smile:
tu masz przykladowy, ale nie obawiaj sie troche dolozyc na dobre ci to wyjdzie
[link wygasł]

dlaczego polda z gazem? poniewaz masz niezawodny brytyjski silnik w tanim nadwoziu, wiec chyba najlepsza dla ciebie oferta, oczywiscie jak kazdego polda moze go zrec korozja w roznych miejscach , ale to jak masz chwile czasu to sam mozesz sobie z tym poradzic, poza tym luksusu bym nie szukal majac takie fundusze jak ty :wink:
halsky11

12 Sty 2010, 21:59

Popieram kolegę wyżej. Nie ma co szukać starych gniotów za 2 tysiące. Taki polonezik z końca lat 90-tych sprawi zdecydowanie mniej problemów.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

12 Sty 2010, 22:52

Szczerze nie myślałem o żadnym fiacie a co dopiero o poldku(mały to on nie jest), mówicie, że lepiej postawić na coś polskiego, lepiej niż np.
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Chociaż jak czytam, że 1.2 pali 5,5l w trasie to przypomina mi się kadet którym jeździłem i palił tyle samo z silnikiem 1,4...
Dodam jeszcze np. [link wygasł]
Ostatnio edytowany przez ocfatboy, 12 Sty 2010, 23:00, edytowano w sumie 1 raz
ocfatboy
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Tuning Show 2009 - Kraków  / relacja Tuning Show 2009 - Kraków / relacja
    Zwiedzający podczas 7.Tuning Show w Krakowie mogli zobaczyć mi. in. samochód rajdowy Janusza Kuliga, Ford Focus WRC, którym wywalczał tytuły mistrza Polski w latach 2000-2001. Ponadto był tylno napędowy Ford ...
    Sprawdź swoje punkty karne online Sprawdź swoje punkty karne online
    Ministerstwo Cyfryzacji w ramach systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców udostępniło nową, wygodniejszą metodę sprawdzenia punktów karnych jakie mamy na swoim koncie za wykroczenia w ruchu drogowym. ...

• Re: Małe, tanie, niezawodne autko do 2000zł

12 Sty 2010, 22:59

ocfatboy napisał(a):Szczerze nie myślałem o żadnym fiacie a co dopiero o poldku(mały to on nie jest), mówicie, że lepiej postawić na coś polskiego, lepiej niż np.
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Chociaż jak czytam, że 1.2 pali 5,5l w trasie to przypomina mi się kadet którym jeździłem i palił tyle samo z silnikiem 1,4...
    Dodam jeszcze np. [url=[URL=http://otomoto.pl/opel-corsa-C11081702.html]http://otomoto.pl/opel-corsa-C11081702.html[/url] ][link wygasł] [/URL]

poldek maly nie jest ale jesli go zagazujesz to kosztorysowo bedzie tanszy w utrzymaniu niz ta corsa a komfort podrozowania(chociarzby z uwagi na przestrzen) nieporownywalnie lepszy
    halsky11

12 Sty 2010, 23:07

Tyle, że poldek 1.4 z gazem to ok 3k i takie są chyba tylko 2 lub 3 na allegro, poza tym jeśli chodzi o spalanie to pewnie będzie 2 razy większe niż czegoś mniejszego.
    ocfatboy
    Nowicjusz

12 Sty 2010, 23:18

ocfatboy napisał(a):Tyle, że poldek 1.4 z gazem to ok 3k i takie są chyba tylko 2 lub 3 na allegro, poza tym jeśli chodzi o spalanie to pewnie będzie 2 razy większe niż czegoś mniejszego.

7,5 gazu przy instalacji sekwencyjnej
    halsky11

13 Sty 2010, 12:39

za 2000 szukaj , fiesty rocznik 94-95 - auto dobre nawet na osobe powyzej 190 cm, z tylu fakt malo miejsca, ale bardzo ekonomiczne, czesci bardzo duzo, no i nawet na trasie spokojnie 100 pojedziesz. Do tego nie psuje sie wbrew obiegowej opinii o fordach.
    illusion
    Aktywny

13 Sty 2010, 13:18

illusion napisał(a):za 2000 szukaj , fiesty rocznik 94-95 - auto dobre nawet na osobe powyzej 190 cm, z tylu fakt malo miejsca, ale bardzo ekonomiczne, czesci bardzo duzo, no i nawet na trasie spokojnie 100 pojedziesz. Do tego nie psuje sie wbrew obiegowej opinii o fordach.

fiesta ma dobry silnik i trwaly o ile go nie zagazujesz, bo potem trwalosc silnika ogranicza sie o ok 50% w dlugim okresie eksploatacji
    halsky11

13 Sty 2010, 16:11

A za którym silnikiem w fordzie powinienem się rozejrzeć?
    ocfatboy
    Nowicjusz

13 Sty 2010, 16:26

Kumpel miał Fieste 1.1 wprawdzie przez rok ale w tym czasie nic nie dokładał do niej i autko całkiem dobrze sie zbierało
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

13 Sty 2010, 16:27

1,1 a najlepiej 1,3-60KM.
    Fiesty są tanie ale ja uważam,że jednak Corsa jest nieco lepsza od Fiesty. Niestety kosztuje więcej...
    artur73
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,
    Typ: Hatchback

13 Sty 2010, 16:41

Ja powiem tam jeśli fiesta jest wagowo podobna do tego co ja mam to będzie coś koło 1100 kg a przy tej wadze myślę, że silnik 1.1 to troszkę mało (wiem to po sobie), więc dla lepszego komfortu (jeśli wybór padnie na fiestę) myślę, że lepszy silnik będzie troszkę większy :grin:
    Brynio
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: okolice Kalisza
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Opel Astra f kombi
    Silnik: x14nz 60KM
    Rok produkcji: 1998

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG